WRAP UP

WRAP UP - prosinec

31. prosince 2017 v 21:27 | Tánička
Milí knihomilovníci,
Buďte ke mně milí jako já k vám, jelikož tenhle článek píši už po pátý a začínám věřit tomu, že je jen osud toho že to nikdy nedopíšu. Jak jsem předtím už mnohokrát napsala měsíc prosinec byl pro mne velice úspěšný. Přečetla jsem šest knih namísto mích normálních dvou. Což je víc jak na pochvalu, ale už abych vám ukázala, co vlastně to bylo.

1.Harry Potter a kámen mudrců
První tři díly Harryho Pottra jsem dostala k narozeninám v nové albatrosové vydání. No a tak po dočtení všech knih z knihovny jsem se pustila do knih, co mám doma. Samozřejmě Harry Potter k tomu se ani s hodnocením nemusím vyjadřovat, ale i přesto bych jen přec mohla mít připomínku k autorčinými písmu. Je jen známo jak zajímavá, akční a dokonale napínává je celá série, ale i přesto se mi stalo, že když jsem zavřela knihu připadalo mi jako bych četla knihu určenou dětem myslím tím výhradně dětem a to bylo hodně zdráhavé.

2.Selekce
Abych nečetla celou sérii najednou a každou knihu ze série jsem si pořádně vychutnala jsem si vybrala Selekci na zaplnění mezery mezi dvěma díly. Taky jsem za tohle byla ráda, už mi chyběla někde ta romantika jen přec na holku mě jí už chybělo. No a tak jsem snad sáhla, co po nejromantičtější knize v knihovničce. Ráda bych řekla nějakou negativní připomínku, která by dala možnost mi dát čtyři hvězdy, ale lhala bych kdybych řekla, že jsem něco špatného našla. Ale i tak jsem jí dala ty čtyři hvězdy, protože tak bych i sama kecala. Natolik mě zas neoslnila.

3.Harry Potter a tajemná komnata
K připomínce u které jsem se zmínila u jedničky se dalo by se říct chyba nadále neopakovala, autorčino písmo se určitě zlepšilo, což jsem byla velice ráda. A potom jsem tedy doopravdy neměla, co připomenout.

4.Divergence
Dlouho jsem se přemáhala a bádala jestli pět hvězd nebo čtyři a nakonec jsem jen musela dát čtyři. As dáváte stejnou otázku jako já když upravuji hodnocení na databázi knih? Proč čtyři? A přitom to pořád nevím čím to je, že kniha mi nepřipadala na první ligu. Třeba prostě na to nemá být tak dobrá? I když jsem mnohokrát se musela napomínat, abych se nechovala jako pubertální holka při částích s Tobiasem a pochopila, že vše je jen papír a text a ne moje realita i přesto všechno jsem neuznala to, že by kniha byla to první. Možná i potom bych změnila hodnocení Selekci, ale radši si nebudu dělat zmatek.

Nevím jak vy, ale já jsem jednoznačně velký fanoušek Malýho prince. Je to také jedna z mála knih na kterou jsem udělala tento měsíc recenzi. Nakonec jsem dokonce koukala na animovaný film, který by měl být natočený podle této knihy a šlo nádherně vidět ten záměr pro který jsem si knihu chtěla přečíst, pro její zvláští schopnost ukázat každému něco jiné. Ve filmu jsem mohli nádherně vidět jak scénárista chápe jeden z nejznámějších citátů autora knihy. "Vše, co je v člověku krásné je očima neviditelné." Podívejte se sami a možná pochopíte.

Poslední kniha teď už přečtená z mích knih od Ruty Sepetys. Podle mého to byla její nejlepší knížka ze všech dosavadních třech, už žádný totiž jsem neprojevovala takový emoce. No nechci to tady nějak protahovat taky , už nemám náladu to nějak okecávat takže pokud se chcete nějak víc dozvědět o této knížce stačí kliknout na její název a ten vás nasměruje na recenzi kterou jsem vlastnoručně sepsala.

Jinak hezký nový rok vám přeje..

Tánička

WRAP UP - listopad

1. prosince 2017 v 19:44 | Tánička
Měsíc nám hladce uplynul a i když jsem si myslela, že nedokážu přečíst alespoň dvě knihy mýlila jsem se. Právě dvě knihy jako obvykle jsem přečetla. No a mě nezbývá nic víc než vám je představit. Btw bohužel jsem zapoměla nafotit, takže tentokrát bez fotky.


Zrovna jsem dočítala knížky z knihovny a moje další byl tento kus. Byla jsem uvěřená že tato knížka bude mít něco víc v sobě, protože jsem o ní slyšela jenom chváli ale i přesto jsem se nesnažila se předběžně pro ni nadchnout, abych potom nebyla zbytečně zklamaná. Sice nebyla nijak úžasná, ale nebyla špatná což jen říká že autorka má knihy, které jsou určitě ještě lepší.


Tahle kniha mi vytrhla dech a byla tak neskutečně dokonalá… Já ani bych jí nedokázala tak dobře popsat jako v mé recenzi, ale zkráceně. Rozpojování zavládlo jako zákon o životě. Při čemž děti mezi 13-18 letem života, se mohou jejich rodiče rozmyslet na zpětní potrat… Rozpojování je nyní společností přijímáno za běžný postup.

WRAP UP - říjen 2017

1. listopadu 2017 v 19:59 | Tánička
Ahoj, knihomolové
dneska vám ukážu co všechno jsem za tento nejpodzimnější měsíc přečetla. I když tento měsíc nebyl nějak neobvyklí vše podle plánu a tak jsem i přečetla dvě knihy (podle plánu).

Světoznámí seriál podle této knihy proto taky můžete tuto knihu znát spíše pod oficiálním názvem 13 reasons why.

Clay je jedenáctý (devátý) člověk na seznamu? Ptáte se na jakém seznamu? Na žádném na jakém by jste chtěli být, ale i přesto na něm Caly je i když je to slušný a hodný kluk. Na seznamu, který určuje kam až vaše mysl dohlédne, co všechno se vám odhalí o Hannah Beaker smrti. Třináct kazet, třináct lidí, třináct důvodů proč. Lidé, kteří doženou Hannah dohnat na okraj svoji propasti až nebude mít šanci kam jít,.... než seskočit, 13 příběhů, kterým se odhalí proč? A mezi němi je i náš poctivý Clay, který jako jediný z třinácti nechce vše nechat v tajnosti...
Kniha byla jiná to 100%. Dokonce mě i v některých chvílích bavila a nemohla jsem se dočkat až jí začnu číst. Ale i přesto mě kniha velice zklamala nezajímavím koncem, což já hodně na knihách nemám ráda musí mě bavit od začátku do konce ne jen když má akční scénka směny. Hlavní postavy mi byli i sympatické zvlášť Clay, který se mi líbil jelikož si vzpomeňte na knihu v které učinkuje kluk (to jo), ale hodný kluk (mmm...) Takže bych dala knize tři hvězdy.

Knížka, kterou bych zařadila do TOP 5 nejlepších knih za tento rok napínavá, akční, zajímavá....

Lee zrovna potkalo zrazení jaké ani za mák nečekala. A protože už nemá, pro co žít tady v Georgii vydává se jako ostatní zlatokopové do Kalifornie kde právě probíhá zlatá horečka. Do té doby než se vydala s karavany povozů přes celou severní Ameriku se o svojí rodinu dokázala každou zimu postarat a víte jak, Leah asi jediná z mála dokáže zlato vycítit a tak i zbohatnout. Jenže tento dar možná jako dar ani není a lidé chtějí její schopnosti využít a proto utíká do Kalifornie kde by mohla jen přece zapadnout a nikomu by nebylo divné, co zrovna dělá.

Já bych tuto knihu asi nezadávala do žánru fantasy to ne, spíše to byla taková historická kniha. Každou chvíli jsem čekala zvrat, kdy kniha začne být nedomyšlená kde děj už čeká jenom konce, ale ne jakoby autorka měla na každou stránku esa v rukávu a kniha byla stejně napínavá jak na začátku, jakoby autorka nevěděla že kniha zrovna končí a psala tak jakoby byl začátek. Historické prvky byli úžasné, prostě úžasné a všem nám otevřeli výhled na dobu, kdy lidi se plahočili takové dálky za bohatstvím. Kniha byla velice upřímná ukázala nám, jak krutá tato doba byla a jak nezáleželo na tom kdo jste, zemřelo tisíce lidí než se dostali tam kam chtěli, proto kniha ve mně vzbuzovala dojem vážnosti jakoby jsem nečetla jen smyšlený příběh, ale něčí osudy. Pět z pěti a to pro to že jsem od knihy nečekala tak dobré pozdvižení… Čekala jsem, že to bude rádoby další knihy a přitom mě tak dostala. Jedna z knih kde jsem byla nadšená z díla autorky.

Příště ahoj...

WRAP UP - září 2017

30. září 2017 v 15:38 | Tánička
Za tenhle měsíc se dělo spousty věcí. Ujednala jsem svoji první spolupráci s portálem srovnáváme.cz, začala škola a spousty testů a k tomu mi začala sezona ve hrách takže spoustu promarněních víkendů na cestách. Takže ani nečekejte velký počet přečtených knih, vlastně je to normální počet přečtených knih za školný měsíc. Takže dvoje knihy.

Pro nové návštěvníky mého blogu jelikož teď jich mám obzvlášť víc než kdy dříve, tak do wrap up(ú) nevlkádám anotace to si musíte rozkliknout recenze nebo vám někam hodím odkaz. A už k samotné knize, Město z kostí je první díl velkolepé serie
Cassandra Clare, memorial instruments a proto jsem ani nedělala recenzi jen porovnání knihu k filmu. Knihu jsem ohodnotila jako průmněrnou jelikož tam bylo několik absurdních částí a nedávala na mě znát tolika akčnosti jak vyplívá z anotace, proto tři.


Druhá kniha, kterou jsem dočetla teprve včera je poušť v plamenech, které jsem dala čtyři hvězdy. Akčnosti měla teda více než první kniha a ta poušť a vše kolem na mě totálně dosedlo a byla jsem totálně .... ani slova k tomu nedokážu připsat.... Ale určitě se ptáte tedy proč jenom čtyři, konec mi dal zabrat, moc jsem to nechápala a byla tak trochu na vážkách. Kniha má být prvním dílem trilogie, kterou autorka teprve tento rok rozjela, takže se určitě těším na další dva díly.

WRAP UP - srpen 2017

2. září 2017 v 14:00 | Tánička
Za tenhle měsíc jsem myslela že přečtu víc a bude tak hojnéj jak minulý měsíc, ale zmílila jsem se. Ale i přesto podle mě čtyři knihy je krásný počet.

Můj první reteling a podle mě taky jedenz nejlepších. Kniha mě neskutečně dojala. Poslední dopis adresovaný šeherezádě jsem četla snad čtyřikrát a vystavila na svůj instagram. Nenacházim žádné mínusy na knize. Možná se vám ze začátku bude zdát že kniha je psáná těžkou formou řeči, ale po čase si na tuto formu zvyknete. Šeherezáda byla moje nejoblíbenější postava z celé knihy. Nebyla naivní, namyšlená ani nezodpovědná, byla chytrá a dokázala si pohrát se slovy. Dokonalá kniha v srpnu by měl vyjít další díl, který doufám že si přečtu.

Kniha o geovy co to nedokáže říct svímu okolí mě docela překvapila. Nic jsem nečekala a to asi bylo to nejlepší. Popravdě? Recenze byla pro mě hodně náročná. Vysvětlit všem oč tu běží, není tak jednoduché jak se zdá. Ale teď k samotné knize. První polovinu jsem se s knihou docela dobře nudila, a vůbec jsem neočekávala takový konec. Nevím proč ale taky se mi docela dost pletli jména kamarádů Simona. Ale pak to bylo skvělý, kniha rychle odcípala a já jsem jen byla nedočkavá na odhalení Bluena. Nakonec si mě stejnak kniha získala a dala bych jí čtyři hvězdy.

3.Legenda
O legendě jsem ani nedělala recenzi jelikož chci udělat jenu velkou až dočtu další dva díly. Ale abych vás navnadila Je to o Dayovi a June. June je zázračné dítě jediné co prošlo zkouškou z plným počtem bodů naopak Dayovi je patnáct a už v tak mladém věku je nejhledanějším kriminálníkem v Americké repblice. Ale i přesto jak jsou tito dva rozlišní se spolu v jednom bodu setnou a zamilují a pak přichází boj o žívot. Kniha je jedna z mích nejoblíbenějších. A tahle série se stane "moje".

Víte že fantasy nemám nějak v lásce? Ne. Ale tahle fantasy mě teda dostala teda nebyla lepší jak škola dobra a zla, ale celkem ušla.Pro mě kniha byla takové průměrné pěkné počtení. Někdy to zavání skoro až na thriller a povětšinou jenom fantasy, která vás nenechá oddychnout. Někdy mi vadilo uvažováni Serafíny jako kdyby jí bylo pět a nevěděla co dřív. Ale přiznejme si ano byla jsem v posledních stránkách natěšená kdo to je ten muž v tajemném černém plášti. Ale i tak mi tam chyběl ten šok, protože snad pět kapitol před přepadením a odhalením zločince jsme věděli kdo to je a to bylo takový (mmm) blbý...?

WRAP UP - červenec 2017

29. července 2017 v 13:11 | Tánička
Dnešní měsíc byl velice jak říct "úrodný" přečetla jsem šest knih což je o čtyři více než normálně. Doufám že další měsíc to bude alespoň podobně. Budu je brát tak jak jsem je přečetla.

1.Sůl moře
- Autorka knihy se stala jednou z mých oblíbených a hned pár dní nato jsem si koupila další její román a tím je v šedých tonech, který zrovna čtu. Kniha bila milá a hodně jsem se o ní dozvěděla. Jsem ráda že jsem si jí vytáhla. Vy to asi nechápete co, z mamkou jsme se rozhodovali co si koupím buď nic víc od Patrica Nesse a nebo sůl moře a já si vylosovala z papírků které jsme měli připravené sůl moře za které jsem moc ráda. A abych nezapoměla taky jsem dělala recenzi tak si jí přečtěte.

2.Popelčina kletba
- Zajímavá výplod Německé autorky. Vlastně jsem poprvý četla něco z německé literatury zvlášní, že ano. Kniha se mi líbila ale ten konec to byl úděs jak jako, to si nemohla vymyslet nic lepšího? recenze

3.After
- Celkově je to hrozná oddechovka vlstně v tom celém dílu nic není ale oproti předchozí knize mě nejvíc dostal konec. Do 300 stran mě kniha bavila a dokázala jsem jí přečíst za dva dny jenže potom po 300 mě to začalo nudit pořád to dokola a neviděla jsem nic proč bych to měla dočíst ale nakonec dočetla. Kdo měl to stéjné nebo když to budete číst překousejte se nakonec a pak vás to dojme. Recenzi jsem udělala hned když jsem to dočetla.

4.Dcery světla a temnoty
- Moc po fantasy nesahám a radši sáhnu po něčem co mi něco dá víc jako například můj oblíbený žánr historické romány. Ale tentokrát jsem sáhla obyčejná oddechovka dalo by se říct v některých chvílí mi to přišlo klišovité jinak v pohodně. Od české autorky jsem taky nikdy nic nečetla moje prvotina. Recnze xxxx

5.Láska & gelato
- Kniha mi pořát třísní v hlavě bylo to strašně dobré čtený, které vás dojme. A nemám žádný bod co bych knize vytkla. Doporučuji jako letní čtení. Recenze je nasvětě.

6. V šedých tonech
- Vůbec jsem nepočítala s tím že na poslední chvíli bych mohla přečíst ještě šestou knihu. Kniha tak smutná že ve vás probudí něco neskutečného. Zavedla bych to jako povinnou četbu. Na svoji recenzi jsem zvlášť hrdá.

WRAP UP - červen 2017

27. června 2017 v 12:18 | Tánička
Ahojte moji milí knihofilové, mám tady pro vás další wrap up a to za měsíc červen. Nepřečetla jsem nějak moc knih spíše jako obvykle tedy dvě ale musíte uznat že kruh byla fakt záživný.

1.Dopisy na konec světa

Knihu jsem si vypůjčila od kámošky takže nemůžu s ní udělat fotku takže se omlouvám. Kniha je vlastně jenom o dospívání a o tom jak zvládnout sám sebe když vám umře někdo blízký. Byla to taková oddechovka nic náročného. Udělala jsem ke knize recenzi tak to skoukněte.

2.Kruh

Ten jsem dočetla v pondělí, je to o tom jak se sociální sítě můžou vyhrotit a jak pak vás díky nim můžou sledovat, je to v celku skvělí příklad toho co by se mohlo stát někdy v budoucnu a k tomu když je kniha napsaná roku 2013 tak o to víc se mi začal líbit spisovatel asi si od něho přečtu také Hologram pro krále vypadá to zajímavě. Jinak recenzi jsem udělala taky.

Jinak, ano bylo to krátký jenže kvůli tomu tady máte ty recenze.

WRAP UP - květen 2017

27. května 2017 v 16:29 | Tánička
Máme tady 1 článek wrap up(u) a to za měsác květen, za květen jsem nepřečetla nějak moc knih ale teď čtu kruh který je skoro u konce a taky mi Anna Franková dala zabrat.

1.Hvězdy nám nepřály
Na kterou jsem dělala recenzi, ale která mě moc neoslovila vlastně ve skrácení.

Je to o klukovi Augustovi a Hazel kteří se do sebe zamilují ale bohužel jim hvězdy nepřejí a mají oba dva rakovinu.Gusovi už skoro rok nic není a nic doktoři neoběvily jenže když letí na vílet s Hazel tak zjistí že se nemoc vrátila .....

to je vlastně moje druhá romantická kniha, to jak se měli rádi a jak sobě byli věrní se mi moc líbilo bylo to pěkně spracovaný ale .... to si dál přečtě te v recenzi

2.Deník Anny Frankové

Je deník Anny která žila jako židka ve druhé dvětové valce to by vlastně byl úplně obyčejný příběh dívky z 2.světové jenže Anne a její rodina se přestěhovaly aby přežily do zadního domu který můžete najít v Amsterdamu.
Kde žily od roku 1942-1944 kdy je potom zatkly.
Anne zemřela v koncentračním táboru na tyfus společně se svojí sestrou Margot.
Jediný otec Anne přežil a ten se staral o to aby vlastně deník vyšel.

Moje pocity z knihy jsou velice zvláštní na jednu stranu je to velice poučná kniha kde se toho hodně dozvíte ale na druhou stranu se mi těžko četla a potřebovala jsem na ní hodně klidu a mrzelo mě že bylo hodně těžké o knize polemizovat s mýma kamarádkami protože kniha je spíše filozofická než se tam píše co se dělo atd.
Anne hodně vypráví o svých myšlenkách co by chtěla jak jako dospívající se smiřuje stým že nesmí ven a musí stále stát za zadkem rodičů.
Doporučila bych jí všem kteří mají rádi 2.světovou a kteří se chtějí přiučit co to stálo náctileté děvče.
Recenzi jsem nedělala asi ani dělat nebudu ale pokud chcete tak napište do komentářů ale myslím že tohle vám stačí.

 
 

Reklama