tagy

halloween and almost autumn book tag

31. října 2017 v 13:00 | Tánička
Ahoj, milý knihomolové. Málo kdy jsem si všimla že se představuji u článků a asi to je jedna z věcí co bych měla zlepšit, představit se a rozloučit se. Ale poďme k tomu, čemu by se tento článek měl zabývat. Dneska totiž je halloween já tento svátek nějak obtížně neslavým vždyť jsme v česku, ale není nad to si vydlabat díni a zapálit si do ní svíčku a mít tu krásnou strašidelnou atmosféru. A tak pro takové spestření mám tady další tag, doufám že jediný další bude Vánoční a že jich nebude zase celá hora. Tenhle tag jsem objevila u Báry z We love books. Když tak, tak co by to byl za tag kdybych nikoho nezatagovalal takže tu máme Andey, Karin a do třetice všeho dobrého Elis.

1. Nejoblíbenější kniha, kterou jsi četla na podzim?
To asi bude kniha na kterou jsem nedávno dělala recenzi (Po zemi bloudím dál) do které jsem se totálně zamilovala.

2.Kniha, která ti připomíná školu?
Mě školu připomíná kniha "Probuzení Simona Spiera," která by měla příští rok (pokud se nepletu) vyjít v kinech. Vlastně co si vzpomínám většina času kde Simon prožívá v knize je a zůstane školou, ale tak je to pravda že většina lidí svůj každodení den přebívá ve škole.

3.Kniha jejíž obal ti připomíná podzim?
Nevím proč, ale asi "Byla jsem tu" od G.Forman, která má takový pro mě podzimní vzhled.

4. Tvůj nejoblíbenější hororový příběh?
Sice moc horrorů nečtu, ale docela se mi líbila "Dívka ve vlaku". Není to horor, ale thriller, ale i tak se mi chce vrátit do šeravého podzimu a v rukou tuto knihu.

5.Nejoblíbenější horrorový film?
Takovéj nejzajímavější, který mě určitě zarážel svojí anotací a tím nápadem byl "Očista: Volební rok". Kde šlo o to že jeden den v roce v Amerických státech mohli všichni lidi vraždit koho se jim zamane a nebudou odsouzeni ani se jim nestane nic, protože je to v souladu s prvama, a právě tento den vyráží na svoje výpravy ty největší zabijáci z celého města.

6.Kniha vydaná na podzim, na kterou se nejvíc těšíš?
Sice tato kniha nemá nic společného s podzimem, ale s Vánoci a je to "Vánoce v New Yorku".

7.Film, který bude na podzim uveden do kin a na který se těšíš?
Už dlouho čekáme s kámoškou na "Všechno nejhorší, " který bude mít premiéru 2.11.


8.Tři knihy, které chceš přečíst letos na podzim?
Určitě bych chtěla dočíst knihu co teď čtu. Potom "Bez šance" a taky "Selekci".

9.Jaké další knihy by jsem doporučila na halloween?
Ne že bych doporučila, ale spíš poradila, jelikož jsem několik knih ani nečetla. Asi bych "poradila" všechny díly sirotčince slečny Peregrinové ptom s kávou "Do vody" od Pauly Hawkins.

Ahoj, vaše Tánička

15 otázek otázek o knihách aneb Harry Potter nebo Twilight sága

12. října 2017 v 20:28 | Tánička
Tag? Jo, mám jich ještě pár v kapse tak proč jeden z nich nevytáhnout? Dneska to bude 15 knížních otázek a protože je to tag, taguji Baruš, LM a Nikys.
1) Dělá se ti špatně v autě když čteš?
Jo v autě se mi docela blbě čte, vlastně já nemůžu ani koukat se do mobilu nebo cokoli podobnýho, dělá se mi pak pěkně blbě. Ale v autobusu tuto špatnou zkušenost nemám. Vysvětluji si to jakože ten autobus (StudentAgenci) je vyvýšený než auto, takže asi proto, lepší vysvětlení pro sebe nemám.

2)Který z autorů má pro tebe originální styl a proč?
Asi moje oblíbená autorka Ruta Sepetys, jelikož mě její téma vždy tak trochu vezmou do depresí, ale i tak se těším co to bude?

3)Série Harry Pottra x Twilight? Sepiš tři body, které obhalují tvou odpověď.
  • No, nečetla jsem ani jedno, ale pokud jste viděli můj instagram tak jsem si tohle úterý kupovala první díl twilight ságy.
  • Ale zase k narozeninám, které mám 20.11. což není za dlouho, si přeji celý box Harryho, takže?
  • Ale i přesto sem teď koukala na twilight a přišlo mi to strašně trapný (Schválně podívejte se teď na ten první film příjde mi jak úplně s jiného století. Když jsem byla menší a zrovna u nás frčel tak mi přišel v pohodě dokonce se mi líbil, ale teď to není už ono). Takže Harry ....
4)Kniha s ilustracemi nebo bez nich?
Snad neznám skoro žádnou knihu s ilustracemi, která by byla nějak zvláštní abych si jí přečetla. Ale v celku bych chtěla nějakou tu ilustraci po dlouhé době.

5)O které knize sis myslela že je skvělá, ale potom zjistila že tak to není?
No, tak to je určitě je "Kruh" kde mě tak anotace unesla že se mi kniha líbil i když nebyla dobrá. Čekala jsem akci a nemohla jsem nakonci fakt uznat že tam žádná nebyla a bylo to takové převyprávěné. Tak proto po tom co jsem napsala recenzi jsem si vlastně uvědomila že kniha nebyla tak dobrá jak jsem to napsala.

6)Kdy jses do čtení knih zamilovala?
Asi na začátku tohohle roku přesněji někde kolem toho když jsem si začala zakládat blog.

7)Jak jsi na tom byla s literaturou ve škole,
Asi myslíte povinnou četbu? Tu my nemáme. Ale samozřejmě že něco někdy přečteme z tak zvané čítanky, ale to není ono.

8)Pokud by jsi k narozeninám dostala knihu co jsi už četla co by jsi dělala?
No naštěstí se mi nic takového nestalo, ale pokud bych jí ještě neměla doma tak nechala. Jinak bych jí asi předala dál někomu bych jí věnovala k Vánocům, nebo k narozeninám tak stejně jak přišla mě.

9)Čteš na nějakém specifickém místě?
Asi zpíš ne. Ale na posteli, v lavici ve škole.....

10)Zakládáš do knih záložku nebo kus papíru?
Jak kdy když objevím svou dávno ztracenou záložku tak budiž. Když ne tak co se dá dělat.

11)Můžeš v knize skončit kdekoliv nebo na určité kapitole?
Asi bych si nemohla vybírat když si čtu ve škole, ale kdybych mohla tak na nějakém bodě kde by se mi dobře začínalo.

12)Jíš nebo piješ při čtení?
Ráda piju přeslazené kafe. Čaj moc nemusím, ale když není to kafe tak co se dádělat. Ale 100% nejím, protože nechci aby mi drobky napadali do knihy.

13)Dokážeš při čtení něco poslouchat?
Jo, ale většinou už když si pustím nějakou tu písničku tak hodně potichu. Nebo ve škole to jinak nejde.

14)Dokážeš přeskakovat stránky?
No u normální knížky jsem ještě nikdy nepřeskočila, ale.....

15)Jak hledáš knihy které budeš číst?
Povětšinou ty knihy znám a proto si je třeba půjčim z knihovny, protože jsem už viděla recenzi nebo někde jsem o nich slyšela.

To je vše doufám že se vám tag líbil a příště ahoj.

Prázdninový opožděný book tag

3. října 2017 v 20:28 | Tánička
Protože jsem neměla lepší námět tak tu máme po strašně dlouhé době tag. A, protože ještě někteří s povzdálím vzpomínáme na prázdniny tak tady máme prazdninový book tag.

1.Čteš o prázdninách více, nebo méně než přes rok?
Více stoprocentně více, normálně přečtu tak za měsíc dvě knihy a za prázdninový měsíc čtyři až šest knih. A je k tomu logické vysvětlení více času.

2.Když si vybavíš prázdniny s jakou knihou je spojíš?
Přemýšlela jsem jestli to mám pojat jako nejlepší kniha za prázdniny, co jsem přečetla. Nebo jako jenom knihu co si vybavím když se řeknou prázdniny. Oblíbená kniha na prázdniny za moje prázdniny byla určitě "láska & gelato". Jedna z mých oblíbených co jsem přečetla za tyto prázdniny. Ale ta druhá možnost to je určitě "hvězdy nám nepřály" i když jsem knihu nějak nemusela spíš bych si dala reading oprázdninách než kdy jindy.

3.Kolik jsi si schopná vzít knih na dovolenou?
Po většinou mám dovolenou u babičky kam jsme většinou jezdili na celé dva měsíce takže většinou takových deset. Ale některé někdy stejnak nepřečtu. U mojí babičky se moc toho nedá dělat není tam internet ani dobrá společnost což mě vysazuje jenom na knihy.

4.Čteš o prázdninách nějakou povinou čtbu?
My ve škole určitě žádnou povinou četbu zatím nemáme, ale chtěla bych začít číst oprázdninách alespoň jednu klasiku abych dohnala ty vědomosti co ještě nemám.

5.Preferuješ klasické knihy (papírové), nebo e-knihy (elektronické) ?
Ten kdo mě zná tak, jak skoro každý klasické, ale někdy bych chtěla vyzkoušet i e-.

6.Jakou knihu by jsi ráda vyděla zfilmovanou?
Dobrá otázka, když na tím budu trošku přemýšlet tak "Legendu" od Marie Lu. Za prázdniny to byla moje nejoblíbenější kniha, akční a přitom ta romantická linka k tomu to mě fakt bralo.

7.Kdyby jsi měla prožít den s jednou knížní postavou jaká by to byla?
Šeherezáda s "Pomsta & rozbřesk". Vtipná, chytrá a k tomu královna celého státu s tak zajímavým manželem. Proč ne?

8.Které místo z knih by jsi ráda navštivila?
Jak jednou jsem zmiňovala "Láska & gelato" tak ho budu zmiňovat i podruhé. Florencie závan croasanů a Itálie kam se podíváš (, protože to je Itálie) není to žádné fantasy, ale normální město. Což o to více mám naději že ho navštívím.


No sice jsem nebyla zatagavaná, ale i tak doufám že se vám článek líbil. Zdroj tagu Michalka.

Marry Kiss Cliff tag

18. července 2017 v 17:54 | Tánička
Co jsem koukala naposledy jsem dělala TAG se sestrou a to 26.května. Dneska jsem se teda připravila Marry Kiss Cliff tag, teda jde o to že si z hrníčku vylosuji tři postavy z knížek a řeknu kterou bych nejradši schodila z útesu, políbila se a vdala se. Sice nejsem tak odvážná jak ostatní a nenatočim ani za boha video budete my muset věřit že to vybírám z kelímku.

1.kolo
Jako první tady máme Tedrose z Školy dobra a zla, Tya z knihy kruh a Nikolaje z knihy popelčina kletba. Asi bych hodila z útesu Nikolaje, protože mi nebyl nějak v knížce sympatický, Tedrose bych políbila protože jak popisovala Sofie musí to být báječné a za Tya bych se vdala.

2.kolo
Máme tady Floriana z soli moře, Frencise z kruhu a Augusta z hvězdy nám nepřály. S Florianem bych se vdala protože v knize bylo popisované jak je to statečný muž který není jenom bojovníkem ale také má něco v hlavě, Augusta bych políbila jelikož je jeden z hlavních hrdinů který mě připadají sladký, a bohužel bych Frencise hodila z útesu jelikož mi přišel dotěrný a nevispitatelný.

3.kolo
Teď tady máme Alfréda z Soli moře,Herdina z Afteru a Toma z Dívky ve vlaku. A teď je to těšké jak Alfréd tak i Tom a Herdin ve své knize nehráli nějak dobrou roli Tom zabil svojí milenku, Alfréd byl sociopat a nacista, Herdin prodal panenství své holky. Herdina bych shodila z útesu protože to co udělal v prvním dílu bych mu nikdy neodpustila (četla jsem jenom první díl). Toma bych políbila, asi bych byla jednou z mnoha jeho milenek. A Alfréda bych si vzala ale to nevím jak by to mezi náma bylo.

4.kolo
A jsou tady!!! Lukáš z Dcery světla a temnoty, Sky z Dopisů na konec světa a Quentin z knihy Papírová města. Asi bych Quentina si vzala, protože byl takový milí a hodný, Sky bych políbila a Lukáše bohužel shodila z útesu sice nerada ale jinak to nešlo.


A to je vše, teg jsem udělala za podpory #humbookteg(u) který jsem viděla u ostatních.

Book tag w/Sestra

26. května 2017 v 21:09 | Tánička
Vím že jsem book tag už dělala ale vnukl mi nápad co ho udělat se sestrou, sestře je 10 a tak čte knihy pro mládež nedivte se že odpovědi jsou krátké moje sestra víc k tomu už neřekla a já jsem s ní nemohla nic vymačkat někdy taky udělám článek co sestra čte.

1.Máš doma místo na čtení?
- Jo, na posteli.
2.Záložka nebo kousek papíru co se válí poblíž?
- Kousek papíru co leží vedle někdy i kapesník.
3.Můžeš prostě jen tak přestat číst, nebo nejprve dokončíš kapitolu?
- Můžu jen tak někdy přestat číst.
4.Piješ nebo jíš během čtení?
- Piju, nejím abych nezničila knihu abych jí nepoprskala (knihy jsou drahé).
5.Posloucháš u čtení nějakou hudbu?
- Někdy, většinou co dávají v rádiu je mi to celkově jedno.
6.Čteš vždy jednu knihu?
- Někdy i více protože nemám čas.
7.Preferuješ čtení doma nebo kdekoli?
- Kdekoli,
8.Čteš některé pasáže dopředu nebo dokonce přeskakuješ cele kapitoly?
- Nepřeskakuji nikdy nic.
9.Čteš nahlas nebo pouze ve své mysli?
- Obojí, někdy tak a někdy i tak.
10.Lámáš hřbet nebo se jej snažíš uchovat jako nový?
- Snažím se ho uchovat jako nový (knihy jsou drahé).

Bookblog newbie tag

21. dubna 2017 v 15:34 | Tánička
Takže máme tu nový tag jak jsem v minulem tagu říkala.
Většina tagů je na YouTube takže je převádím do blogu jakoby takže originál tag se jmenuje "Booktube newbie tag" no a já protože nenatáčím jsem si ho předělala na "Bookblog newbie tag" no takže vše co má smiřovat k natáčení mám k psaní atd. a bude to u všech tagů a tak dále takže jen tady vám to vyděluji jinak deme na to.

1.Proč sis založila tenhle blog?
- Tak já jsem před pár lety si založila blog který mě nakonec omrzel (vlastně jsem tam nenapsala ani tečku a nebyl o knihách) no a pak po pár letech mi přišel e-amil "chcete vlastní domenu" a v ten den mě hrozně chytlo čtení měla jsem takovou čtecí náladu no a tak jsem si řekla založím si nový blog a potom jsem sem přizvala i moje nejlepší kamarádky.

2.Co můžeš zajímavého poskytnout do scény bookblog?
-Takže různé články :recenze, book tagy, film vs. kniha, TBR ....

3.Na co se těšíš na tomhle blogu?
-Asi nejvíc bych chtěla aby mi lidi víc komentovali články jsem za každý komentář ráda.

4.Proč čteš knihy
-Protože, knihy je něco takového že i když danou věc neděláte máte stejný pocit jako hlavní hrdina a já například hned se vžiju do role a cítím společně strach, lásku, adrenalin ...
-Je víc knih než filmů což mě taky přivedlo že miluji YA a distopie a těch je ve filmové verzi málo.

5.Jaká knížka nebo knižní série tě dostala ke čtení
-Papírová města, papírová města byla moje taková první kniha která mě vžila do čtení ale do toho opravdového čtení předtím jsem taky četla ale spíše dětské knihy od Jamese Pattersona a dalších spisovatelů pro mládež.

6.Co by ses zeptala svého oblíbeného bookyoutubera/blogera?
-Moje nejoblíbenější bookyoutuberka je Markéta z kanálu "svět podle Marillee" a ráda bych se jí zeptala na:
1)Jaká je tvoje nejoblíbenější fantasy kniha? (nepočítá se Harry Potter)
2)Kolik knih si přečetla za svůj život?
3)Četla si někdy nějaký román a jaký se ti nejvíce líbil, co vím tak moc jich nečteš?

7.Co podle tebe musí člověk překonat když si založí blog?
-Asi přestat se neustále koukat na blog.
-Když jsem napsala svůj první článek každých pět až deset minut jsem se koukala na to jestli to někdo nekomentoval a to musí přestat

8.Kdy si začala číst?
-No nevím na téhle okamžik si vlastně vůbec nevzpomínám
-Jako malá mě matka nutila číst i když mě to vůbec nebavilo a ráda jsem dělala jine věci možná to je dobře a možná ne ale nevím.

9.Kde čteš?
- Jak jsem říkala v "Book tagu" na posteli

10.Jake knížky čteš nejraději?
-fantasy, romány, dystopie asi nejvíc mám ráda tyhle žánry kdyby jste měli nějaký typ tak pište do komentářů ráda si je přečtu.

Book tag

20. dubna 2017 v 21:15 | Tánička
Takže připravila jsem si tady článek "Book tag" sice mě nikdo nezatagoval ale co to bych se asi nedočkala doufám že vám to nevadí tak deme na to.

1.Máš doma místo na čtení?
- Moje místo na čtení jak většina lidí ví postel moje postel protože když vstanu ráno tak si něco přečtu když jdu večer spát tak si taky něco přečtu a při tom ležím v posteli tady není co debatovat.

2.Záložka nebo kousek papíru co se válí poblíž?
- Jak kdy ale většinou ten kus papíru, kapesník nebo účtenka, tužka a cokoli co se na mým nočním stolku najde někdy dokonce nenajdu nic tak prostě knížku položím na zem otevřenou obalem nahoru.

3.Můžeš prostě jen tak přestat číst, nebo nejprve dokončíš kapitolu?
- Jak kdy někdy se mi chce tak spát že už nemůžu a prostě knížku zaklapnu ale zase někdy je mi to líto a snažím se jí dočíst alespoň ke stránce nebo k nejbližší kapitole.

4.Piješ nebo jíš během čtení?
- Většinou ne pokud mi sice mamka neudělá čaj ale ten stejnak během čtení nepiju vadí mi to pak ztratím kde jsem skončila a nebo vlastně zapomenu že jsem vlastně měla pít a k tomu ležím v posteli.

5.Posloucháš u čtení nějakou hudbu?
- No když už jo tak ji mám na strašně malí hlasitosti že to skoro neslyším ale jinak ne.

6.Čteš vždy jednu knihu?
- Bohužel nemám nějaký sponzory (ale kdyby někdo měl zájem nemám problém) takže asi ne kupuju si je postupně takže ani nemám nějak 2 knihy doma a jedna čeká na čtení a jednu čtu to ne.

7.Preferuješ čtení doma nebo kdekoli?
- Spíš čtení doma protože celý den nemám čas a vím to takže je zbytečné tahat si knížku ale chtěla bych

8.čteš některé pasáže dopředu nebo dokonce přeskakuješ cele kapitoly?
- Ne, jakoby někdy se podívám na to co je poslední věta v knížce nebo co bude na tý kapitole co mě hodně zajímá ale určitě to nepřeskočím ale přečtu si to všechno.

9.čteš nahlas nebo pouze ve své mysli?
- Možná někdy si přečtu slovo nahlas když ho nedokážu přečíst nebo když mi věta nedává smysl ale abych četla celou knihu nahlas no tak to by mi jazyk potom nestál na místě

10.Lámáš hřbet nebo se jej snažíš uchovat jako nový?
- No, snažím se u tich měkkých vazbách je nepřehýbat ale někdy bohužel jsem tak začtená že si to ani neuvědomuji?
 
 

Reklama