.

WRAP UP

WRAP UP - září 2017

30. září 2017 v 15:38 | Tánička
Za tenhle měsíc se dělo spousty věcí. Ujednala jsem svoji první spolupráci s portálem srovnáváme.cz, začala škola a spousty testů a k tomu mi začala sezona ve hrách takže spoustu promarněních víkendů na cestách. Takže ani nečekejte velký počet přečtených knih, vlastně je to normální počet přečtených knih za školný měsíc. Takže dvoje knihy.

Pro nové návštěvníky mého blogu jelikož teď jich mám obzvlášť víc než kdy dříve, tak do wrap up(ú) nevlkádám anotace to si musíte rozkliknout recenze nebo vám někam hodím odkaz. A už k samotné knize, Město z kostí je první díl velkolepé serie
Cassandra Clare, memorial instruments a proto jsem ani nedělala recenzi jen porovnání knihu k filmu. Knihu jsem ohodnotila jako průmněrnou jelikož tam bylo několik absurdních částí a nedávala na mě znát tolika akčnosti jak vyplívá z anotace, proto tři.

Druhá kniha, kterou jsem dočetla teprve včera je poušť v plamenech, které jsem dala čtyři hvězdy. Akčnosti měla teda více než první kniha a ta poušť a vše kolem na mě totálně dosedlo a byla jsem totálně .... ani slova k tomu nedokážu připsat.... Ale určitě se ptáte tedy proč jenom čtyři, konec mi dal zabrat, moc jsem to nechápala a byla tak trochu na vážkách. Kniha má být prvním dílem trilogie, kterou autorka teprve tento rok rozjela, takže se určitě těším na další dva díly.


WRAP UP - srpen 2017

2. září 2017 v 14:00 | Tánička
Za tenhle měsíc jsem myslela že přečtu víc a bude tak hojnéj jak minulý měsíc, ale zmílila jsem se. Ale i přesto podle mě čtyři knihy je krásný počet.

Můj první reteling a podle mě taky jedenz nejlepších. Kniha mě neskutečně dojala. Poslední dopis adresovaný šeherezádě jsem četla snad čtyřikrát a vystavila na svůj instagram. Nenacházim žádné mínusy na knize. Možná se vám ze začátku bude zdát že kniha je psáná těžkou formou řeči, ale po čase si na tuto formu zvyknete. Šeherezáda byla moje nejoblíbenější postava z celé knihy. Nebyla naivní, namyšlená ani nezodpovědná, byla chytrá a dokázala si pohrát se slovy. Dokonalá kniha v srpnu by měl vyjít další díl, který doufám že si přečtu.

Kniha o geovy co to nedokáže říct svímu okolí mě docela překvapila. Nic jsem nečekala a to asi bylo to nejlepší. Popravdě? Recenze byla pro mě hodně náročná. Vysvětlit všem oč tu běží, není tak jednoduché jak se zdá. Ale teď k samotné knize. První polovinu jsem se s knihou docela dobře nudila, a vůbec jsem neočekávala takový konec. Nevím proč ale taky se mi docela dost pletli jména kamarádů Simona. Ale pak to bylo skvělý, kniha rychle odcípala a já jsem jen byla nedočkavá na odhalení Bluena. Nakonec si mě stejnak kniha získala a dala bych jí čtyři hvězdy.

3.Legenda
O legendě jsem ani nedělala recenzi jelikož chci udělat jenu velkou až dočtu další dva díly. Ale abych vás navnadila Je to o Dayovi a June. June je zázračné dítě jediné co prošlo zkouškou z plným počtem bodů naopak Dayovi je patnáct a už v tak mladém věku je nejhledanějším kriminálníkem v Americké repblice. Ale i přesto jak jsou tito dva rozlišní se spolu v jednom bodu setnou a zamilují a pak přichází boj o žívot. Kniha je jedna z mích nejoblíbenějších. A tahle série se stane "moje".

Víte že fantasy nemám nějak v lásce? Ne. Ale tahle fantasy mě teda dostala teda nebyla lepší jak škola dobra a zla, ale celkem ušla.Pro mě kniha byla takové průměrné pěkné počtení. Někdy to zavání skoro až na thriller a povětšinou jenom fantasy, která vás nenechá oddychnout. Někdy mi vadilo uvažováni Serafíny jako kdyby jí bylo pět a nevěděla co dřív. Ale přiznejme si ano byla jsem v posledních stránkách natěšená kdo to je ten muž v tajemném černém plášti. Ale i tak mi tam chyběl ten šok, protože snad pět kapitol před přepadením a odhalením zločince jsme věděli kdo to je a to bylo takový (mmm) blbý...?

WRAP UP - červenec 2017

29. července 2017 v 13:11 | Tánička
Dnešní měsíc byl velice jak říct "úrodný" přečetla jsem šest knih což je o čtyři více než normálně. Doufám že další měsíc to bude alespoň podobně. Budu je brát tak jak jsem je přečetla.

1.Sůl moře
- Autorka knihy se stala jednou z mých oblíbených a hned pár dní nato jsem si koupila další její román a tím je v šedých tonech, který zrovna čtu. Kniha bila milá a hodně jsem se o ní dozvěděla. Jsem ráda že jsem si jí vytáhla. Vy to asi nechápete co, z mamkou jsme se rozhodovali co si koupím buď nic víc od Patrica Nesse a nebo sůl moře a já si vylosovala z papírků které jsme měli připravené sůl moře za které jsem moc ráda. A abych nezapoměla taky jsem dělala recenzi tak si jí přečtěte.

2.Popelčina kletba
- Zajímavá výplod Německé autorky. Vlastně jsem poprvý četla něco z německé literatury zvlášní, že ano. Kniha se mi líbila ale ten konec to byl úděs jak jako, to si nemohla vymyslet nic lepšího? recenze

3.After
- Celkově je to hrozná oddechovka vlstně v tom celém dílu nic není ale oproti předchozí knize mě nejvíc dostal konec. Do 300 stran mě kniha bavila a dokázala jsem jí přečíst za dva dny jenže potom po 300 mě to začalo nudit pořád to dokola a neviděla jsem nic proč bych to měla dočíst ale nakonec dočetla. Kdo měl to stéjné nebo když to budete číst překousejte se nakonec a pak vás to dojme. Recenzi jsem udělala hned když jsem to dočetla.

4.Dcery světla a temnoty
- Moc po fantasy nesahám a radši sáhnu po něčem co mi něco dá víc jako například můj oblíbený žánr historické romány. Ale tentokrát jsem sáhla obyčejná oddechovka dalo by se říct v některých chvílí mi to přišlo klišovité jinak v pohodně. Od české autorky jsem taky nikdy nic nečetla moje prvotina. Recnze xxxx

5.Láska & gelato
- Kniha mi pořát třísní v hlavě bylo to strašně dobré čtený, které vás dojme. A nemám žádný bod co bych knize vytkla. Doporučuji jako letní čtení. Recenze je nasvětě.

6. V šedých tonech
- Vůbec jsem nepočítala s tím že na poslední chvíli bych mohla přečíst ještě šestou knihu. Kniha tak smutná že ve vás probudí něco neskutečného. Zavedla bych to jako povinnou četbu. Na svoji recenzi jsem zvlášť hrdá.

WRAP UP - červen 2017

27. června 2017 v 12:18 | Tánička
Ahojte moji milí knihofilové, mám tady pro vás další wrap up a to za měsíc červen. Nepřečetla jsem nějak moc knih spíše jako obvykle tedy dvě ale musíte uznat že kruh byla fakt záživný.

1.Dopisy na konec světa

Knihu jsem si vypůjčila od kámošky takže nemůžu s ní udělat fotku takže se omlouvám. Kniha je vlastně jenom o dospívání a o tom jak zvládnout sám sebe když vám umře někdo blízký. Byla to taková oddechovka nic náročného. Udělala jsem ke knize recenzi tak to skoukněte.

2.Kruh

Ten jsem dočetla v pondělí, je to o tom jak se sociální sítě můžou vyhrotit a jak pak vás díky nim můžou sledovat, je to v celku skvělí příklad toho co by se mohlo stát někdy v budoucnu a k tomu když je kniha napsaná roku 2013 tak o to víc se mi začal líbit spisovatel asi si od něho přečtu také Hologram pro krále vypadá to zajímavě. Jinak recenzi jsem udělala taky.

Jinak, ano bylo to krátký jenže kvůli tomu tady máte ty recenze.

WRAP UP - květen 2017

27. května 2017 v 16:29 | Tánička
Máme tady 1 článek wrap up(u) a to za měsác květen, za květen jsem nepřečetla nějak moc knih ale teď čtu kruh který je skoro u konce a taky mi Anna Franková dala zabrat.

1.Hvězdy nám nepřály
Na kterou jsem dělala recenzi, ale která mě moc neoslovila vlastně ve skrácení.

Je to o klukovi Augustovi a Hazel kteří se do sebe zamilují ale bohužel jim hvězdy nepřejí a mají oba dva rakovinu.Gusovi už skoro rok nic není a nic doktoři neoběvily jenže když letí na vílet s Hazel tak zjistí že se nemoc vrátila .....

to je vlastně moje druhá romantická kniha, to jak se měli rádi a jak sobě byli věrní se mi moc líbilo bylo to pěkně spracovaný ale .... to si dál přečtě te v recenzi

2.Deník Anny Frankové

Je deník Anny která žila jako židka ve druhé dvětové valce to by vlastně byl úplně obyčejný příběh dívky z 2.světové jenže Anne a její rodina se přestěhovaly aby přežily do zadního domu který můžete najít v Amsterdamu.
Kde žily od roku 1942-1944 kdy je potom zatkly.
Anne zemřela v koncentračním táboru na tyfus společně se svojí sestrou Margot.
Jediný otec Anne přežil a ten se staral o to aby vlastně deník vyšel.

Moje pocity z knihy jsou velice zvláštní na jednu stranu je to velice poučná kniha kde se toho hodně dozvíte ale na druhou stranu se mi těžko četla a potřebovala jsem na ní hodně klidu a mrzelo mě že bylo hodně těžké o knize polemizovat s mýma kamarádkami protože kniha je spíše filozofická než se tam píše co se dělo atd.
Anne hodně vypráví o svých myšlenkách co by chtěla jak jako dospívající se smiřuje stým že nesmí ven a musí stále stát za zadkem rodičů.
Doporučila bych jí všem kteří mají rádi 2.světovou a kteří se chtějí přiučit co to stálo náctileté děvče.
Recenzi jsem nedělala asi ani dělat nebudu ale pokud chcete tak napište do komentářů ale myslím že tohle vám stačí.

 
 

Reklama