film vs. kniha

film vs. kniha - Město z kostí

15. září 2017 v 18:40 | Tánička
Konečně jsem dočetla město z kostí. První díl od Cassandry Clare a její serie nástroje smrti. Aby jste se dostali do děje tak vám povím o čem kniha vypráví.

Clary je obyčejná puberťačka, která si žije svůj poklidný život v Brooklynu. A jak to tak náctiletý dělají si jednou i Clary vyšla se svým nejlepším kamarádem do klubu, jenže to ještě netušila že se stane svědkem kruté vraždy. Jenže jak to má nahlásit policii když oběť se jen tak vypařila a vraha vidí jenom ona. Clary se následujíc dozvídá že v našem světě je ještě jeden svět lovců stínů do kterého asi zapadá i Clary jak jinak by viděla všechno to co vidí? Dozvídá se že všechno tohle nadání se dědí po krvi kterou má od své matky, která v tu nejtěžší dobu zmizela nebo spíše jí někdo unesl, ale kdo. Vždyť do posud její matka byla obyčejná jak všichni ostatní matky bývají a ona taky?

Clary ve filmu mohla ztvárnit Lily Collins a Jace Jamie Bower. Teda herci mi nějak nesedli Jamie Bower … mmm ... ne určitě bych ho netipla na Jace. Láska mezi Clary a Jace byla dobře zahraná asi to tak bylo, protože herci spolu už dříve chodili. Ale obávala jsem se milostného trojúhelníku a incestu což nakonec vše zahrálo svou roli a chci vidět nebo spíš číst pokračování. Knihu bych ohodnotila jako průměrnou tedy třemi hvězdami a film asi taktéž, ale když na to tak koukám spoustu věcí ve filmu mi nedávaly smysl a byly tam tak postavené jakože tak to bude a jinak ne. Proto pro více otevření tady toho světa bych vám doporučila knihu kde vše mělo své proč.

Při čase čtení jsem se rozhodovala jestli bude ve skupině příznivců či nepříznivců, ale jak sama vidím nejsem ani na jedné straně.


Kdyby jste se náhodou sháněli po knize nebo se jen tak chtěli podívat za kolik tak knihu můžete najít. Tak se podívejte na Srovnáme.cz kde můžete stejné věci najít ve více cenách což podle mě se docela vyplatí protože víme že třeba foťák můžete najít za 8 tisíc ale také za 30. Takže proč se neobhlédnout po slušné ceně?


"Nejlevnější cenu knihy město z kostí naleznete na Srovname.cz.
Srovname.cz vám poradí, kde nakoupíte knihu město z kostí nejlevněji"

film vs. kniha - Dívka ve vlaku

22. dubna 2017 v 16:22 | Tánička

Určitě jste si všichni povšimly mojí nové knihy kterou jsem hodně vystavovala na svém instagramu "Dívka ve vlaku" a, protože byl i natočen film podle této předlohy, který jsem viděla rozhodla jsem se pro vás napsat film vs. kniha.

V knize se vypráví o třech ženách které postupně spojuje jeden a tentýž muž.
Rachel alkoholička kterou podvedl její muž a už 2 roky se stým nemůže vypořádat.
Každý den projíždí kolem domků u trati a každý den se kouká na tentýž dům, dům číslo 15 bydlí tam Jess a Jason a Rachel dochází jaký mají dokonalí pár a jak ona o tomhle vždy toužila ale doopravdy neví jak se jmenují, jestli se mají doopravdy rádi jen si to představuje.....
Jednoho dne když si Reachel normálně projíždí vedle domků u trati a kouká se jako každý den na svůj dům číslo 15 uvidí něco neskutečného zastaví se jí dech a je ochromená jak ona mohla tohle udělat jak mu to mohla udělat!! a hned nato Megs neboli Jess zmizí a Reachel se chce dozvědět co se jí stalo zvlášť po tom co viděla a tak začne pátrat jenže ona ví celou dobu se jí stalo v hloubi myšlenek ale jak byla ten den opilá nic se jí nechce vybavit, co se stalo?

Kniha mi přišla stejná jako film napínavá, svérázní.
Jen se mi nelíbilo jak ve filmu nebily některé detaily které mě se osobně hrozně líbily.
Sice je možná lepší si první pustit film a až pak knihu, protože pak víc pochopíte děj je hrozné dělat nějaký popis něčeho co nejde slovy vyjádřit.
Paula Hawkins která napsala už mnoho děl ale žádné nebylo napsane pod jejím opravdickým jmenem nýbrž pod jejím pseudonymem Amy Silver, byly to většinou humoristického děje a teprve teď zašla někam jinam do trillerů.
Kniha se mi líbila a navnadila mě pro další knihu která vyjde 9.6. 2017 pod jménem "Do vody" též thriller

film vs. kniha- Papírová města

19. dubna 2017 v 18:49 | Tánička
Nedávno jsem dočetla "Papírová města" od Johna Greena a taky si pustila film a tak jsem se rozhodla udělat poprvé kniha vs. film.

Kniha vypráví o Quetinovi a o Margo kteří se znali od dětství ale postupem času se odcizily a tak Q jen procházel vedle ní ve škole a jen přemýšlel proč se asi tak krásně směje.
Byli úplně odlišní Margo dobrodružná, nebojácná rebelka která milovala záhady a pak Q slušňák který koukal do budoucnosti.
Jednoho večera na Q zaklepe na okno Margo a vezme ho na jedno ze svých dobrodružství ale po tak krásním večeru Margo zase uteče.
Všichni myslí že jen na chvíli jak to má v oblibě než ji nedojdou peníze a jídlo ale Q tuší že to není na chvíli a jde po stopách co mu zanechala aby jí našel ale co když je mrtvá co když někde teď leží a umírá musí jí najít co v nejbližší době.

Ve filmu si zahrály Shailene Woodley a Cary Delevingne, podle mě si roli zahráli velmi dobře film se mi líbil.
Kniha samozřejmě vede nejen proto že je to kniha ale i proto že některé úseky kdyby jste si nepřečetli knihu jste nenašli ve filmu a ani se nedivím nešlo by to tam dát tak hezky jak do knihy.
Proto dávám knize 3 a půl hvězdy.

 
 

Reklama