Fotografka té doby!!!

1. října 2017 v 12:00 | Tánička
Ahojte, dneska jsem se chtěla s vámi podělit o mojí oblíbenou fotografku a tou je Dorothea Lange. Nechte mě něco zkopírovat z Wikipedie, aby jsme se něco o ní dozvěděli.


Dorothea Langeová (nepřechýleně Dorothea Lange, křtěná jako Dorothea Margaretta Nutzhorn) (26. května 1895, Hoboken, New Jersey - 11. října 1965 Berkeley, Kalifornie) byla americká dokumentární a novinářská fotografka. Proslula svými snímky z období Velké hospodářské krize v USA, kdy pracovala v organizaci Farm Security Administration (FSA - Hospodářská bezpečnostní správa). Fotografie Langeové zlidšťovaly následky Velké krize a významně ovlivnily vývoj dokumentární fotografie.


Jedna z mích nejoblíbenějších fotografiích a její
nejslavnější fotek je tak zvaná kočující žena, kterou
Dorothea zachytila roku 1936 v

Citát připsaný k této fotce
"Viděla jsem ji a přistoupila k té hladové a zoufalé matce, jakoby přitahována magnetickou silou. Opravdu si nepamatuji, jak jsem jí vysvětlila mou přítomnost a přítomnost mého fototoaparátu, ale pamatuji si, že se mne na nic nezeptala. Já jsem se na její jméno nebo příběh neptala. Řekla mi, že jí je 32 let. Řekla mi, že přežívají na zmrzlé zelenině ze zmrzlých polí a ptáků, které děti pozabíjely. Právě prodala pneumatiky ze svého auta, aby mohla koupit jídlo. Seděla tam opřena o stan obklopena svými dětmi a zdálo se jakoby věděla, že mé fotografie jí mohou pomoci, a tak ona pomohla mne. Skoro v tom byla taková rovnocennost."

Další moje oblíbená fotka je tato a nic víc k ní nemám.
Nevím ani kde jí nafotila ani kdy.


Mám tihle fotky od ní asi nejradši, protže v nich dokázala vytvořit u mě pocit, který ani nedokážu popsat pocit úzkosti, chtěla bych všem těm lidem pomoci a přesto to už nejde proto její fotky tak miluji...

Bohužel je toto vše co vám můžu poskytnout ...
Máte taky nějakého oblíbeného
fotografa nebo fotografku, napište mi to do komentáře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaké knihy nejradši čtete ?

sci-fi 4.8% (1)
knihy pro dívky 9.5% (2)
světová literatura 4.8% (1)
fantasy 23.8% (5)
detektivky 33.3% (7)
horory/thrillery 4.8% (1)
YA 14.3% (3)
distopie 4.8% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama