.

31 days blog challenge

favorite fictional character #22

4. října 2017 v 21:18 | Tánička
Tak to že mi došly nápady je stálá a neuzavírající se věc, takže jestli máš nápad tak šup s tím. Ale už k tomu článku co není nějak kreativní. Moje oblíbená fiktivní postava to tak trošičku navazuje na můj minulý článek, kterým byl tag a otázka "Kdyby jsi měla prožít den s jednou knížní postavou jaká by to byla?". Ale tady je to zase oblíbená no tak buď stejnak Šeherezáda a nebo June s "Legendy".

Šeherezáda- Uvažuje fakt chytře a tový lidi mám strašně ráda, hlavně když dokážou uvažovat takhle chytře i při věcech kde by ostatní se vztekali. A taková je i Šeherezáda.

June- Chytrá, bystrá a hlavně akční a silná holka co dokáže se vzbouřit proti celému národu.

Mám více oblíbeních postav vlastně jsou mi většinou sympatičtí všichni hlavní postavy knížek, které jsem doposud četla, ale tyto jsou skvělé.


Koho vy máte nejradši?

15 thing you love #21

21. září 2017 v 16:10 | Tánička
1. Mám hodně ráda knihy to snad všichni víme, ale co k tomu také patří jsou otázky na, které se mě spoustu lidí ptá.
- Moje oblíbená autorka?
Moje oblíbená autorka je Ruta Sepetys od které jsem četla sůl moře a v šedých tónech. Mám jí ráda jelikož dokáže zachytit 2. Světovou válku tak jak jí nikdo nezná. Snad bych se nikdy nedotázala že existovalo něco jako operace Hannibal, a už vůbec jsem nevěděla že lidi posílali na Sibiř.

- Můj oblýbený žádné?
Fantasy? Sci-fi? YA? Teda kdyby jste někdy četli knihy od Ruty Sepetys zjistili by jste že píše převážně válečné romány, které mám asi nejradši.

2. Už asi 7 let hraju volejbal ne že bych v tom byla nějak dobrá, ale za ta léta něco přece umět musim. Tenhle rok jsem chtěla skončit jelikož mě to docela brzdí ve čtení a škole, ale nakonec jsem si to rozmyslela a hraju dál. Btw tuhle neděli jedu do Plzně nebo kam ... Tak mi dršte palce :)

Hodně mi to připomýná článek který jsem už dříve dělala takže vás na něj přesměruji a nechám to tak. Je to tak že nesnáším dělat dvě věci, které jsou si víc než hodně podobné.

Something you hate #20

2. září 2017 v 14:31 | Tánička
Promiňte, ale nedokážu sepsat tolik ani míň věcí, které nesnáší. Určitě nějaké mám, ale sama je neznám.

something you love #19

24. července 2017 v 11:39 | Tánička
Asi je zvlášní že už třetí článek vydávám ze stéjné rubriky ale chtěla bych to dodělat a taky nemám nápady. K tadytomu tématu jsem si vymyslela že vám sepíši vše co miluji.

1.Knihy
Úplně ze všeho nejvíce mám ráda knihy a asivšichni už to víte. Knihy mám ráda už pěkně dlouho ale dřív jako menší jsem četla jenom humoristické romány a nic co by pro mne teď bylo něco jako hodnotná kniha. Ale když jsem začala číst něco víc začala jsem o tom taky psát.


2.Volejbal
Volejbal dělám šestým rokem, posledně mě to šíleně nudilo a taky jsem uvažovala o tom že bych z klubu odešla ale tenhle výkend jsem šla podávat balony a zase jsem se zasnila do tadytoho sportu.


3.Jíst
Miluji jídlo je to jedno z toho co jsem měla sem potřebu napsat. Sice nevypadám nějak silně ale žeru fakt hodně (asi to vyběhám potom na tom volejbale). Jsem schopná sníst toho hodně ale ne na jedno posezení vždy musím dělat přestávky asi taky proto jsem jakdy živ nedojedla oběd, a musela ho dojídat až hodinu potom.


4.Blogování
Jako všechny blogerky tak i já miluji psát, ale ještě víc se mi líbí vaše odezva to jak nádherně dokážete potěšit.


5.Kreslení
Nejsem nějaký velký talent ale ráda si jen tak zamaluji, když jsem byla menší brala jsem to jako že jednou až budu velká budu umělkyně, teď to beru jako jeden z nespočtu mých koníčků.


6.svoji sestru
A poslední osobu kterou miluji nadevše je moje sestra.

Your dream trevl destination #18

22. července 2017 v 8:30 | Tánička
Asi dva měsíce zpátky bych nevěděla co napsat ale teď poslední dobou se zajímám o to co bych za státy a města chtěla navštívit. A tak vám tady vypíši vše co bych chtěla navštívit.

Nizozemsko, Amsterdam
(Anny Frankové dům, Koncertní budova Concertgebouw, Van Goh museum....)


Většina měst a států které chci navštívit, jejich vášeň k nim mi povětšinou poskytla daná kniha a tentokrát jak asi většina lidí ví je to deník Anny Frankové. A když jsem zjistila že dům Anny je ve Amstrdamu okamžitě jsem chtěla ject se tam podívat, a taky se zajímala víc co bych mohla navštívit.

Itálie,
Florencie
Řím
(Koloseum, Pote Vacchio, Santa Maria del Fiore, Křtitelnice, Zahrady Bobali, Palác Pitti)


Stoprocentně bych chtěla navštívit Řím a koloseum, ale ještě víc bych chtěla navštívit Florencii a jako Amserdam tak i Florencii mi přivanula kniha a to Láska & Gelato, nejen že se mi chce jet a podívat na všechny ty velkolepé stavby ale také bych se dokonce chtěla naučit Italsky není to možné?!?! Jak mi kniha postačí pro ctít se naučit mluvit jinou řečí... Navštívila bych Ponte Vacchio to je starý most a v překladu je to taky starý most není to úžasné...

Anglie, Londýn
(Big Ben, Londýnský kolo, Tower Bridge,...)


Nvím jak jsem si oblíbila Londýn ale asi jako spousta lidí, asi před dvěma rokama to byl můj nesplnitý sen a chtěla jsem šíleně ject do Londýna, sice pořád je to nesplněný sen ale neprahnu tolik o splnění jako minulá léta.


USA,
New York
Rio de Janeiro


Snad každý by chtěl letět do USA snad každý by chtěl navštívit New York, a tak já tedy taky.


Ano mám spoustu dalších měst které bych chtěla navštívit celý svět bych chtěla navštívit ale to jsou takový nejzásadnější kousky.

Your education #17

20. července 2017 v 20:29 | Tánička
Nemám přesně naplánováno kam půjdu na školu, zatím jsem jenom na základce a při pomyšlení na střední se mi chce útíkat. Pravděpodobně bych šla na ekonomickou nebo obchodní SŠ buď v Plzni nebo ve Varech nejlépe. To mě přivádí na myšlenky jak moje mamka nechce abych nikam odjížděla na internát ach ty mamky?!? Na vysokou na tu raši ani nemyslim ale určitě bych jí chtěla vystudovat mít nějaké ty papíry ale tak zaleží jenom na osudu.

Something you miss #16

3. července 2017 v 13:04 | Tánička
Co mi chybí, je spoustu věcí co mi chybí co bych chtěla, nejsem bohatá ani dokonalá a tak je spoustu věcí co bych potřebovala a chtěla. Není nic co bych bezhlavě potřebovala, třeba chci nějakou novou knihu ale není to to nejdůležitější. Ale ne jen věci mi chybí taky mi chybí vlastnosti, být dokonalá, spisovná, charizmatická ... Nevím co dál k tomu napsat, proto to takhle asi necháme být.

What makes you happy? #15

6. června 2017 v 20:45 | Tánička
Jsem šťastná když vidim svojí rodinu, přátelé jak se smějí, když se stane něco neobvyklého, když vidím že mě někdo cení. Nejsem náročný člověk na rozesmání směju se vlastně skoro všemu ale někdy to není znát směju se jen v mysli aby to nevypadalo že mě rozesměje něco tak snadno. Šťastnou mě dělají lidi kolem mě, knihy i vaše komentáře mi dělají radost ani nevíte jak jsem skákala radostí když někdo napsal komentář pod článek ohledně knížní klub jsem šťastná. Snad všechno mě dělá šťastnou až na smutné děje.

Your family #14

6. června 2017 v 15:00 | Tánička
Členové mé rodiny jsou jedny z mých nejbližšíh lidí. Se sestrou jsem udělala už book tag a plánuji ještě jeden článek. Mamka hodně čte teda teď už moc ne ale v mládí četla chtěla jsem s ní udělat také článek ale neměla čas a ani nevím, mamka je vlastně tak trochu moje faninka snad odzačátku mě podporuje a různě mi radí někdy mi připadá že je dotoho víc zažraná než já. Otec má taky blog než blog spíš oficiální stránky nechci se nějak chlubit, vlastně nemám ani čím ale jeho stránky jsou zaměřené na naši obec je totiž místostarosta. Sestra taky čte ale ne tolik vlastně jí to ani nebaví ale mamka jí nutí že je to hezké ať čte. Ještě k otci v mládí nečetl vůbec ani povinnou četbu, ptala jsem se ho co dělal když měli povinnou četbu řekl že si přečetl anotaci a pak napsal svou, to mi přišlo vtipné, jenže dneska si hodně na to stěžuje a říká jak by bylo dobré kdyby v mládí četl.

Your hobby #13

4. června 2017 v 11:14 | Tánička
Mám spoustu koníčků jeden z ních je také blogování ale to vám říkat nemusím.

BLOGOVÁNÍ
VOLEJBAL
FOCENÍ
ČTENÍ
KRESLENÍ
PSANÍ
.
.
.
Určitě všichni čekáte že ke každému bodu něco napíšu, jenže není co. Co bych měla na psat k psaní "líbí se mi psaní a proto je to můj koníček" co bych měla napsat ke kreslení "líbí se mi kreslit proto je to můj koníček". Není co psát jsou to moje koníčky jenže nejde nijak napsat že fakt to miluji to prostě se nedá slovy vyjádřit je to něco šíleně těžkého na to nemám level.

10 things that make you awesome #12

2. června 2017 v 15:30 | Tánička
Když jsem si přeložila na googlu co znamená 12-ctá otázka trošku mi přišla egoistická no dobře úplně egoistická ale co bych pro vás neudělala (to taky zní egoisticky)

1)Asi to že beru věci někdy až moc na lehkou váhu dělám si ze všeho srandu a někteří lidé si mě nedokážou představit vážnou.
2)Hraji volejbal, málo kde jsem se o tom zmiňovala protože to není mojí předností ale hodně lidí to ví a berou mě jako "volejbalistku".
3)Snad nikdo mě neciděl mě býtnaštvanou místo toho abych řvala a nadávala se z toho normálně vybrečím doma potichounku a když je to veškole neberu to vážně a naco si dělat z něčeho nervy.
4)Možná že čtu málo lidí kolem mě čte a když už čte čte úplně něco jiného než čtu já ale kdyby nikdo nebyl nevznikl by knížní klub.
5)Tím že jsem tak krásná (brte to jako ironii)

PS:.Trošičku jsem si to předělala místo 10-ti jsem si tam dala 5 odpovědí ale ne že bych nebyla nějak úžasná a skvělá ale moje osobnost je natolik dobrá jen v celku a nedá se vyhodnotit několika body (to je blbost prostě jsem nevěděla co tam mám napsat)

Best book ever #11

2. června 2017 v 15:02 | Tánička
Všichni knihomolové ví že nedá se říct, jo tohle je moje nejoblíbenější kniha.
Jak všichni už víte dospělé knihy moc nečtu takže nemůžu říct tahle je moje oblíbená ale z dětských knih mám svoji oblíbenou je to "Když pan pes kousne" od Brian Conaghan (jestli chcete udělám na ni klidně recenzi protože není až tak dětská)
Když jsme četla knihy povětšinou od Jmese Pattersona tak oproti tomu mi tahle kniha připadala božská šíleně se mě líbila byla jak něco úplně jiného než humor a humor byla romantická, vtipná, akčí, dobrodružná, naučná .....


Ráda si jí přečtu určitě znova ale někdy příště teď mám co dělat ze čtením, protože jak jsme si udělali knížní klub tak jsem si napůjčovala knížek kolik jen unesu a mám plný seznam na několik měsíců.

Your inpiration #10

26. května 2017 v 19:58 | Tánička
Moje inspirace pochází z mnoha druhů třeba book like music mě napadlo při sledování amerického youtubera a jelikož neumím anglicky tak abych mu rozuměla pochopila jsem to že tohle vlastně děla že dává knížky a knim přikládá hudbu ale pak když jsem si vše přeložila zjistila jsem že zo bylo něco jako týden s knížkou.

Můj vzhled blogu a článků pochází od lidí kterým zavidím nebo spíš obdivuji jejich blog a tvorbu a tak se snažim trošku kopírovat samozřejmě jenom v případě že mě se taky to líbí.

Inspirace na knížky (jak vyhledávám knížky?)plyne z toho že koukám na youtube a tam když se mi líbí anotace nebo samotný obal tak si ji zapíšu na moji databázi knih a pak podle nalady si jí koupím nebo půjčím v knížním klubu.

Inspirace plyne ze všeho kolem mě.

Your best friend #9

25. května 2017 v 20:10 | Tánička
Jak asi víte, protože tady byla mnohokrát zmiňovaná je to moje nejlepší kamarádka Barča.
Jestli jste četli moje draw my life tak určitě víte že jsem před Barčou vystřídala spoustu lidí a nikdy až doteď jsem nemohl najít tu pravou.
Nechci aby tenhle článek byl o tom jak ji z celého srdce mám ráda protože ona to sama dobře ví, chtěla bych vám povědět proč zrovna Baruš.

Před Baruš jsem měla spoustu přátel různých divných, inteligentních, rebelských ale ona byla jiná.
Když jsem byla mladší Brauš se bavila s každým připadala mi jako vládkyně přátelství každý za ní dolejzal ale jen někteří mohly být přímo při ní.
Pak jako mě Baruš zradila její nejlepší kamarádka a mě zrazovali pořád a tak jsme se našli.

You dream #8

23. května 2017 v 16:24 | Tánička
Můj sen, můj sen je udělat na tomhle blogu spolupráci, můj sen je bydlet v londýně můj sen je .....
Mám tolik snů všechny jsou jiné.
Ale netoužim po ničem tak abych se za tím vydalal plnou parou to ne já taková nejsem nedělám krok jako první někdo mě musí pro ten krok popohnat.
Mám plno cílů ale jen některé se můžou stát reálné ale jen když budu hodně chtít.
Možná za několik let budu si říkat jak bylo lehké sehnat spolupráci ale teď to pro mě lehké není.
Myslelte si o mě co chcete ale já taková jsem nejdu po ničem pohlavě i kdybych chtěla, první si to připaravím a pak půjdu s mapou.


Your special memory #7

22. května 2017 v 22:12 | Tánička
Moje nějak speciální vzpomínka, jednou jsem chtěla na tenhle blog psát moje příběhy co se mi staly ale potom mi to přišlo takový nic moc ale i přesto jednu najít můžete a to je citáty a story s klukem v autubuse ale fakt super vzpomínka.
Mám nápad řeknu vám moji teď nejbližší vzpomínku.

V neděli jsem se s kámoškou vydali na vítel do našeho krajského města které autem je nedaleko ale autubusem tak trošku dál.
Když jsme dokázali říct řidičovi kam jedeme a jakou jízdenku chceme nastaly potíže a to že jsme měli naplánovaný že půjdem do nákupního obchodu a tam zamíříme do knihkupectví a problém nastal v tom že jsem z terminálu nevěděly kam jít.
Myslela jsem si že to zvládnu ale ne musela jsem volat mamce aby mě informovala o tom kde to je.
K tomu jsme byly od terminálu už strašně daleko protože jsem si myslela že vím kam jdeme.
Když jsme po snažení podle navigování mí matky dorazily tam kam jsme chtěly a podívali jsem se tam co jsme chtěly vydala jsem se kámošce ukázat místní knihovnu která byla velkolepá, jenže po několika metrech procházky jsem zjistila že vlastně v neděli mají zavříno řekli jsem si tedy že za několik metrů je globus a jdem ho prohlídnout.
Jenže když jsme došly na konec ulice zjistila jsem že z auta to bylo míň než jsem si myslela a globus byl ještě nekoil metrů před námi a tak jsme zjistily že vůbec do globusu nechceme otočlily jsem to a šli k vánočnímu domu a odtamtud jsem šli jinou cestou zpátky k centru města.
Nejlepší pointa je vtom že si spočítejte kolik času jsme si mohly ušetřit kdyby jsme přemýšlely a nešly někam zbytečně ale jinak to byl skvělí výlet.

Draw/peant #6

21. května 2017 v 12:25 | Tánička
Já a kreslení většina lidí kolem mě říká že kreslim odstojně ale já si to sama nemyslím.
Ani nerada kreslím ale když se do toho vrhnu už to prostě musím dokončit do dokonalosti.
Více obrázků můžete najít na mém instagramu.

Your pets #5

20. května 2017 v 1:00 | Tánička
Kdy sleduje můj instagram od počátku tak jsem tam jednou dávala fotku mého zvířete ...... (uhádněte který to je)
Jmenuje se lazánek koupily jsem ho ve zverimexu za 20 kč.
Nevim k zvířatům zvlášť tak malým nemám žádný citové pouto alespoň teď dříve jsem mívala ale už ne.
Prakticky je to zvíře sestry až nato že říká že je společný

5 songs you love #4

19. května 2017 v 1:00 | Tánička
4)Většinou poxlouchám vše co existuje je mi to v celku jedno to co se mi zalíbí mnohokrát ani nevím jak se jmenuje.
A nevadí mií to ale dneska vám ukážu top 5 písniček který v tenhle čas poslouchám.

You favourite qoute #3

18. května 2017 v 1:00 | Tánička
3)To jsem už říkala ale vyhradim to do jednoho a to je

"Ani já, ani nikdo jiný nemůže jít tou cestou za tebe. Musíš po ní jít sám."
(Walt Whitman)

Můj oblíbený citát od spisovatele, básníka a novináře Walta Whitmana který napsal nejslavnější dílo "Stébla trávy" který jsem ještě nečetla ale mám ho na seznamu.

Why #1

17. května 2017 v 21:34 | Tánička

1)Do soutěže jsem se zapojila protože mi prostě přišla srandovní a že tak vám i sebe můžu přiblížit chtěla bych tedy pokud možno každý den napsala něco o mě a pojedu postupně sice jsem přehodila 1 a 2 ale přišlo mi že je důležitější 20 faktů o mě než proč dělám tuhle challenge doufám že to nevadí.

20 facts about me #2

17. května 2017 v 8:52 | Tánička
2)Protože o mě moc toho nevíte tak začnu s 20 faktů o mě

1)Jak asi už víte mám ráda knihy.
2)Paradox 1)faktu je ten že jsem začala milovat knihy teprve tenhle rok mám přečteno jen 4 dospělé knihy.
3)Je mi 12.
4)Pravím jménem se jmenuji Taťána Chocová.
5)Moje matka je ukrainka a proto taky umím čísti psát jak ukrajinsky a i rusky.
6)Mám mladší sestru která může být někdy otravná jinak jí mám strašně ráda.
7)I když o tom nevíte nenávidim kreslení a tancování problém je v tom že když se řekne kdo nejlépe kreslí v naší společnosti všichni ukážou prst na mě.
8)Neovládám češtinu ale zato miluji cizí jazyky jako například Angličtinu ....
9)Na svůj věk jsem hodně vysoká měřím 170 a říkaj mi že vypadá i postavou na 16.
10)Miluji blogování nejlepší část je když se koukám kolik lidí zaujmul můj článek a kolik je komentářů.
11)Bydlim na vesnici a dojíždim do školy do vedlejšího města.
12)Moje nejlepší kámoška je Baruš s kterou jsem jednou taky tenhle blog psala ale pak jsme se dohodly že ne ale podívejte se na její instagram má ho fakt krásný.
13)Mám twitter ale strašně málo ho používám.
14)Tyhle fakty dělám jenom kvůli tomu že se chci zapojit do soutěže 31 days blog challenge jinak by jich bylo 10+1.
15)Neustále si prohlížím blog jestli někdo náhodou nepřipsal komentář.
16)Mám deníček kde si zapisuji co bych za článek mohla napsat.
17)Čtu si o hodině ve škole.
18)Nedokážu lidem říct NE jsem prostě strašně měkká.
19)Hraju volejbal ale strašně mě to v poslední době nebaví.
20)Jsem tak líná že jsem líná simulovat línost.


To bylo 20 faktů o mě k soutěži 31 days blog challenge.
 
 

Reklama