Listopad 2017

Bez šance

28. listopadu 2017 v 16:22 | Tánička |  recenze

Název: Bez šance (Unwind)
Autor: Neal Shusterman
Nakladatelství: Knížní klub
Rok vydání: 2016
Počet stran: 301
Žánr: Sc-fi

Ve světě jako tento vládne volba na život "jen někdy", jen v ten časový úsek, který vám asi nebude hoden, můžete žít, tak jak budete chtít. Connor se do rvaček zaplete rychle a hned jak jeho rodiče pochopí, posílají ho na rozpojení. Risa je ve Stá-Du (statní domov)a i přesto, že hraje nádherně na klavír její osud potkává podobné trable, vždyť takových dětí je mnoho říkají. Lev je celý život se svým osudem smířený, že je desátek a že jeho život v 13 let končí. Jenže ho unese dívka a kluk co se znenadání objeví na dálnici, kde všichni zjistí, že mají stejný osud a že musí utéct. Lev z prve chce útect, protože 13 let byl učen jak desátkovaná poprava je svatá a vše je tak jak má být. Ale všechny nakonec karma přivede na stejné místo z prve, narazí na děti jako ony. Ale pak i někam kam se nikdy nechtěli dostat. Přežijí? Co dělat pro rozpad politického zákonu, jak vše přivést do normálu? Jak nežít na kousky?

Je strašně iracionální jak tento autor mohl tak dlouho zůstat ve svém utajeném úkrytu. Vytvořil nám takový svět kde jsem pochopila co znamená slovo VOLBA. Dřív to bylo pouhé slovo, které mi ani docela nedávalo na významu, vždyť všichni máme právo volby, máme právo se rozhodovat, máme právo říct NE! Všichni kdo knihu dočtou nejen tohle pochopí, ale i to proč by, jsme si měli vážit našeho života. Protože za pár let "život" bude byznys jak každý jiný … Protože v tomhle světě právo volby mají jen lidé od 1-12 a 18- a víc. Ale právo volby by měl by mít každý, bez rozdílu. Možná že mě kniha ze začátku nebavila, možná, že z prve byla nudná, ale pak pochopíte, že v sobě skrývá nějaký poslání, nějakou pravdu… Jak je možné jen tak poslat svoje dítě na rozpojení, jak se tohohle může někdo dopustit, vždyť je to vražda.

Kniha je úžasná a překvapila mě natolik, že nemám slov, nevím co dřív bych měla říct. Čapání, tleskači, rozpojování, volba,… všechno se to ve mně přehrnuje a já nevím. Je jediné co vám musím, nebo spíš můžu říct je to dokonalé dílo.


"Nejlevnější cenu knihy Bez šance naleznete na Srovname.cz.
Srovname.cz vám poradí, kde nakoupíte knihu Bez šance nejlevněji"Narozeninový speciál aneb nové vydání Harryho Pottra

21. listopadu 2017 v 10:33 | Tánička |  Book Haul
Asi nikdo není tak aktivní a tak sledující fanoušek, aby znal múj datum narození. Ale abych vám to připomenula, mám je 20.11. tím pádem včera. A určitě jsem nezapoměla jsem se s vámi podělit o moje dárky s kterých mám velkou radost.

1. Abych řekla pravdu moji rodiče nikdy nedokázali dárky nějak perfektně schovat. Povětšinou jsem je našla lehce a někdy jsem se o to ani nepokoušela a přesto že ví že jsem ty dárky milionkrát našla se z toho neponaučili a mají pořád stejnou skrýš. A proto když jsem zahlédla rodiče přicházet z nákupu den před mými narozkami tak jsem nějak tušila, že přivezou můj dárek. I když jsem o tom mockrát pochybovala jelikož jsme se na jedné věci docela dost nepohodli. Sice moje mamka by zvládla možná schovat dárek líp než taťka, protože když jsem byla malá schovala jednou čip od myše a klávesnice tak dokonale, že ani ona ho najít nemohla. Nakonec našla jsem ho po dvou rokách za gaučem... Jak jí tohle mohlo napadnout?!?! Můj taťka oproti ní ale tohle všechno nezvládá a tak když vycházel z auta v pohodně si měl pytlíček s knihama vedle sebe a nijak se neobtěžoval. A když zalezl ihned do sklepa kde má svůj tajný úkryt na dárky nepochybovala jsem o tom co tento tajuplný pytlík ukrývá. Po půl dne co jsem se snažila se nějak vytratit z bytu a jít se podívat se mi to povedlo s vymíněnou záminkou vyníst koš. Zašla jsem tedy dolů a ihned našla balík (nevěřila jsem svým očím) jako první jsem zjistila že pytlík obsahuje tři knížky a pak jsem taky zjistila, že Harry Pottra a ještě k tomu to nový vydání z čehož jsem byla úplně mimo. Ale dřív než jsem si knížky celkově prohlídla jsem radši uháněla dovnitř nahoru, abych nebyla tak nápadná. Jenže jak se zdá moji rodiče nejsou tak blbí a ještě tohož večera to odhalili předpokládám, že to slyšeli jak vykládám jedný mí kámošce. Ale i přesto jsem se nemohla dočkat dárku a tak jsem mamku přemluvila ať mi alespoň dárek dá další den ráno a ne večer jak to měli v plánu. Sice jsem dlouho nemohla spát. Ale potom když jsem konečně se probudila dostala jsem vše co jsem chtěla.


2. Druhéj dárek jsem dostala od svý kamarádky (a tady to bych asi měla zkrátit) taky jsem nevydržela a potřebovala jsem zjistit co mi koupila nakonec mi to ukazovala na chatu. Doma sice mi dárek ani nechtěla dát a říkala si že si ho asi vezme zpátky domů, ale nic jí nezbylo než mi ho dát, protože pak bych jí zavřela ve sklepě mezi vánočními dárky. A tak jsem měla společně s Harrym i Divergenci.

Určitě jsem si narozky užila i když jsem zezačátku myslela že je vlastně ani neoslavým!! Doufám že se vám článek líbila a HOJ!!

Divoká píseň

21. listopadu 2017 v 8:39 | Tánička |  recenze
Název: Divoká píseň (This savage song)
Autor: Viktoria Schwab
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání: 2017
Počet stran: 336
Žánr: fantasy

Snad mě v knihovně neroztrhaj, že odnáší knihy po tak dlouhý době, ale co se dá dělat.

August jeden ze tří sunají a jakoby syn velitele Severního města se pokouší společně s Kate dcerou mocného muže Jížního města, udržet vrtkavé příměřímezy jejich rodičů. Jenže náhoda se může všem připadat jako klišé když se August s vymyšleným jménem Frederick seznámí s Kate, která se zrovna vrátí s pětiročního pobytu v internátech. A společně se snaží zachránit celé město. Protože jedině oni chápou obě strany.

Reteling na Romeo a Julii se mohl zdát zajímavý, jenže prvků toho retelingu tam bylo minimálních, ale vše autorka zvládla skorigovat když si do knihy připsala svoje oblíbené příšery. Od knížky jsem vlastně nic nečekala i když jsem věděla že hodně lidí má na ni pozitivní a možná že víc jak pozitivní názor. Ale proč ne? Knížka byla dost akční, místy i romantická a co nejdůležitější je na knize a tato kniha to měla je přízeň a zaujetí čtenáře. Sice bych ji nemohla umístit mezi svoje TOP(ovky) jelikož tam nebylo něco takovýho za co by se tam tahle kniha umístila, ale 4 hvězdy ji neuškodí.


Jestli hledáte Divokou píseň, asi bych šla hledat na srovnáme.cz

Knihomolka Terka #4

15. listopadu 2017 v 15:39 | Tánička |  knihomolové
Ahoje,
dnešní článek je další z řady "knihomolů". Která je součástí vás proto pokud se chcete také zůčastnit neváhejte a napište mi na e-mail (tanachocova@atlas.cz). Dnes tu máme blogerku a čtenářku Terezku.

Jméno: Teri
Blog: Little-booktea.blog.cz
E-mail:
Věk: nechci úlně prozrazovat číslo, ale patřím do náctiletých

1.Co tě přivedlo ke čtení:
Tož to je otázka asi povinná četba ve škole. Ve třetí 3 jsme četli knihu Láryfáry a mě tak bvila, že jsem si na Vánoce přála druhý díl.

2.Proč čteš:
Protože, mě to baví a je to dobrý způsob na zabytí času. Čtení mě dokáže často pohltit do příběhu tak, že zapomenu na všechny problémy.

3.Píšeš příběhy:
Momentálně už ne, ale asi před měsíci jsem psala.

4.Tvůj nejoblíbenější citát:
"Život je jen přetvářka" nebo "Takový je život řekl klaun se slzami v očích a natvář si nasadil úsměv "

5.Tvoje nejoblíbenější kniha:
Asi Sněží, Sněží, ale mám jích více

6.Nejoblíbenější kniha v dětství:
Poďme s námi za kralíčky, tu to knihu mi četli rodiče a pak jsem i já ji četla snad 100 krát :D

7.Kniha co tě přivedla k pravidelnému čtení:
Laryfáry... u té to knihy vše začalo

8.Nejoblíbenější spisovatel:
Asi Lauren Myracleová

9.Jaká kniha ovlivnila tvůj život:
Možná ano, ale opravdu si teď nemůžu vzpomenout :)

10.Chodíš do knihovny:
Ano už 3 roky :D, ale jako malá jsem chodila do knihovny s mamkou

11.Byla jsi někdy na nějaký book akci:
Ne, ale chci na knížní veletr 2018

12.Knížky z knihovny nebo koupené:
Jak co, zase, když je nějaká pěkně dobrá kniha v knihovně, tak si jí velice ráda přečtu, ale zase koupenou knihu si koupím jakou chci a mám na přečtení plno času. Takže 50 na 50

13.Jaký je tvůj nejoblíbenější bookbloger/booktuber:
Jednu dobu jsem sledovala jden blog, ale už ho nesleduji a nevím ani název, Takže asi ty (díky) :D. booktubera nesleduji žádného, ale sem tam jsem o prázdninách koukla na Bety.N

14.Máš nějakého book boyfrienda/girlfriend: (to znamená knížní osobu do které ses prostě zamilovala)
Ne, tak to opravdu nemám :)

15.Podpoř lidi ke čteí řekni nějakou motivační řeč která by měla přimět lidi ke čtení:
Hm..... Čtěte, rozhodně, vás kniha rozveselí při smutných chvílích nebo v tu dobu, když jsi ve stresu s knihou na vše zapomeneš.
"Když jsem otevřela knihu, můj život se celý změnil"

Otázky na míru:

1. Četla jsem v komentářích, že si dříve už měla jiný blog? Jaký nebo je toto tajemstvý:
Ano, dokonce 2 :D, rozhodně to není tajemství :). Byl to girl-diy.blog.cz

2. Je město nebo země (ať už reálné nebo z nějaké fantasy knížky), které bys fakt hodně chtěla navštívit:
Tak to opravdu nevím, já bych chtěla jednou hodně cestovat, ale asi Francie a Peru

3. Popiš se ve dvou větách:
Ukecaná a to fakt hodně :D Strašný knihomil, prostě si neumím třeba představit narozeni, Vánoce bez knihy.

4. Od koho nebo jak jsi si udělala svůj design na blog:
Desing jsem si nechala udělat od blogerky Michaeli s blogu http://soitsme.blog.cz/

5. Co čteš na Vánoce nejraději? Jakou knížku bys doporučila lidem kdyby se chtěli naladit na vánoční atmosféru:
Tak v tomto mám rozhodně jasno! Doporučila bych knížku Sněží, Sněží, kterou napsala Laren Myracleová a Maureen Johnsová, John Green, krásně vás naladí na ducha Vánoce.
Sice jsem jí dostala minulý rok na Vánoce, ale mám v plánu jí číst každý rok před Vánoci.

Vítězství v soutěži aneb návod jak vyhrát knihu

14. listopadu 2017 v 16:20 | Tánička
Ahojte milý knihomolové,
možná víte možná tušíte, ale vyhrála jsem u Karin na blogu knížku. Na výběr jsem měla mezi "Hotovou zlodějkou" a "Rande na slepo" a vybrala jsem si právě tu. O knížce jsem popravdě z hlediska toho co vím teď nic nevěděla, možná jen to že jsem si všimla plakáty s zfilmova
né verze knihy a to mě zaujalo pro výběr tohoto žánru. Kniha mi sice dlouhou dobu nechtěla přijít, ale co česká pošta, že ?!?! Nakonec dneska mi přišla, jak tomu říkám do schránky "pozvánka" na zavítání na poštu a vyzvednutí balíčku na mé jméno, i s menšími komplikacemi jsem si dokázala poradit a teď je knížka hezky u mě doma kde se hřeje na poličce mezi mímy dalšími trofeji.

Popravdě jsem se do soutěže přihlásila ne za účelem vítězství, ale zviditelnění, co si budeme říkat. Protože nejsem mezi takovou vrstvou lidí kteří bez jediného úsilí vyhrají vše co se jim zamane. No a tak jsem byla docela mile potěšena když mi autorka blogu vzdělila, že jsem vyhrála.

Ve zkrácené verzi, knížka tak jak zní, taková i je. "Rande na slepo" je o klukovi co celých svých 15 let skrývá, že je slepý a žije docela normálně, až na to že je slepý a několik věcí asi není takových jak u nás. Což co jsem četla píše autorka z vlastní zkušenosti kdy ona též je slepá a vše tohle skrývala. Pravda je taková že vše se utajit nedá a tak jednoho dne se tajemství jen, přec prolomí...

Hlavně se neboj o tvojí knížku se hezky postarám a s radostí si jí přečtu,
děkuji vám za přečtení tohoto článku a také Karin že mi dala tu možnost tento článek zrealizovat.

Ale aby vás název článku nešálil tak mám tady pro vás návod jak vyhrát cokoli: (berte to s nadsázkou)

1.Přihlašte se do soutěže.
2.Okomentujte a "olajkujte" vše co vám příjde do ruky, od autorky soutěže, takzvaně jí lezte přímo do p...
3.Když nezabere lezení do (vy víte čeho), začněte autora vydírat.
4.Když ani tohle nezabere tak autora všude pohoršete. (i na instagramu)
5.Pokud budete podle instrukcí postupovat správně určitě se vám povede jakákoli věc vyhrát.

S láskou Tánička

"Možnost kde knihu nejlevněji seženete je na srovname.cz,
srovname.cz vám ukáže kde nejlevněji najít cokoli.."

Knihomolka Remily #3

13. listopadu 2017 v 17:34 | Tánička |  knihomolové
Po několika měsících a strádání mé rubriky se konečně přihlásila Remi. A jsem jí zatuto věc vděčná. Také pokud chcete tuto vážnou rubriku podstoupit neváhejte a napište mi na emil tanachocova@atlas.cz.

Jméno: Remi
Blog: http://remily13.blog.cz/
E-mail: remily13@seznam.cz
Věk: Jestli to nevadí, ráda bych si nechala pro sebe. (jistě)

1. Co tě přivedlo ke čtení:
Rodina. Když jsem byla malá, rodiče mi vždy četli před spaním.
A tak jsem hned, co jsem se to naučila, prostě začala číst taky.

2. Proč čteš:
Toto nebude asi nic nového. :) Čtení mě neskutečně baví. Ráda sleduju, jak se postavy vyvíjí, těší mě prožívat jejich život společně s nimi. Z pohodlí postele se vydávám do všech možných světů a cvičím fantazii.

3. Píšeš příběhy:
Ano. Ať už povídky do světa Harryho Pottera nebo originální. Občas je příjemné "vypsat" nějaké myšlenky a nápady. Ono to vypadá jako pověra, ale člověk se tím skutečně uklidní.

4. Tvůj nejoblíbenější citát:
"Osud míchá karty, my hrajeme."

5. Tvoje nejoblíbenější kniha:
Čím víc knih člověk přečte, tím těžší je na tuhle otázku odpovědět. Netvrdím, že jsem přečetla nějaký závratný počet knih, ale stejně nemůžu vybrat jen jednu… Takže mých top 5 knih je Šest vran, Vinnetou, Artemis Fowl, Bestie je zvíře a Obraz Doriana Graye.

6. Nejoblíbenější kniha v dětství:
Pokud si dobře vzpomínám, tak jsem měla moc ráda Zuzanku od Daniely Krolupperové nebo sérii Čtyři a půl kamaráda od Joachima Friedricha.

7. Kniha co tě přivedla k pravidelnému čtení:
Pravidelně čtu snad od doby, co umím číst. :) Pravda, na prvním stupni základky jsem četla míň, ale i tak je pro mě těžké něco konkrétního vybrat…

8. Nejoblíbenější spisovatel:
Stejně jako oblíbených knih, i oblíbených spisovatelů mám víc a kdybych se měla rozepsat, tak tu asi budeme do zítra. Mezi ty nej patří Eoin Colfer (protože píše neuvěřitelně čtivě), Karl May (má ty nejkrásnější příběhy), Oscar Wilde (miluju jeho ležérní styl), Peternelle van Arsdale (dokonalá atmosféra, promyšlené charaktery) nebo Leigh Bardugo (protože dobré knihy neprozradí všechna svá tajemství najednou).

9. Jaká kniha ovlivnila tvůj život:
Stojím za názorem, že každá dobrá kniha, kterou kdy přečtete vás ovlivní. Jsem živý důkaz. :)

10. Chodíš do knihovny:
Dlouho jsem nechodila, ale nedávnou jsem zase začala.

11. Byla jsi někdy na nějaký book akci:
Ne, ale hrozně ráda bych se příští rok dostala na humbook. To je jeden můj knihomolský sen.

12. Knížky z knihovny nebo koupené:
Koupené. Protože jsou jen vaše. Krásně voní novotou. A můžete je číst pořád a pořád dokola… :) Nicméně ráda si knihu nejdřív půjčím v knihovně a kupuju teprve, když se mi líbí.

13. Jaký je tvůj nejoblíbenější bookbloger/booktuber:
Co se týče bookblogerů, tak nevím. Psané recenze většinou srovnávám mezi sebou na několika různých portálech. A na youtube se to liší dle žánru. U fantasy a YA dám na Markétu ze světa podle Marille a Míšu z Radši knihu, u klasiky na Veroniku z Bichliččina videoblogu a Dorotu Noon, horké novinky beru z anglických kanálů Jessethereader a PersuseProject.

14. Máš nějakého book boyfrienda/girlfriend: (to znamená knižní osobu do které ses prostě zamilovala)
Ano. ;)

15. Podpoř lidi ve čtení; řekni nějakou motivační řeč, která by měla přimět lidi číst:

ČTĚTE.

Zlepší se vám paměť, ubude stres, budete chytřejší a proto atraktivnější. Zlepší se vám představivost a soustředění, snáze zhubnete.

I když to zní jako pohádka, tohle všechno vám přinese čtení! Ale to není to hlavní…

Čtěte. Protože čtení je zábava.

Třeba čtení není nuda. Možná jste jen nikdy neměli tu pravou knihu. Najděte si svůj žánr. Fantasy, romantika, dobrodružství, sci-fi, historie… Zkoušejte! Najděte si svého autora, příběh, postavu. A jednou v knize najdete sebe.

Čtěte. Protože čtení je sexy.

Číst neznamená být šprt s obřími brýlemi a sedět odstrčeně kdesi v koutě. Ke knihám se vyrábí tolik doplňků. Záložky, knihy, trička, hrnky, hračky. S citáty z knih budete působit neskutečně chytře. Fotky s knihou v ruce okouzlí potencionální partnery. ;)

Čtěte. Protože s knihou prožijete tisíc životů…

Otázky na míru:
1. Jak jsem zjistila píšeš, můžu to nazývat povídky...? O čem je tvá nejaktuálnější "povídka"?
2.Jak dlouho bloguješ na tomto blogu? Neměla si nějaké před tím? Neplánuješ jak většina (co koukám) blogerek odejít na doménu blogspot.cz?
3.Pořádáš akci "Adventní kalendář," o čem je tato akce? A plánujete na další rok stejnou?
4.Určitě nás zajímá jestli nebudeš pořádat nějakou soutěž nebo něco podobného?
5. Máš nachystaný nějaký zvláštní článek nebo na co by jsme se do budoucnosti mohli těšit na tvém blogu?

1. Momentálně píšu povídku Ashley Roux. Je to fanfiction na Harryho Pottera, konkrétně éru na Pobertů. A povídka je o dívce, Ashley, která nastupuje do prvního ročníku Bradavic - o jejím přátelství s Poberty, objevování hradu a vůbec o všem, co lze v Bradavicích najít. :)

2. Na remily13.blog.cz jsem asi rok a půl (konkrétně od 23. 5. 2016) a je to můj první blog. Co se týče téhle aféry mezi blog.cz a blogspot.cz, myslím, že je to víceméně pravda a ty výpadky mě poslední dobou docela vyděsily. Ale na blog.cz jsem začala a mám to tu ráda. Když si člověk najde tu správnou komunitu, tak se mu nechce odcházet… :)

3. Adventní kalendář je o tom, že každý den adventu až do Vánoc zveřejním na blogu jednu povídku - taková náhrada čokolády z opravdového adventního kalendáře. :) Speciální je v tom, že zadání povídky si můžou v komentářích určit sami čtenáři a je to potom takový mini vánoční dárek, přesně na míru podle přání.

Jestli na blogu vydržím ještě rok (a já doufám že ano), tak akce určitě zopakujeme.

4. No, to je trochu těžší. Kdysi už jsem jednu soutěž dělala, ale nebyl téměř žádný zájem. Takže nic konkrétního nemám v plánu, ale třeba jednou…

5. Upřímně, nevím. Většina článků u mě vzniká nárazově a dopředu plánuju jen některé - člověk nikdy neví. :) Ale sama se těším (pokud to tak jde říct, když ty články znám dopředu :D) na kočičí povídku "Vzpomínáš", která vyjde koncem listopadu.


Vánoční dárky aneb vánoční dárky

8. listopadu 2017 v 17:26 | Tánička
Sice pořád máme podzim, ale i tak zanedlouho začíná zima a stým i Vánoční radovánky. A pokud nejste jako já a nekupujete dárky ještě čtyřiadvacátého tak tenhle článek je přímo pro vás. Upřesňuji KNÍŽNÍ dárky a ne jiné.

Pro maminku:

Začneme hned z hurta, a to dárek pro naší nejdražší osobu v životě naší matku. Minulý rok jsem svojí mamce nic knižního nedávala, ale tentokrát se rozhoduji pro docela zajímavou knížku. A to "Deníček moderního páru". Kniha mě zaujala, jelikož moje mamka poslední dobou nemá moc času na dlouhatánské knihy a pořád musí něco dělat v domácnosti a v práci. A aby si někdy udělala pohodlí a zasmála se, jsem jí koupila a vám doporučuji tuto knihu. Něco na ten způsob je taky "Deníček moderního fotra", ale to spíž tátům.

Bábovky od naší jedny z nejznámějších českých autorek bych si taky chtěla přečíst, ale říká se, že abys knihu pochopil, musíš mít nějaké ty zkušenosti z toho života, které asi ještě nemám. Ale proč to nedat mamce?

Pro tatínka:

Minulý rok jsem otci kupovala nějakou "Historii automobilů Jawa", která ho nějak nezaujala a tak jsem se vrhla na jiný žánr a tím byli detektivky. A rozhodla jsem se pro knihu, která je jedna od nejuznávanějšího spisovatele detektivek a tím je první díl velké série Jo Nesbø "Netopýr".

Pro sestru a bratra (5-10 let):

Shrnula jsem sestru a bratra mladší deseti let dohromady, protože nemám tak bujnou představu co bych jim pořídila. Snad znáte uznávaného autora detektivek Jo Nesbø o kterém jsem se už zmiňovala? Víte o tom, že píše i knihy pro děti? Ne? Teď už ano, když jsem tak pochodovala po knihkupectví tak jsem narazila na jeho dětské knihy a nevěřila svým očím. To bych asi dala svému mladšímu sourozenci.

Například mám mladší sestru (a například jí fakt mám) a zahrajeme si menší hru co by tak chtěla k Vánocům. Panenku, xbox (ach ta dnešní mládež, psa,… a co tak nějakou pohádku. Já když jsem, byla malá zbožňovala jsem Alenku v říši divů a i do teď jí mám strašně ráda, ale nikdy jsem nečetla ani originální verzi od Lewise Carrolla ani žádní retelling (převyprávěná verze autora). Ale určitě bych chtěla to vynahradit a koupit své sestře "Po Alence" od Gregorye Maguirea
Pro sestru (10- a více):

Určitě znáte knihy, které se jako knihy tváří, ale ve skutečnosti to knihy nejsou. Ale jsou to deníky na blbnutí. Víte, že jich je miliony jen někdy zajeďte do knihkupectví a poohlédněte se po destrukčních denících. "Tohle není kniha, Destrukční deník, Tuhle knihu nejez,….. a spoustu dalších. A myslím, že mladé dámy na denících ujíždí a nás každou potěší tento menší dárek a možná i mladší.

A vybrala jsem více, protože sama jsem v tomhle obdobním věku takže sned vím co bych chtěla za dárky. Další by to byli oba dva díly Gayle Formanové. Které potěší dívky i ne čtenářky, jelikož každá kniha má jen málo přes sto stran. A vyjmenujte mi, alespoň jednu ženu nebo dívku z okolí co nemá ráda romantiku a tohle všechno? Sice na mě kniha je docela drahá, protože co jsem viděla cenu kolem dvou stovek a to jen za jednu sto stránkovou knihu. To mi docela přišlo drahé, ale podle mě ten kdo hledá, najde.

Pro bratra (10- a více):

Snad neznám žádného savce na zemi mužského pohlaví mého věku co by ještě četl. Vlastně ani můj táta v mém věku nečetl, takže jaká generace to byla, kdy četli všichni? Teď jediné co čtou, jsou knihy o "Youtuber(ech) 1,2,3 a 4. Pak možná nějaké ty cheaty do her. A co vlastně potom? Dát klukovi do ruky knihu to je fuška, ale když už se začte odtrhnout, to je to samé jako dát mu tu knihu. Určitě by ho více potěšila nějaká nová konzola nebo videohry… Ale zkoušela jsem našim klukům dát knihu většina se po, menším domlouváním začetla a celou hodinu nic nedělali. Jen předem než někomu budete, dávat nějakou knihu si přečtěte, anotaci jestli to není něco, co by se asi klukům líbit nemuselo.

Pro prarodiče:

Pro prarodiče bych vlastně ani nedělala rubriku, kdybych nenarazila na knihu s názvem " 1967 rok, kdy jsem se narodil(a)". A k tomu jsem o knize už dříve slyšela, sice asi nevím, co bychom měli od ní očekávat, ale zajděte se podívat. Určitě starší lidi potěší. Alespoň myslím

No to by, jsme měli všechno doufám, že alespoň na něco se půjdete podívat a zvážit jestli tento dárek nekoupit vlastním.

Podobný text, ale přečmáraný velkou kenekturou. Chtěla jsem aby originál někde vyšel, jelikož jsem si z celým článkem dala hodně záležet. Tady jinak najdete ten text.

WRAP UP - říjen 2017

1. listopadu 2017 v 19:59 | Tánička |  WRAP UP
Ahoj, knihomolové
dneska vám ukážu co všechno jsem za tento nejpodzimnější měsíc přečetla. I když tento měsíc nebyl nějak neobvyklí vše podle plánu a tak jsem i přečetla dvě knihy (podle plánu).

Světoznámí seriál podle této knihy proto taky můžete tuto knihu znát spíše pod oficiálním názvem 13 reasons why.

Clay je jedenáctý (devátý) člověk na seznamu? Ptáte se na jakém seznamu? Na žádném na jakém by jste chtěli být, ale i přesto na něm Caly je i když je to slušný a hodný kluk. Na seznamu, který určuje kam až vaše mysl dohlédne, co všechno se vám odhalí o Hannah Beaker smrti. Třináct kazet, třináct lidí, třináct důvodů proč. Lidé, kteří doženou Hannah dohnat na okraj svoji propasti až nebude mít šanci kam jít,.... než seskočit, 13 příběhů, kterým se odhalí proč? A mezi němi je i náš poctivý Clay, který jako jediný z třinácti nechce vše nechat v tajnosti...
Kniha byla jiná to 100%. Dokonce mě i v některých chvílích bavila a nemohla jsem se dočkat až jí začnu číst. Ale i přesto mě kniha velice zklamala nezajímavím koncem, což já hodně na knihách nemám ráda musí mě bavit od začátku do konce ne jen když má akční scénka směny. Hlavní postavy mi byli i sympatické zvlášť Clay, který se mi líbil jelikož si vzpomeňte na knihu v které učinkuje kluk (to jo), ale hodný kluk (mmm...) Takže bych dala knize tři hvězdy.

Knížka, kterou bych zařadila do TOP 5 nejlepších knih za tento rok napínavá, akční, zajímavá....

Lee zrovna potkalo zrazení jaké ani za mák nečekala. A protože už nemá, pro co žít tady v Georgii vydává se jako ostatní zlatokopové do Kalifornie kde právě probíhá zlatá horečka. Do té doby než se vydala s karavany povozů přes celou severní Ameriku se o svojí rodinu dokázala každou zimu postarat a víte jak, Leah asi jediná z mála dokáže zlato vycítit a tak i zbohatnout. Jenže tento dar možná jako dar ani není a lidé chtějí její schopnosti využít a proto utíká do Kalifornie kde by mohla jen přece zapadnout a nikomu by nebylo divné, co zrovna dělá.

Já bych tuto knihu asi nezadávala do žánru fantasy to ne, spíše to byla taková historická kniha. Každou chvíli jsem čekala zvrat, kdy kniha začne být nedomyšlená kde děj už čeká jenom konce, ale ne jakoby autorka měla na každou stránku esa v rukávu a kniha byla stejně napínavá jak na začátku, jakoby autorka nevěděla že kniha zrovna končí a psala tak jakoby byl začátek. Historické prvky byli úžasné, prostě úžasné a všem nám otevřeli výhled na dobu, kdy lidi se plahočili takové dálky za bohatstvím. Kniha byla velice upřímná ukázala nám, jak krutá tato doba byla a jak nezáleželo na tom kdo jste, zemřelo tisíce lidí než se dostali tam kam chtěli, proto kniha ve mně vzbuzovala dojem vážnosti jakoby jsem nečetla jen smyšlený příběh, ale něčí osudy. Pět z pěti a to pro to že jsem od knihy nečekala tak dobré pozdvižení… Čekala jsem, že to bude rádoby další knihy a přitom mě tak dostala. Jedna z knih kde jsem byla nadšená z díla autorky.

Příště ahoj...