Leden 2018

KONEC mého blogu.... přemístění?!?

11. ledna 2018 v 16:06 | Tánička
Milí knihomolové,
Už dlouhou dobu jsem pracovala na novém blogu přemýšlela jsem a přemýšlela, jestli vlastně ho zveřejnit nebo ho prostě takhle nechat. Ale v poslední době jsem se snažila opravit například některé mé recenze, které kvůli změně písma byli jinou barvou a ani nevíte kolik času mi to zabralo jen změna písma, kolikrát se mi blog sekl a všechno tohle. Proto jsem si řekla, že vytvořím nový blog. Nebojte se vše bude stejné jen jiná doména. Do teď jsem se snažila a pár článků přemístil, ale postupem času tam budou všechny články. Doufám, že mě nepřestanete sledovat na novém blogu, já vás taky nepřestanu sledovat.

No a NOVÝ ODKAZ JE ZDE

Malý princ a větrná planeta, první recenze na komis

8. ledna 2018 v 12:01 | Tánička |  recenze
Název:Malý princ a větrná planeta
Autor:Antonia de Saint-Exupéry a Guillaume Dorison
Nakladatelství: Mladá fronta
Rok vydání: 2012
Počet stran: 50
Žánr:komiks

(Ach zase ten pozdrav) Zdravím vás mí milí čtenáři,
Nad tímhle komiksem jsem ne dlouho, ale docela dost přemýšlela a jak jsem se dostala do levných knih okamžitě jsem si ho koupila. Pravděpodobně si nebudu kupovat další díly, ale proč to zjistíte za chvíli. Malého prince jsem si přímo zamilovala, minulý měsíc jsem dokonce na samotnou knížku dělala recenzi a pak se koukala i na animovaný film. No a tak jsem se rozhodla i pro ilustrovanou verzi, podle které je dokonce natočen animovaný seriál.

Malý princ se dal na sledování zlého hada, který se snaží zničit všechny planety, který mu budou stát na cestě, kdo ví kam. První planetou kterou malý princ musí zachránit se svou malou nebo velkou liškou je Větrná planeta, která je celá promrzlá a jen kousíček z ní se dá obývat. Planeta je vlastně postavená na větru, který ten kousíček rozmrazuje a lidé na té planině ve vzduchu bydlí, jenže přesto jsou tu piráti co vítr kradou a Malý princ se je pokusí zastavit. Jenže kdo jsou vlastně ti větropiráti?

Když se trošičku pomoříte do příběhu tak vás zaujme, ale bylo to docela zklamání. Ne, že bych komiksy četla běžně, ale čekala jsem trochu více zapeklitosti v příběhu a více odhalování, než aby nám po dvaceti stránkách vlastně odhalili většinu děje. Ilustraci musím ocenit byla dost povedená, ale to snad má být u každého komiksu. Na konci byl bonus "Malý princ, jak ho vidí MOEBIUS" která pojednávala o kostkové planetě, která byla celá z kostek. Připadalo mi to jako parodie na Minecraft a taky, že si opravdu dělají srandu, ale bylo to zábavné a směšné. Hledala jsem seriál, ale nikde jsem nenašla, kde by jsem se na něj mohla podívat. Jinak první kniha v tomto roce.


"Nejlevnější cenu knihy Malý princ naleznete na Srovname.cz.
Srovname.cz vám poradí, kde nakoupíte knihu Malý princ nejlevněji"Tohle bylo vše a pac a pusu, pac a pusu
Vaše Tánička

TBR na leden aneb dočítání nakoupených knížek

8. ledna 2018 v 11:20 | Tánička |  TBR
Vážení čtenáři,
TBR jsem nějakou dlouhou dobu nedělala tedy, pokud se nepočítá ten poslední před měsícem. Ale i tak jsem se rozhodla, že budu častěji tento typ článku vytvářet a vydávat.

1. První knihou v novém roce a tedy i v novém měsíci jsem se rozhodla pro třetí díl Harryho Pottra, asi pro to, že jsem mínily měsíc chtěla tuhle sérii vzít ob dva, ale náhle se mi to nepovedlo. Tenhle měsíc, ale ani takové naděje nemám , čtvrtý díl bych si chtěla přečíst zase další měsíc a to na začátku jako tento a minulý měsíc. Když tak tak jsem knížku ž rozečetla.

2. Druhou knížkou by měl být první díl velkolepé série Stmívání. Který jsem taky už začala a střídám ho s Harrym. Knížku nemám v celku novou taky proto vysvětluje to, že jsem jí kupovala v antikvariátu v Hradci Králové. Ale i přesto není nijak hodně poškozená.

3. Další knížky by měli být, knížky které mám doma dlouho a nějak jsem se nedostala na jejich přečtení. První s těchto knih by to mělo být Rande na slepo, které jsem vyhrála od Kirči.

4. A druhou Země příběhů, kterou jsem kupovala své sestře k narozeninám a chtěla si jí taky půjčit a přečíst. Možná, že jste o ní slyšely jednou dobou byla hodně populární a ne jen u mládeže, ale i když jsem jí měla doma nějak jsem se k ní nedostala.

5. A mezitím když mám náladu čtu Stébla trávy a Fausta, jenže to vůbec nečekám, že bych tento měsíc dočetla. To jsem jen chtěla takhle říct. Btw u Fausta jsem teprve u 23 stránky a Stébla trávy už čtu díl takový dva měsíce takže u nějaký 79 strany. Jen bych chtěla dodat že je to poezie, proto se mi to tak těžko čte a nemám vůbec tušení kdy to dočtu.

Ještě jednou přeji 3tastní nový rok a pro někoho ještě dlouhou dovolenou…