půjč si v knihovně

knihovnické přírůstky

30. srpna 2017 v 20:30 | Tánička
Dlouho jsem v knihovně nebyla, protože jsem si nashromáždila pět, skoro šest knih a četla je celé dva měsíce. No a dneska jsem dočetla předposlední knihu a vydala se si propůjčit další kousky.
Tentokrát jsem nekoukala co mají a nemají, ani jsem si nedělala seznam jen jsem přišla a podle chuti a podle toho jak knihy znám si je půjčila. Sice jsem si chtěla půjčit ještě jednu knihu a tím by byla "proč? 13x proto", ale neměli jí a tak jsem si jí zarezervovala na 9.8..


1.Město z kostí
Jde o to že jsem si město z kostí propůjčila během července díky filmu. A proto píšu pět, skoro šest protože jsem tady měla ještě knížku, kterou jsem nedočetla. Jsem na stí stránce, ale nic vám k ní nebudu prozrazovat, jedině anotaci.

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.


2.Po zemi bloudím dál
Nedávno u nás vydaná kniha, která se docela stala jednou z viditelných knih. Která má na začátku knihy mapu a když prolistujete knihu zjistíte že se píše rok 1849.

Lee Westfallová dokáže kolem sebe vycítit zlato. Zlaté žíly hluboko v zemi, malé valounky v proudu řeky. Díky tomu dokáže uživit svou rodinu i během třeskutých zim. Zlato pro ni znamená teplo, život a domov, dokud se neobjeví muž, který chce její dar zneužít pro sebe. Když ji připraví úplně o všechno, uteče Lee do Kalifornie. Kde jinde může dívka s magickými schopnostmi hledat útočiště, než ve městě, v němž bylo právě objeveno zlato?


3.Poušť v plamenech
To koukám že mám tady docela letošních knih a tím je i tato kniha. Jako "po zemi bloudím dál" tak i tato kniha má mapu a zvlášní ohraničení kapitoly.

Amání je neohrožená pistolnice a osud pouště jí leží v rukou. Pouštnímu národu země Mirádži vládnou smrtelníci, alev divokých, holých pustinách se pořád potulují mystická stvoření z dávných pověstí a někde prý stále čarují i samotní džinové. Na městečku Prachov ale nic mystického ani magického není a Amání se už nemůže dočkat, až z něj zmizí. Jestli zde zůstane, jejím osudem je skončit "buď provdaná, nebo mrtvá", takže se Amání hodlá z Prachova dostat za pomoci své ostré mušky. Když se na střelecké soutěži setká s Jinem, tajemným a neskutečně přitažlivým cizincem, usoudí, že našla ideální únikovou cestu. Ale za celé roky, kdy fantazírovala o útěku z domova, se jí určitě nesnilo, že odsud uteče před vražednou sultánovou armádou s uprchlíkem hledaným za velezradu na
mytickém koni. A určitě nečekala, že se do toho uprchlíka zamiluje… nebo že jí mladík pomůže odhalit mocnou pravdu o tom, kdo Amání opravdu je.


4.Divoká píseň
O této knize jsem dlouho váhala jestli je tak dobrá abych si jí chtěla přečíst dohužel minule nebyla sehnatelná, ale tentokrát jái mám já.

Napínavé převyprávění příběhu Romea a Julie v temném městě Verity, kde najdete všechno, jen ne bezpečí… protože tohle místo ohrožují monstra, která se zrodila z násilí. Kate touží být tak nemilosrdná jako její otec, který vládne Severní části Verity, nechává nestvůry potulovat po městě a vybírá od lidí peníze za jejich bezpečí. Po pěti letech na internátních školách se Kate konečně vrací domů a chce ukázat otci, že je stejně nelítostná jako on. August chce být člověk. Ale není. Je nestvůrou, která dokáže krást duše pomocí hudby. Jeho otec řídí Jižní část města a snaží se chránit nevinné. August je jeho tajná zbraň. Jejich město je rozdělené. Jejich město se rozpadá. A Kate a August jsou jediní, kdo chápou obě strany, jediní, kdo jsou schopní něco udělat. A přitom tak rozdílní… Ale jak se může člověk rozhodnout, jestli bude hrdina nebo zloduch, když je tak těžké rozlišit, co je co?


5.Bez šance
Zvláštní je jak oproti ostatním knihám tato kniha vičnívá má tuctově bílé stránky jak žádná jiná, a zvláštní spojení barev.

Fascinující a temná dystopie ze světa, kde společnost zavedla nový zákon: Každé dítě má právo na život od chvíle početí až do věku třinácti let. Mezi třinácti a osmnácti je ale na rodičích, jestli ho vychovají až do dospělosti, anebo ho pošlou… rozpojit. Tohle nenápadné slovo znamená, že problémové děti, sirotci, anebo prostě ty, které v sobě mají příliš vzdoru, jsou odeslány do sběrných táborů, kde jsou jejich těla rozebrána a orgány předány těm, co je potřebují. Takže technicky žijí dál - alespoň to dětem říkají. Tři z nich, Connor, Risa a Lev, se setkávají v táboře a ani na okamžik nemají chuť žít dál…rozpojení. Jedinou šancí je útěk.

Půjč si v knihovně

4. července 2017 v 17:21 | Tánička
Moji milí knihomolové, vítám vás u akce, kterou pořádám já a kdykoli chcete se smíte zapojit. "Půjč si v knihovně" je akce v který jde o to že půjdeme si půjčit 5 knih do knihovny. Já zajdu do krajské knihovny Karlovy Vary, ale předem na jejich stránkách se podívám zda mají knihy o který bych stála. Ale protože až tam přídu nemusí je tam mít napíšu si na můj seznam, knihy navíc. Snažila jsem se vybírat zvlášť YA, protože těch mi nebude tolik líto až je budu vracet. Teď jenom jedeme do knihovny.


Seznam knížek které si půjčím najdete na mém instagramu a na twittru.


Seznam byl sice úplně jin jedině co je na seznamu a co je u mě jsou Aftrer a legenda jinak vše je jiné.

1.Láska & Galeto

Lina tráví prázdniny v Toskánsku, ale rozhodně nemá náladu na pláže nebo slavné památky. Je v Itálii jenom proto, že si máma před smrtí přála, aby poznala svého otce. Ale proč by měla poznat otce, který se za šestnáct let jejího života ani neukázal? Jediné, po čem Lina touží, je jet domů.
Pak se jí ale dostane do rukou deník, který si její máma
vedla, když žila v Itálii. A Lina najednou objevuje magický
svět tajných lásek, nádherného umění a skrytých pekáren.
Svět, který ji okouzluje a vede k tomu, aby odhalila tajemství, které změní vše, co si Lina myslela o mámě, otci,
a dokonce i sama o sobě.

Knihu jsem si z knihovny vzala z důvodu že jsem jí znala na pohled. Ale také mě přitáhla její krásná obálka která zářila na celou knihovnu. Abych se přiznala o anotaci nic nevím ani jsem si jí nečetla když jsem jí sem vkládala takže to bude takové překvápko.2.Serafína a černý plášť

Nevstupuj nikdy do temného lesa, číhají tam mnohá nebezpečí, která si budou chtít podmanit tvou duši.

Serafina vždy poslouchala svého tatínka a toulala se pouze po usedlosti Biltmore. Ale i tam - na chodbách obrovského domu - bylo vždy co objevovat, jen ji nikdo nesměl spatřit. Ale když začnou v domě mizet děti, jedině ona ví, kdo za tím stojí: hrozivý muž v černém plášti, který se po nocích toulá chodbami. Při děsivých zmizeních se Serafina spřátelí s Braedenem, synovcem majitelů usedlosti. Společně musí odhalit, kdo se pod černým pláštěm skrývá, dříve, než polapí všechny děti. Pátrání je ale přivede do lesa a teprve tam přijde Serafina na to, kým je, a zjistí, že jen ona může zachránit všechny děti. Ale podaří se jí přemoci tajemného muže v černém plášti?

Dobrá fantasy mi dlouho chyběla ale sice teď čtu dcery světla a temnoty a to není nijak špatné. Kniha stejně jako první má krásnou obálku a není co dodat.3.After - polibek

Tessa má všechno - žije v láskyplném prostředí, má chápající rodiče a taky kluka snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát potkat. Tessin snový svět ale náhle změní jediné setkání. Hardin je pořádně drzý kluk, s nepřeslechnutelným, nafoukaným britským akcentem, nezapomenutelným rozcuchem, tetováním a piercingem ve rtu. Tessa si nemůže pomoct - Hardin je zkrátka jiný než ostatní...
A to po všech stránkách - dovede být i pěkně krutý. Neměla by ho spíš nenávidět? Neměla by jím Tessa pohrdat? Jak to, že se od něj nemůže odpoutat? Nedokáže to - i přes všechny jeho chyby a prohřešky. Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení. Může takhle vůbec vypadat láska? Tessa sama nevěří, že by takový vztah mohl fungovat. Ale jde odolat jeho polibku?

Strašně mě zarazilo že tento román jako první svět uviděl na wattpadu, to vzalo mojí touhu si knihu přečíst. Věděla jsem o ní už dřív ale nezajímala jsem se o to co to za knihu je a teď jsem vlastně ráda že si ji budu moct přečíst.4.Legenda

Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika - stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day naproti tomu vyrůstal ve slumu a už ve svém mladém věku je nejhledanějším zločincem Republiky.

Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu.

Anotace se mi vůbec nezalíbila ale teď jsem si přečetla první stranu a kniha je úžasná.5.Pomsta & rozbřešek

V zemi Chorásán si násilnický kalif Chálid každou noc bere novou dívku, aby ji ráno nechal oběsit na hedvábném provazu. Když se šestnáctiletá Šíva stane jeho obětí, rozhodne se její nejlepší přítelkyně Šeherezáda, že se pomstí, a dobrovolně se stane jeho další ženou. Šeherezáda je nejen rozhodnutá zůstat naživu, ale ukončit hrůzovládu kalifa jednou provždy.

V tomto napínavém převyprávění Tisíce a jedné noci okouzluje Šeherezáda noc za nocí kalifa svými příběhy, a získává tak další dny života. I když ví, že každá noc může být její poslední. Avšak Chálid je jiný, než jakého si ho představovala. Za zrůdou se skrývá ztrápený kluk a Šeherezáda, aniž by chápala, jak je to možné, se do něj zamiluje. Jak jen mohla? Vždyť je to neodpustitelná zrada. V honosném paláci zjistí, že ne vše je takové, jaké se jeví, ale i přes svou lásku je rozhodnutá pomstít svou přítelkyni. Může v tomto světě plném příběhů a tajemství přežít láska? A znamená vůbec něco?

Abych řekla pravdu nemám co napsat.Asi tento typ článků rozjedu jako novou rubriku protože se mi zalíbilo chodit zase do knihovny sice nadále bych si chtěla kupovat knihy ale tohle je bezva.
 
 

Reklama