Prosinec 2017

WRAP UP - prosinec

31. prosince 2017 v 21:27 | Tánička |  WRAP UP
Milí knihomilovníci,
Buďte ke mně milí jako já k vám, jelikož tenhle článek píši už po pátý a začínám věřit tomu, že je jen osud toho že to nikdy nedopíšu. Jak jsem předtím už mnohokrát napsala měsíc prosinec byl pro mne velice úspěšný. Přečetla jsem šest knih namísto mích normálních dvou. Což je víc jak na pochvalu, ale už abych vám ukázala, co vlastně to bylo.

1.Harry Potter a kámen mudrců
První tři díly Harryho Pottra jsem dostala k narozeninám v nové albatrosové vydání. No a tak po dočtení všech knih z knihovny jsem se pustila do knih, co mám doma. Samozřejmě Harry Potter k tomu se ani s hodnocením nemusím vyjadřovat, ale i přesto bych jen přec mohla mít připomínku k autorčinými písmu. Je jen známo jak zajímavá, akční a dokonale napínává je celá série, ale i přesto se mi stalo, že když jsem zavřela knihu připadalo mi jako bych četla knihu určenou dětem myslím tím výhradně dětem a to bylo hodně zdráhavé.

2.Selekce
Abych nečetla celou sérii najednou a každou knihu ze série jsem si pořádně vychutnala jsem si vybrala Selekci na zaplnění mezery mezi dvěma díly. Taky jsem za tohle byla ráda, už mi chyběla někde ta romantika jen přec na holku mě jí už chybělo. No a tak jsem snad sáhla, co po nejromantičtější knize v knihovničce. Ráda bych řekla nějakou negativní připomínku, která by dala možnost mi dát čtyři hvězdy, ale lhala bych kdybych řekla, že jsem něco špatného našla. Ale i tak jsem jí dala ty čtyři hvězdy, protože tak bych i sama kecala. Natolik mě zas neoslnila.

3.Harry Potter a tajemná komnata
K připomínce u které jsem se zmínila u jedničky se dalo by se říct chyba nadále neopakovala, autorčino písmo se určitě zlepšilo, což jsem byla velice ráda. A potom jsem tedy doopravdy neměla, co připomenout.

4.Divergence
Dlouho jsem se přemáhala a bádala jestli pět hvězd nebo čtyři a nakonec jsem jen musela dát čtyři. As dáváte stejnou otázku jako já když upravuji hodnocení na databázi knih? Proč čtyři? A přitom to pořád nevím čím to je, že kniha mi nepřipadala na první ligu. Třeba prostě na to nemá být tak dobrá? I když jsem mnohokrát se musela napomínat, abych se nechovala jako pubertální holka při částích s Tobiasem a pochopila, že vše je jen papír a text a ne moje realita i přesto všechno jsem neuznala to, že by kniha byla to první. Možná i potom bych změnila hodnocení Selekci, ale radši si nebudu dělat zmatek.

Nevím jak vy, ale já jsem jednoznačně velký fanoušek Malýho prince. Je to také jedna z mála knih na kterou jsem udělala tento měsíc recenzi. Nakonec jsem dokonce koukala na animovaný film, který by měl být natočený podle této knihy a šlo nádherně vidět ten záměr pro který jsem si knihu chtěla přečíst, pro její zvláští schopnost ukázat každému něco jiné. Ve filmu jsem mohli nádherně vidět jak scénárista chápe jeden z nejznámějších citátů autora knihy. "Vše, co je v člověku krásné je očima neviditelné." Podívejte se sami a možná pochopíte.

Poslední kniha teď už přečtená z mích knih od Ruty Sepetys. Podle mého to byla její nejlepší knížka ze všech dosavadních třech, už žádný totiž jsem neprojevovala takový emoce. No nechci to tady nějak protahovat taky , už nemám náladu to nějak okecávat takže pokud se chcete nějak víc dozvědět o této knížce stačí kliknout na její název a ten vás nasměruje na recenzi kterou jsem vlastnoručně sepsala.

Jinak hezký nový rok vám přeje..

Tánička

Zklamání vs. překvapení za rok 2017

29. prosince 2017 v 15:39 | Tánička
Milí knihofilové,
Určitě i vy jste za tenhle rok potkaly knihy, kde jste jásaly překvapením, ale také naopak kdy jste byli zděšeni a přímo zklamáni. Dneska bych vám chtěla představit můj seznam zklamání, ale zároveň i překvapení. Schválně kde se najdete i vy?

PŘEKVAPENÍ

1. Legenda
- Nějak jsem neočekávala, že mě tahle knížka nějak zaujme. Půjčila jsem si jí z knihovny a nějak nečekala něco jako WOW?!? Proto jsem asi taky byla tak překvapená a tak se mi líbila.

2. Bez šance
- Další půjčená knížka o které jsem moc toho neslyšela, ale věřte nebo ne bylo to úžasné taky si myslím, že jsem napsala i docela dojatou recenzi tak na ni mrkněte.

3. Po zemi bloudím dál
- Po zemi bloudím dál mě překvapila jak autorka dokázala o takovém docela by se řeklo nezajímavém tématu napsat skvěle podjatou knihu. Mají ještě vyjít další dva díly které by doplňovali trilogii tak se můžeme nechat překvapit.

4. After - polibek
- Kniha nic moc, jak všichni říkají to samý. Pár se pořád hádá a ona si myslí, že jí podvádí a pak zase ne a tak dále. Ale ten konec to si normálně musíte přečíst na konci vše dávalo smysl, bylo to úžasný. Kniha jako samotná nebyla o ničem i přesto, že měla 400 stran, ale konec byl skvěléj.

ZKLAMÁNÍ

1. Hvězdy nám nepřály
- Asi jsem hodně očekávala od nejznámějšího díla Johna Greena, protože všude bylo tak docela vychvalováno. A proto mě tak jednoznačně zklamalo.

2. Proč? 13x proto
- O téhle knize se nemluvilo jen u nás ve světě lidí kteří rádi čtou, ale i když jsem šla po ulici zaslechla jsem slova jako 13 reasons why a Hanna, asi to je kvůli velice známému seriálu, který byl natočen právě podle téhle knížky od Netflixu. No a já taky asi moc toho čekala, vlastně takhle to je skoro všude moc doufáš a pak tě to zklame a není to jen u knih.

3. Město z kostí
- Je víceméně docela velká serie knih, která se zaobírá nějakých chytačů stínů. 4ekala jsem víc, ale i přesto musím říct, že jsem podle hodně mizerných recenzí pochopila, že tohle je ten nejhorší díl ze všech 10 nebo kolika dílů. Proto i přesto bych chtěla až zajdu do knihovny si půjčit i dvojku.

4. Kruh
- Kruh byla asi jediná kniha, která mě nezklamala z cizího mínění. Protože jsem dřív než knihu dočetla snažila nic nečíst ani o téhle knize poslouchat, ale i přesto mě zklamala. Podle anotace knížka byla úžasná čekala jsem, že v tom bude něco,… prostě něco. Ale mohu říct nebylo to špatný, ale pod moje očekávání, málo akce, žádná vlastně akce. Jen takový vyprávění z přítomnosti. Což mě hodně mrzelo.

Jak jste na to vy? Jinak mějte se fanfárově…

Potrhaná křídla aneb město pohody bez pohody

28. prosince 2017 v 22:58 | Tánička |  recenze
Název:Potrhaná křídla (Out of the Easy)
Autor:Ruta Sepetys
Nakladatelství:Cooboo
Rok vydání:2013
Počet stran:294
Žánr:historický román

Víte když dočtete knihu je těžký hned na ní napsat recenzi, protože jste pořád tam kde příběh skončil a nemůžete, prostě nemůžete lidem říct o čem kniha vlastně je. Někdy to de když knížka nemá, až tak dobrý závěr, ale tady jak chcete abych sepsala smysluplný závěr, kdež předchozí dva pokusy jsem promarnila?

Josie je chytrá a milá, jenže vše dobré má i špatnou stránku a tou špatnou stránkou je její matka prostitutka a samé město, jak se říká "pohody"(New Orleans). Padesátá léta jazz a Agata Christie, ale také černá ruka mafie a intriky všeho druhu. Naše malá Josie i přesto všechno se potřebuje dostat z města pryč a při tom si neposkvrnit pověst, jako například šlapka. Potřebuje na univerzitu, jenže kde brát prachy, když vaše matka zná tvou skrýš na penízky?

Je to zvláštní jak někoho může potkat osud smetánky a někoho Francouzké čtvrti. Nechci nějak spoilerovat, jenže ani nevíte jak jsem byla naštvaná když Josei matky jí ukradne všechny prachy na vejšku, ani nevíte jak jsem celou knížku prožívala s Josie, jako kdybychom byly velké kamarádky a možná, že to bylo z lítosti, ale možná, že ne? Jo, tady jsem si jistá, že vám knížku můžu doporučit, určitě není pro každého, ale pokud tam najdete něco svého tak neobratně řeknete, ano!! Josie si zamilujete a určitě vás bude zajímat kdo zvítězí jestli Patrick nebo Jess. A celý příběh vám bude připadat neskutečný, alespoň doufám stejně jako mě.

"Nejlevnější cenu knihy Potrhaná křídla naleznete na Srovname.cz.
Srovname.cz vám poradí, kde nakoupíte knihu Potrhaná křídla nejlevněji"

Knížní výzva na rok 2018

28. prosince 2017 v 15:27 | Tánička

Milí budoucí literáti,
Máme po Vánocích a jediné, co nás dělí od dalšího roku je silvestr neboli taková slavnost kde ukončíme vše špatné za tento rok, většina z nás se nalije jak jen může a další rok bude čekat společně s kocovinou (přítel na dobrou noc). Ale další rok bych já chtěla přivítat výzvou, minulí rok jsem výzvu neměla, jelikož jsem začala blogovat, až někde po silvestru a novým roce a to ještě ani můj blog nevypadal tak jak měl vypadat a na výzvy bylo ještě daleko. Za tento rok jsem celkem přečetla 29 kniha a to nepočítám, že můj program, který můžu nazývat "pravidelné čtení" jsem začala někdy mezi květnem a dubnem.

Za další rok bych chtěla přečíst 30 knih. Což si myslím, že zvládnu, ale neměla bych si tolik věřit abych nebyla zklamaná. Sice ještě není výročí blogu, který by mělo být 26.1. (určitě se zúčastněte ankety a pomozte mi s nápadem na článek) Ale i tak bych se vás chtěla zeptat na pár věcí.

1)Jak jste narazili na můj blog?
2)Jaký máte vlastně názor a co bych měla zlepšit?
3)A v neposlední řadu, co říkáte vlastně na mě, na autorku samou?

Snad by jste se taky mohly zúčastnit výzvy a odpovědět mi na pár otázek. A mějte se hezky..

Malý princ

27. prosince 2017 v 21:43 | Tánička |  recenze
Název: Malý princ (Le Petit Prince)
Autor: Antoine de Saint-Exupéry
Nakladatelství: Fortuna Libry (ČR)
Rok vydání: 2015
Počet stran: 96
Žánr: pohádka, světová literatura

Milí knihomoláci, nějak musím zapracovat na nezapomínání začátečního pozdravu protože vždy se vrhnu do článku nějak po hlavě než bych přemýšlela, co vlastně píšu, takže ho přidávám dodatečně,taky jsem si všimla jak náramně dokážu používat miliony synonym pro slovní spojení "člověk, co miluje knihy" takže pokud máte další nápad pro označení nás (i tak bych se mohla nazývat) nezapomeňte mi to vzdělit. Knížku jsem kupovala v levných knihách za 59,-Kč což jste taky mohli vědět z nějakého minulého článku. Taky bych chtěla něco říct o autorovi, což bych chtěla taky dělat častěji.

Exupéry byl sám pilot, co bohužel taky v letadle zemřel. A když propukla 2.světová válka vynutil vstup do řad válečných pilotů, který byl odmítát pro jeho věkovou kategorii. Ještě předtím vystudoval námořnickou školu, která ho nijak pravděpodobně neoslovila. Náš úžasný spisovatel zemřel nad Alpami nebo kolem Korsiky, pravděpodobně postřelen Německými stíhačkami.

Knížka vypráví o člověku co ztroskotal s letadlem, což není zas tak podstatné. Jenže na ostrově nebo prostě na místě kde právě havaroval potkal Malýho prince, který nám vypravuje o svojí planetě, jak je tak malinká, že kdyby baobaby vyrostli víc rozmačkali by a zničili jeho planetu. Vypráví nám o chamtivosti a o vidění neviditelného.

Příběh určitě nebudete číst dlouho přece jen má 95 stran, ale i přesto se u některých pasáží zastavíte a řeknete si, že tohle je právě to o čem lidi mluví o tom jak Exupéry dokázal do dětského příběhu zakombinovat věci jako definici lásky, soudit sám sebe a všechno co by jsme vystihly slovem "moje máma mi to říkala". Alespoň tak to mám já vše, co bylo napsáno v této knize jsem postupem času všechno probrala s mámou, protože jedině s ní jsem tohle mohla probrat tihle důležité a přesto malicherní věci. O kterých se v dnešním uspěchaném světě nemluví.

"Nejlevnější cenu knihy Malý princ naleznete na Srovname.cz.
Srovname.cz vám poradí, kde nakoupíte knihu Malý princ nejlevněji"

vánoční nadílka co lepšího si přát?

24. prosince 2017 v 22:31 | Tánička |  Book Haul

Milí milovníci knih,
Dneska jsme měli asi nejvíce slavený svátek v roce hned po Silvestru a Velikonocích. Určitě všichni dostali co si přáli i já jsem dostala tu většinu, ale zprvu bych vám chtěla trošičku říct o tomto svátku. Moc jsem se tedy o Vánoce a tento svátek nějak nezajímala, jak vzniknul? Co to vlastně je? Vždyť ho stejnak každý rok slavíme a nevím o něm z poloviny nic. Slovo Vánoce jak jsem pochopila se skládá z německého slova Weihnachten česky svatá noc, no a my jsme si jako všechno počeštily. Taky možná tahle zajímavost o které jsem už někdy slyšela, že vánoční stromek se dřív zavěšoval kmenem nahoru no a i to dělali zprvu Němci. No a taky to, že Vánoce jsou vlastně sváteky všechny dohromady co za jiných let byli na prosinec (např.: slavnost zrození slunce, konec slunovratu v Egyptě, v Mexiku a v Peru oslavy narození nebeské Panny,….)

Myslím, že toho už bylo příliš a může se vrhnout na ty vánoční dárky.

1. Málo kdy se mi stane, že mám co ke knížce můžu říct. Ale tuhle knížku jsem nedostala od Ježíška nýbrž od mojí nejlepší kamarádky Barušky. Který jsem na oplátku věnovala Diagolika. Je to druhý díl Školy dobra a zla.

Sofie a Agáta našly svůj šťastný konec a vrátily se do Gavaldonu. Ale jejich návrat domů není tak pohádkově úžasný, jak doufaly. A když si Agáta začne přát, aby si zvolila jiný šťastný konec, otevře znovu brány do světa Školy dobra a zla. Ale pohádkový svět, který se Sofií znaly, se změnil. Čarodějnice a princezny, zloduchové a princové už nejsou nepřátelé. Všemi pravidly pohádkového světa bylo otřeseno. Zlo a dobro již proti sobě nebojuje, ale naopak spojily své síly před hrozbou hrozivého a tajemného nepřítele. Válka se blíží a Sofie a Agáta budou muset bojovat, aby obnovily mír, jinak by všechno a všichni mohli být zničeni. Podaří se jim zachránit pohádkový svět?
2. Rezistence, druhý díl Divergence, který mě docela dost okouzlil.


Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout
už jednou - a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?

3. Pýcha a Předsudek, ale nový obal od Omegy.

Autorka líčí klidný a ničím nerušený život, všední radosti, zábavy a starosti. Rodinný klid bývá narušen zejména tehdy, když jsou v rodině dcery a na obzoru se objeví možný ženich. Vdavky jsou pro ženu v této době jedinou možností zaopatření a proto je nutné důmyslné splétání sítí kolem kandidáta ženitby. Autorka dává svému románu ironický podtext. Všechny postavy románu - stoický pan Bennet, jeho energická manželka a pět dcer vstoupily již dávno do podvědomí čtenářské veřejnosti...

4. Harry Potter a ohnivý pohár a samozřejmě jeho nový obal.
A k tomu snad nemusím vkládat anotaci z databáze knih, nebo snad jo?

5. Tašky na knihy s úžasnými motivami malýho prince a Marilyn Monroe.

No, a co vy jste dostali pod svůj stromeček? Snad jsme byli z dárků potěšeni protože další dostanete zase za rok...


Jak? Nejlevněji... aneb book haul z levných knih

16. prosince 2017 v 19:31 | Tánička |  Book Haul
Milí čtenáři a samozřejmě (spíše) čtenářky,

Dneska bych si chtěla popovídat o tom, co jsem si koupila včera a dneska v levných knihách. Do levných knih chodím především za klasikou, protože je to jedno z mála míst kde jde klasika sehnat za pár korun.

1. První knihu nad kterou jsem se ani nerozmýšlela byla Stébla trávy o kterých jsem snila už pěkně dlouho. Problém byl v tom, že nikde nebyla a když už byla tak za 300 Kč, což jsem nehodlala za takové mění kupovat. Knihu jsem chtěla zvlášť, protože v ní se ukrývá můj nejoblíbenější citát od nejoblíbenějšího básníka a to Walta Whitmana "Ani já, ani nikdo jiný nemůže jít tou cestou za tebe. Musíš po ní jít sám". Kniha je hodně o vlastenectví Ameriky a o náboženství, poznání sama sebe…?

Cena: 69,-Kč

2. Další knihou se stal Faust. Na Faustovi jsem byla jako na muzikálu v Praze a když jsem knížku uviděla ještě s jejím novým překrásným obalem moc dlouho jsem se nerozmýšlela a koupila si jí. Faust vypráví o starém vědci, co když zjistil, že mu zbývá málo času do smrti, zjisšťuje, že prakticky za svůj život moc toho neudělal a tak mu ďábel nabídne mládí i přitom, že toto mládí je od samého ďábla. Kniha je dramatem, který nám ukazuje, že každý moment by jsme měli prožít naplno. Je to sice hodně těžké na čtení, ale já si s tím poradím a kdyby ne přece jen je to klasika. No ne?

Cena: 99,-Kč

3. Dalším objektem v mí knihovničce se stal nejoblíbenější díl Sharlocka Holmse. Pes Baskervillský, který vypráví o tajuplné rodině Baskervillských. Knížku mám anglicko-českou, ale i jenom anglickou, jelikož anglickou jsem měla doma po mamce, ale moje anglický znalecký rozum nějak nedosahuje výšin čtení v této unikátní řeči. Chtěla bych si knížku přečíst asi jen z důvodu klasiky a očekáváného uznání mé mamky a všech okolo.

Cena: 69,-Kč

4. A poslední knihou se stal Malý princ jehož jsem si pořídila pro srovnání povídaček, který tvrdí, že každý v tom vidí své. Což bych chtěla tedy vidět, protože to nějak nechápu, knížka je tenoučká a určitě za chvíli bude přečtená, takže...

Cena 59,-Kč

Těším se na vás u dalšího článku nebo i u dalšího nákupe.

dopis Ježíškovy aneb vánoční vyzpovídání

12. prosince 2017 v 13:35 | Tánička
Vítejte na mém novém článku,
jak vypadal váš dopis Ježíškovy v dětství? Jak se postupem času měnil? Pamatujete si to? První Vánoce si nepamatuju protože to mi byl pouhý měsíc, ale mamka povídala, že jsem dostala plínky. Další si taky moc nevybavují, ale vzpomínám si na jeden rok nepamatuju se jaký, ale měla jsem papír a jelikož jsem neuměla psát tak jsme se ségrou kreslili povětšinou jsem chtěla panenky a koníky. Další fáze byla ta kdy jsem už psát uměla tím pádem jsem měla tisíce a tisíce požadavků. Vánoce jsou za dveřmi a možná i už za oknami bytovích domů do, kterých můžeme zahlédnout když procházíte kolem. A já s mojí sestřičkou jsme začali psát dopisy. Dlouhou chvíli jsem přemýšlela, co bych tak chtěla a pak jsem to sepsala.

1. Harry Potter 4 díl
2. Stébla trávy
3. Rezistence
4. Hunger games (první díl)
5. Pýcha a předsudek (nové vydání od Omegy)
6. Pátá vlna

No uvidíme co nadělí. A co vy si přehjete?

TBR prosinec aneb co myslíte zvládnu to?

6. prosince 2017 v 15:00 | Tánička |  TBR
Milý knihomolové,
Abych řekla pravdu jsem na sebe docela pyšná, protože je teprve 6.12 a já mám za sebou už dvě knížky no a myslím si, že do konce měsíce jich bude ještě víc, proto tohle berte jako TBR na prosinec.

1.Harry Potter a kámen mudrců
Jestli jste četli můj narozeninový speciál tak určitě víte, že jsem dostala první tři díly Harryho Pottra v jeho novém albatrosovém vydání. No a když jsem dočetla Bez šance, kterou jsem potřebovala vrátit do knihovny hned jsem se vrhla na Harryho. Měla jsem ho přečteného za 4 dny a byl úžasný.


2.Selekce
Selekci jsem včera dočetla bylo to příjemné počtení a docela se těším, co bude dál takže se budu snažit hned jak zbývající knihy co mi leží na poličce dočtu koupit si i další díl a tím Elitu. Když tak jsem si Selekci koupila na humbooku.


3.Harry Potter a tajemná komnata
Dvojku zrovna čtu a abych řekla pravdu určitě to bude stejně skvělý jako jednička.

4.Divergence
Divergenci jsem taky dostala k narozeninám. Zprvu, jsem si myslela, že bych jí měla dát jako konečnou knížku, ale jak na to teď koukám tak není poslední. Na divergenci se těším, jelikož jsem viděla film, který bych docela přisuzovala k jednomu z lepších filmů, takže jsem docela zvědavá.


5. Potrhaná křídla
No tohle by vlastně byla jediná kniha na kterou udělám recenzi za tenhle měsíc. Je to tak, že ostatní knihy nejsou jedno dílné a já bych chtěla udělat jednu velkou recenzi k většině sérií. No ale doufám, že i tak to zvládneme a můj blog neochabne.

To by bylo vše zatím ahoj

WRAP UP - listopad

1. prosince 2017 v 19:44 | Tánička |  WRAP UP
Měsíc nám hladce uplynul a i když jsem si myslela, že nedokážu přečíst alespoň dvě knihy mýlila jsem se. Právě dvě knihy jako obvykle jsem přečetla. No a mě nezbývá nic víc než vám je představit. Btw bohužel jsem zapoměla nafotit, takže tentokrát bez fotky.


Zrovna jsem dočítala knížky z knihovny a moje další byl tento kus. Byla jsem uvěřená že tato knížka bude mít něco víc v sobě, protože jsem o ní slyšela jenom chváli ale i přesto jsem se nesnažila se předběžně pro ni nadchnout, abych potom nebyla zbytečně zklamaná. Sice nebyla nijak úžasná, ale nebyla špatná což jen říká že autorka má knihy, které jsou určitě ještě lepší.


Tahle kniha mi vytrhla dech a byla tak neskutečně dokonalá… Já ani bych jí nedokázala tak dobře popsat jako v mé recenzi, ale zkráceně. Rozpojování zavládlo jako zákon o životě. Při čemž děti mezi 13-18 letem života, se mohou jejich rodiče rozmyslet na zpětní potrat… Rozpojování je nyní společností přijímáno za běžný postup.