.

Book Haul

Haul book #4

25. září 2017 v 18:00 | Tánička
Přijela jsem z Plzně ze zápasu a abych nepřivezla jen sama sebe tak jsem sestře koupila už dlouho žádanou knížku "všem klukům, které jsem milovala". Jo, a jsem docela i sama spokojená že jsem si (segře) jí koupila, protože si jí teď alespoň můžu podepsat od autorky, která bude na humbooku.


Milostné dopisy mají mnoho podob. Lara Jean nikdy žádný nedostala, ale pár už jich napsala - na rozloučenou. Lara žádnému klukovi nedala najevo, že se do něj zamilovala. Místo toho mu napsala dopis o tom, jak se cítí, pečlivě ho zapečetila a schovala do krabice pod svou postelí. Ale jednoho dne dopisy z krabice zmizí a Lara zjistí, že je někdo rozeslal. A najednou musí čelit všem svým pocitům, které před světem - a hlavně přímo před adresáty - pečlivě ukrývala! A jak se postupně vyrovnává s minulostí, zjišťuje, že něco dobrého to rozeslání dopisů přece jen přineslo.

Teda mě se ze všeho nejvíc líbí obálka, která je témněř okouzlující a ty dopisy, četla jsem jich pár abych nepředbíhala od textu až jí začnu oficiálně číst, ale i tak jsem strašně nedočkavá. Ale na mě je tich dopisů tak docela málo.

Kdyby jste se zajímali o cenu tak na srovnáme.cz si shlídněte kde jí můžete najít nejlevněji.

Haul book #3

6. září 2017 v 22:20 | Tánička
Tento měsíc jsem musela být obzvlášť hodná protože jsem dostala dvě knihy místo jedné. První do mojí nádherné sbírky jsem dostala potrhaná křídla a byla to poslední kniha z vydaních knih od Ruty Sepetys, která mi ještě chyběla. Knížku jsem dostala od zoubkové víly s věnováním.

Book haul #2

9. července 2017 v 17:58 | Tánička
V sobotu jsme s rodiči jeli do Prahy. A samozřejmě jsem neváhala a šla do knihkupectví si koupit knížku. A koupila jsem si "v šedých tonech" od Ruty Sepetys, protože autorčin román sůl moře mě mile překvapil a autorka se začíná stávat jednou z mých oblíbených autorů. Chtěla jsem si knihu obědnat, protože u nás v knihkupectví ji neměli ale tak měla jsem možnost si jí koupit v Praze. Stoprocentně vám až dočtu knížku napíšu recenzi a koupím si od autorky i její pro mě poslední knihu "potrhaná knřídla". Četli jste v šedých tonech a jaká pro vás kniha byla?

Píše se rok 1941. Lině je patnáct let a těší se, že po prázdninách půjde na uměleckou školu. Jednoho večera k nim domů ale vrazí sovětská tajná policie a společně s její matkou a malým bráškou ji odvlečou pryč. Čeká je deportace do pracovních táborů na Sibiři.
Lina se musí naučit bojovat o život, přijímat obtížná rozhodnutí, spolknout ponižování a bití a hlavně se nenechat zlomit, udržet si vlastní lidství. A to se jí daří díky rodině a také lásce k výtvarnému umění. I přes ohromné riziko si kreslí a zapisuje, co všechno ona a ostatní lidé okolo ní zažívají. Nejdříve kreslí, protože doufá, že se díky obrázkům a vzkazům jejímu otci podaří je najít a zachránit. Později proto, aby uchovala paměť národa a vzdala tak poctu tisícům nevinných lidí, kteří byli odsouzeni k smrti, ať už okamžité při popravách, nebo pomalejší v pracovních táborech.
Linin pohnutý příběh je plný lidské krutosti a nenávisti, ale zároveň lásky a naděje. Otázkou zůstává, zda naděje a láska dokáží udržet člověka při životě a s hlavou vztyčenou dostatečně dlouho…


Book haul

13. května 2017 v 11:47 | Tánička
Je sice divné dělat book haul s jednou knihou ale mám s ní obrovskou radost že tohle udělat musím a knihomolové tohle musí pochopit.

Ve středu jsem si z albatrosu.cz objednala "Kruh" od Dave Eggers a přišla mi dneska odpoledne.
Když jsem přišla ze školy zavolala jsem otci jestli mi nepřišla moje knížka, protože nám psali že má přijít dneska (12.5.)
a ano přišla taťka mi jí potom za 20 minut dovezl.


Přišla v takovém obalu a hned jsem ho otevřela.
Na knížce ležel nějaký letáček "knížní inspirace" doopravdy se takhle jmenoval.


A hned pod tím ležela ta krásná knížka otevřela jsem jí zjistila jsem že je tluší než jsem předpokládala ale to mi bylo v celku fuk.
Začala jsem se rozhlížet po knížce protože jedna slečna na youtubu povídala že když si objednává přes internet tak většinou je knížka o bouchaná stránky po krajích trošku natržený a abych řekla pravdu ano i moje kniha bylo trošku o bouchaná a po stranách trošku natržená.

A hned jsem se s ní vydala na túru protože bylo pěkně a to se se mnou vleče takový zvyk když je hezky a mám chuť chodím kamkoli kde nejsou lidi a tam si čtu.A samozřejmě jsem udělala spoustu fotek na to až jí dočtu a budu dělat recenzi ale tu vám ukážu až v recenzi.
 
 

Reklama