Book Haul

vánoční nadílka co lepšího si přát?

24. prosince 2017 v 22:31 | Tánička

Milí milovníci knih,
Dneska jsme měli asi nejvíce slavený svátek v roce hned po Silvestru a Velikonocích. Určitě všichni dostali co si přáli i já jsem dostala tu většinu, ale zprvu bych vám chtěla trošičku říct o tomto svátku. Moc jsem se tedy o Vánoce a tento svátek nějak nezajímala, jak vzniknul? Co to vlastně je? Vždyť ho stejnak každý rok slavíme a nevím o něm z poloviny nic. Slovo Vánoce jak jsem pochopila se skládá z německého slova Weihnachten česky svatá noc, no a my jsme si jako všechno počeštily. Taky možná tahle zajímavost o které jsem už někdy slyšela, že vánoční stromek se dřív zavěšoval kmenem nahoru no a i to dělali zprvu Němci. No a taky to, že Vánoce jsou vlastně sváteky všechny dohromady co za jiných let byli na prosinec (např.: slavnost zrození slunce, konec slunovratu v Egyptě, v Mexiku a v Peru oslavy narození nebeské Panny,….)

Myslím, že toho už bylo příliš a může se vrhnout na ty vánoční dárky.

1. Málo kdy se mi stane, že mám co ke knížce můžu říct. Ale tuhle knížku jsem nedostala od Ježíška nýbrž od mojí nejlepší kamarádky Barušky. Který jsem na oplátku věnovala Diagolika. Je to druhý díl Školy dobra a zla.

Sofie a Agáta našly svůj šťastný konec a vrátily se do Gavaldonu. Ale jejich návrat domů není tak pohádkově úžasný, jak doufaly. A když si Agáta začne přát, aby si zvolila jiný šťastný konec, otevře znovu brány do světa Školy dobra a zla. Ale pohádkový svět, který se Sofií znaly, se změnil. Čarodějnice a princezny, zloduchové a princové už nejsou nepřátelé. Všemi pravidly pohádkového světa bylo otřeseno. Zlo a dobro již proti sobě nebojuje, ale naopak spojily své síly před hrozbou hrozivého a tajemného nepřítele. Válka se blíží a Sofie a Agáta budou muset bojovat, aby obnovily mír, jinak by všechno a všichni mohli být zničeni. Podaří se jim zachránit pohádkový svět?
2. Rezistence, druhý díl Divergence, který mě docela dost okouzlil.


Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout
už jednou - a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?

3. Pýcha a Předsudek, ale nový obal od Omegy.

Autorka líčí klidný a ničím nerušený život, všední radosti, zábavy a starosti. Rodinný klid bývá narušen zejména tehdy, když jsou v rodině dcery a na obzoru se objeví možný ženich. Vdavky jsou pro ženu v této době jedinou možností zaopatření a proto je nutné důmyslné splétání sítí kolem kandidáta ženitby. Autorka dává svému románu ironický podtext. Všechny postavy románu - stoický pan Bennet, jeho energická manželka a pět dcer vstoupily již dávno do podvědomí čtenářské veřejnosti...

4. Harry Potter a ohnivý pohár a samozřejmě jeho nový obal.
A k tomu snad nemusím vkládat anotaci z databáze knih, nebo snad jo?

5. Tašky na knihy s úžasnými motivami malýho prince a Marilyn Monroe.

No, a co vy jste dostali pod svůj stromeček? Snad jsme byli z dárků potěšeni protože další dostanete zase za rok...

Jak? Nejlevněji... aneb book haul z levných knih

16. prosince 2017 v 19:31 | Tánička
Milí čtenáři a samozřejmě (spíše) čtenářky,

Dneska bych si chtěla popovídat o tom, co jsem si koupila včera a dneska v levných knihách. Do levných knih chodím především za klasikou, protože je to jedno z mála míst kde jde klasika sehnat za pár korun.

1. První knihu nad kterou jsem se ani nerozmýšlela byla Stébla trávy o kterých jsem snila už pěkně dlouho. Problém byl v tom, že nikde nebyla a když už byla tak za 300 Kč, což jsem nehodlala za takové mění kupovat. Knihu jsem chtěla zvlášť, protože v ní se ukrývá můj nejoblíbenější citát od nejoblíbenějšího básníka a to Walta Whitmana "Ani já, ani nikdo jiný nemůže jít tou cestou za tebe. Musíš po ní jít sám". Kniha je hodně o vlastenectví Ameriky a o náboženství, poznání sama sebe…?

Cena: 69,-Kč

2. Další knihou se stal Faust. Na Faustovi jsem byla jako na muzikálu v Praze a když jsem knížku uviděla ještě s jejím novým překrásným obalem moc dlouho jsem se nerozmýšlela a koupila si jí. Faust vypráví o starém vědci, co když zjistil, že mu zbývá málo času do smrti, zjisšťuje, že prakticky za svůj život moc toho neudělal a tak mu ďábel nabídne mládí i přitom, že toto mládí je od samého ďábla. Kniha je dramatem, který nám ukazuje, že každý moment by jsme měli prožít naplno. Je to sice hodně těžké na čtení, ale já si s tím poradím a kdyby ne přece jen je to klasika. No ne?

Cena: 99,-Kč

3. Dalším objektem v mí knihovničce se stal nejoblíbenější díl Sharlocka Holmse. Pes Baskervillský, který vypráví o tajuplné rodině Baskervillských. Knížku mám anglicko-českou, ale i jenom anglickou, jelikož anglickou jsem měla doma po mamce, ale moje anglický znalecký rozum nějak nedosahuje výšin čtení v této unikátní řeči. Chtěla bych si knížku přečíst asi jen z důvodu klasiky a očekáváného uznání mé mamky a všech okolo.

Cena: 69,-Kč

4. A poslední knihou se stal Malý princ jehož jsem si pořídila pro srovnání povídaček, který tvrdí, že každý v tom vidí své. Což bych chtěla tedy vidět, protože to nějak nechápu, knížka je tenoučká a určitě za chvíli bude přečtená, takže...

Cena 59,-Kč

Těším se na vás u dalšího článku nebo i u dalšího nákupe.

Narozeninový speciál aneb nové vydání Harryho Pottra

21. listopadu 2017 v 10:33 | Tánička
Asi nikdo není tak aktivní a tak sledující fanoušek, aby znal múj datum narození. Ale abych vám to připomenula, mám je 20.11. tím pádem včera. A určitě jsem nezapoměla jsem se s vámi podělit o moje dárky s kterých mám velkou radost.

1. Abych řekla pravdu moji rodiče nikdy nedokázali dárky nějak perfektně schovat. Povětšinou jsem je našla lehce a někdy jsem se o to ani nepokoušela a přesto že ví že jsem ty dárky milionkrát našla se z toho neponaučili a mají pořád stejnou skrýš. A proto když jsem zahlédla rodiče přicházet z nákupu den před mými narozkami tak jsem nějak tušila, že přivezou můj dárek. I když jsem o tom mockrát pochybovala jelikož jsme se na jedné věci docela dost nepohodli. Sice moje mamka by zvládla možná schovat dárek líp než taťka, protože když jsem byla malá schovala jednou čip od myše a klávesnice tak dokonale, že ani ona ho najít nemohla. Nakonec našla jsem ho po dvou rokách za gaučem... Jak jí tohle mohlo napadnout?!?! Můj taťka oproti ní ale tohle všechno nezvládá a tak když vycházel z auta v pohodně si měl pytlíček s knihama vedle sebe a nijak se neobtěžoval. A když zalezl ihned do sklepa kde má svůj tajný úkryt na dárky nepochybovala jsem o tom co tento tajuplný pytlík ukrývá. Po půl dne co jsem se snažila se nějak vytratit z bytu a jít se podívat se mi to povedlo s vymíněnou záminkou vyníst koš. Zašla jsem tedy dolů a ihned našla balík (nevěřila jsem svým očím) jako první jsem zjistila že pytlík obsahuje tři knížky a pak jsem taky zjistila, že Harry Pottra a ještě k tomu to nový vydání z čehož jsem byla úplně mimo. Ale dřív než jsem si knížky celkově prohlídla jsem radši uháněla dovnitř nahoru, abych nebyla tak nápadná. Jenže jak se zdá moji rodiče nejsou tak blbí a ještě tohož večera to odhalili předpokládám, že to slyšeli jak vykládám jedný mí kámošce. Ale i přesto jsem se nemohla dočkat dárku a tak jsem mamku přemluvila ať mi alespoň dárek dá další den ráno a ne večer jak to měli v plánu. Sice jsem dlouho nemohla spát. Ale potom když jsem konečně se probudila dostala jsem vše co jsem chtěla.


2. Druhéj dárek jsem dostala od svý kamarádky (a tady to bych asi měla zkrátit) taky jsem nevydržela a potřebovala jsem zjistit co mi koupila nakonec mi to ukazovala na chatu. Doma sice mi dárek ani nechtěla dát a říkala si že si ho asi vezme zpátky domů, ale nic jí nezbylo než mi ho dát, protože pak bych jí zavřela ve sklepě mezi vánočními dárky. A tak jsem měla společně s Harrym i Divergenci.

Určitě jsem si narozky užila i když jsem zezačátku myslela že je vlastně ani neoslavým!! Doufám že se vám článek líbila a HOJ!!

Haul book #4

25. září 2017 v 18:00 | Tánička
Přijela jsem z Plzně ze zápasu a abych nepřivezla jen sama sebe tak jsem sestře koupila už dlouho žádanou knížku "všem klukům, které jsem milovala". Jo, a jsem docela i sama spokojená že jsem si (segře) jí koupila, protože si jí teď alespoň můžu podepsat od autorky, která bude na humbooku.


Milostné dopisy mají mnoho podob. Lara Jean nikdy žádný nedostala, ale pár už jich napsala - na rozloučenou. Lara žádnému klukovi nedala najevo, že se do něj zamilovala. Místo toho mu napsala dopis o tom, jak se cítí, pečlivě ho zapečetila a schovala do krabice pod svou postelí. Ale jednoho dne dopisy z krabice zmizí a Lara zjistí, že je někdo rozeslal. A najednou musí čelit všem svým pocitům, které před světem - a hlavně přímo před adresáty - pečlivě ukrývala! A jak se postupně vyrovnává s minulostí, zjišťuje, že něco dobrého to rozeslání dopisů přece jen přineslo.

Teda mě se ze všeho nejvíc líbí obálka, která je témněř okouzlující a ty dopisy, četla jsem jich pár abych nepředbíhala od textu až jí začnu oficiálně číst, ale i tak jsem strašně nedočkavá. Ale na mě je tich dopisů tak docela málo.

Kdyby jste se zajímali o cenu tak na srovnáme.cz si shlídněte kde jí můžete najít nejlevněji.

Haul book #3

6. září 2017 v 22:20 | Tánička
Tento měsíc jsem musela být obzvlášť hodná protože jsem dostala dvě knihy místo jedné. První do mojí nádherné sbírky jsem dostala potrhaná křídla a byla to poslední kniha z vydaních knih od Ruty Sepetys, která mi ještě chyběla. Knížku jsem dostala od zoubkové víly s věnováním.

Book haul #2

9. července 2017 v 17:58 | Tánička
V sobotu jsme s rodiči jeli do Prahy. A samozřejmě jsem neváhala a šla do knihkupectví si koupit knížku. A koupila jsem si "v šedých tonech" od Ruty Sepetys, protože autorčin román sůl moře mě mile překvapil a autorka se začíná stávat jednou z mých oblíbených autorů. Chtěla jsem si knihu obědnat, protože u nás v knihkupectví ji neměli ale tak měla jsem možnost si jí koupit v Praze. Stoprocentně vám až dočtu knížku napíšu recenzi a koupím si od autorky i její pro mě poslední knihu "potrhaná knřídla". Četli jste v šedých tonech a jaká pro vás kniha byla?

Píše se rok 1941. Lině je patnáct let a těší se, že po prázdninách půjde na uměleckou školu. Jednoho večera k nim domů ale vrazí sovětská tajná policie a společně s její matkou a malým bráškou ji odvlečou pryč. Čeká je deportace do pracovních táborů na Sibiři.
Lina se musí naučit bojovat o život, přijímat obtížná rozhodnutí, spolknout ponižování a bití a hlavně se nenechat zlomit, udržet si vlastní lidství. A to se jí daří díky rodině a také lásce k výtvarnému umění. I přes ohromné riziko si kreslí a zapisuje, co všechno ona a ostatní lidé okolo ní zažívají. Nejdříve kreslí, protože doufá, že se díky obrázkům a vzkazům jejímu otci podaří je najít a zachránit. Později proto, aby uchovala paměť národa a vzdala tak poctu tisícům nevinných lidí, kteří byli odsouzeni k smrti, ať už okamžité při popravách, nebo pomalejší v pracovních táborech.
Linin pohnutý příběh je plný lidské krutosti a nenávisti, ale zároveň lásky a naděje. Otázkou zůstává, zda naděje a láska dokáží udržet člověka při životě a s hlavou vztyčenou dostatečně dlouho…


Book haul

13. května 2017 v 11:47 | Tánička
Je sice divné dělat book haul s jednou knihou ale mám s ní obrovskou radost že tohle udělat musím a knihomolové tohle musí pochopit.

Ve středu jsem si z albatrosu.cz objednala "Kruh" od Dave Eggers a přišla mi dneska odpoledne.
Když jsem přišla ze školy zavolala jsem otci jestli mi nepřišla moje knížka, protože nám psali že má přijít dneska (12.5.)
a ano přišla taťka mi jí potom za 20 minut dovezl.


Přišla v takovém obalu a hned jsem ho otevřela.
Na knížce ležel nějaký letáček "knížní inspirace" doopravdy se takhle jmenoval.


A hned pod tím ležela ta krásná knížka otevřela jsem jí zjistila jsem že je tluší než jsem předpokládala ale to mi bylo v celku fuk.
Začala jsem se rozhlížet po knížce protože jedna slečna na youtubu povídala že když si objednává přes internet tak většinou je knížka o bouchaná stránky po krajích trošku natržený a abych řekla pravdu ano i moje kniha bylo trošku o bouchaná a po stranách trošku natržená.

A hned jsem se s ní vydala na túru protože bylo pěkně a to se se mnou vleče takový zvyk když je hezky a mám chuť chodím kamkoli kde nejsou lidi a tam si čtu.A samozřejmě jsem udělala spoustu fotek na to až jí dočtu a budu dělat recenzi ale tu vám ukážu až v recenzi.
 
 

Reklama