Vánoční dárky aneb vánoční dárky

8. listopadu 2017 v 17:26 | Tánička
Sice pořád máme podzim, ale i tak zanedlouho začíná zima a stým i Vánoční radovánky. A pokud nejste jako já a nekupujete dárky ještě čtyřiadvacátého tak tenhle článek je přímo pro vás. Upřesňuji KNÍŽNÍ dárky a ne jiné.

Pro maminku:

Začneme hned z hurta, a to dárek pro naší nejdražší osobu v životě naší matku. Minulý rok jsem svojí mamce nic knižního nedávala, ale tentokrát se rozhoduji pro docela zajímavou knížku. A to "Deníček moderního páru". Kniha mě zaujala, jelikož moje mamka poslední dobou nemá moc času na dlouhatánské knihy a pořád musí něco dělat v domácnosti a v práci. A aby si někdy udělala pohodlí a zasmála se, jsem jí koupila a vám doporučuji tuto knihu. Něco na ten způsob je taky "Deníček moderního fotra", ale to spíž tátům.

Bábovky od naší jedny z nejznámějších českých autorek bych si taky chtěla přečíst, ale říká se, že abys knihu pochopil, musíš mít nějaké ty zkušenosti z toho života, které asi ještě nemám. Ale proč to nedat mamce?

Pro tatínka:

Minulý rok jsem otci kupovala nějakou "Historii automobilů Jawa", která ho nějak nezaujala a tak jsem se vrhla na jiný žánr a tím byli detektivky. A rozhodla jsem se pro knihu, která je jedna od nejuznávanějšího spisovatele detektivek a tím je první díl velké série Jo Nesbø "Netopýr".

Pro sestru a bratra (5-10 let):

Shrnula jsem sestru a bratra mladší deseti let dohromady, protože nemám tak bujnou představu co bych jim pořídila. Snad znáte uznávaného autora detektivek Jo Nesbø o kterém jsem se už zmiňovala? Víte o tom, že píše i knihy pro děti? Ne? Teď už ano, když jsem tak pochodovala po knihkupectví tak jsem narazila na jeho dětské knihy a nevěřila svým očím. To bych asi dala svému mladšímu sourozenci.

Například mám mladší sestru (a například jí fakt mám) a zahrajeme si menší hru co by tak chtěla k Vánocům. Panenku, xbox (ach ta dnešní mládež, psa,… a co tak nějakou pohádku. Já když jsem, byla malá zbožňovala jsem Alenku v říši divů a i do teď jí mám strašně ráda, ale nikdy jsem nečetla ani originální verzi od Lewise Carrolla ani žádní retelling (převyprávěná verze autora). Ale určitě bych chtěla to vynahradit a koupit své sestře "Po Alence" od Gregorye Maguirea
Pro sestru (10- a více):

Určitě znáte knihy, které se jako knihy tváří, ale ve skutečnosti to knihy nejsou. Ale jsou to deníky na blbnutí. Víte, že jich je miliony jen někdy zajeďte do knihkupectví a poohlédněte se po destrukčních denících. "Tohle není kniha, Destrukční deník, Tuhle knihu nejez,….. a spoustu dalších. A myslím, že mladé dámy na denících ujíždí a nás každou potěší tento menší dárek a možná i mladší.

A vybrala jsem více, protože sama jsem v tomhle obdobním věku takže sned vím co bych chtěla za dárky. Další by to byli oba dva díly Gayle Formanové. Které potěší dívky i ne čtenářky, jelikož každá kniha má jen málo přes sto stran. A vyjmenujte mi, alespoň jednu ženu nebo dívku z okolí co nemá ráda romantiku a tohle všechno? Sice na mě kniha je docela drahá, protože co jsem viděla cenu kolem dvou stovek a to jen za jednu sto stránkovou knihu. To mi docela přišlo drahé, ale podle mě ten kdo hledá, najde.

Pro bratra (10- a více):

Snad neznám žádného savce na zemi mužského pohlaví mého věku co by ještě četl. Vlastně ani můj táta v mém věku nečetl, takže jaká generace to byla, kdy četli všichni? Teď jediné co čtou, jsou knihy o "Youtuber(ech) 1,2,3 a 4. Pak možná nějaké ty cheaty do her. A co vlastně potom? Dát klukovi do ruky knihu to je fuška, ale když už se začte odtrhnout, to je to samé jako dát mu tu knihu. Určitě by ho více potěšila nějaká nová konzola nebo videohry… Ale zkoušela jsem našim klukům dát knihu většina se po, menším domlouváním začetla a celou hodinu nic nedělali. Jen předem než někomu budete, dávat nějakou knihu si přečtěte, anotaci jestli to není něco, co by se asi klukům líbit nemuselo.

Pro prarodiče:

Pro prarodiče bych vlastně ani nedělala rubriku, kdybych nenarazila na knihu s názvem " 1967 rok, kdy jsem se narodil(a)". A k tomu jsem o knize už dříve slyšela, sice asi nevím, co bychom měli od ní očekávat, ale zajděte se podívat. Určitě starší lidi potěší. Alespoň myslím

No to by, jsme měli všechno doufám, že alespoň na něco se půjdete podívat a zvážit jestli tento dárek nekoupit vlastním.

Podobný text, ale přečmáraný velkou kenekturou. Chtěla jsem aby originál někde vyšel, jelikož jsem si z celým článkem dala hodně záležet. Tady jinak najdete ten text.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elis Elis | Web | 8. listopadu 2017 v 19:57 | Reagovat

Pěkné knížky :-)

2 little-booktea little-booktea | Web | 11. listopadu 2017 v 23:04 | Reagovat

To já bych knížní dárek mohla koupit tak jen babičce😂.Taťka nečte a nějak ke knihám nemá vztah a to jako malý je millllovvvvvallll!!😂 A děda, třeň čte na něj jsem vlastně zapoměla, tak jemu bych mohla taky koupit, ale mému bráchovi ne, tak to by stálo majlat, kniha za 1000? 😂

3 Tánička Tánička | E-mail | Web | 12. listopadu 2017 v 11:57 | Reagovat

[2]: Já to mám dost podobné, ale potřebovala jsem něco vybrat, protože hlavní účel článku byl k spolupráci. Moje babička nečte její smysluplná výmluva zní takto "bolí mě z toho oči". Dědu bych se radši ani neptala, protože jsem ho ještě neviděla držet v ruce něco jiného než flašku. Mamka by knížku určitě ocenila jen by jí přečetla tak za dva roky a táta ten přece nemá čas.... No ale i tak jsem se snažila něco vymyslet doufám že se ti článek líbil.

Tánička

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama