Říjen 2017

halloween and almost autumn book tag

31. října 2017 v 13:00 | Tánička |  tagy
Ahoj, milý knihomolové. Málo kdy jsem si všimla že se představuji u článků a asi to je jedna z věcí co bych měla zlepšit, představit se a rozloučit se. Ale poďme k tomu, čemu by se tento článek měl zabývat. Dneska totiž je halloween já tento svátek nějak obtížně neslavým vždyť jsme v česku, ale není nad to si vydlabat díni a zapálit si do ní svíčku a mít tu krásnou strašidelnou atmosféru. A tak pro takové spestření mám tady další tag, doufám že jediný další bude Vánoční a že jich nebude zase celá hora. Tenhle tag jsem objevila u Báry z We love books. Když tak, tak co by to byl za tag kdybych nikoho nezatagovalal takže tu máme Andey, Karin a do třetice všeho dobrého Elis.

1. Nejoblíbenější kniha, kterou jsi četla na podzim?
To asi bude kniha na kterou jsem nedávno dělala recenzi (Po zemi bloudím dál) do které jsem se totálně zamilovala.

2.Kniha, která ti připomíná školu?
Mě školu připomíná kniha "Probuzení Simona Spiera," která by měla příští rok (pokud se nepletu) vyjít v kinech. Vlastně co si vzpomínám většina času kde Simon prožívá v knize je a zůstane školou, ale tak je to pravda že většina lidí svůj každodení den přebívá ve škole.

3.Kniha jejíž obal ti připomíná podzim?
Nevím proč, ale asi "Byla jsem tu" od G.Forman, která má takový pro mě podzimní vzhled.

4. Tvůj nejoblíbenější hororový příběh?
Sice moc horrorů nečtu, ale docela se mi líbila "Dívka ve vlaku". Není to horor, ale thriller, ale i tak se mi chce vrátit do šeravého podzimu a v rukou tuto knihu.

5.Nejoblíbenější horrorový film?
Takovéj nejzajímavější, který mě určitě zarážel svojí anotací a tím nápadem byl "Očista: Volební rok". Kde šlo o to že jeden den v roce v Amerických státech mohli všichni lidi vraždit koho se jim zamane a nebudou odsouzeni ani se jim nestane nic, protože je to v souladu s prvama, a právě tento den vyráží na svoje výpravy ty největší zabijáci z celého města.

6.Kniha vydaná na podzim, na kterou se nejvíc těšíš?
Sice tato kniha nemá nic společného s podzimem, ale s Vánoci a je to "Vánoce v New Yorku".

7.Film, který bude na podzim uveden do kin a na který se těšíš?
Už dlouho čekáme s kámoškou na "Všechno nejhorší, " který bude mít premiéru 2.11.


8.Tři knihy, které chceš přečíst letos na podzim?
Určitě bych chtěla dočíst knihu co teď čtu. Potom "Bez šance" a taky "Selekci".

9.Jaké další knihy by jsem doporučila na halloween?
Ne že bych doporučila, ale spíš poradila, jelikož jsem několik knih ani nečetla. Asi bych "poradila" všechny díly sirotčince slečny Peregrinové ptom s kávou "Do vody" od Pauly Hawkins.

Ahoj, vaše Tánička

Po zemi bloudím dál

30. října 2017 v 12:18 | Tánička |  recenze
-Zlato je v mé krvi, v mém dechu,
Dokonce i v barvě mých očí.-

Název:Po zemi bloudím dál
Autor: Rea Carson
Nakladatelství:Cooboo
Rok vydání:2017
Počet stran:352
Žánr: historická fantasy

Pět z pěti, sice nikdy na začátku recenze nezačínám hodnocení, ale u této knihy musím.

Lee zrovna potkalo zrazení jaké ani za mák nečekala. A protože už nemá, pro co žít tady v Georgii vydává se jako ostatní zlatokopové do Kalifornie kde právě probíhá zlatá horečka. Do té doby než se vydala s karavany povozů přes celou severní Ameriku se o svojí rodinu dokázala každou zimu postarat a víte jak, Leah asi jediná z mála dokáže zlato vycítit a tak i zbohatnout. Jenže tento dar možná jako dar ani není a lidé chtějí její schopnosti využít a proto utíká do Kalifornie kde by mohla jen přece zapadnout a nikomu by nebylo divné, co zrovna dělá.

Já bych tuto knihu asi nezadávala do žánru fantasy to ne, spíše to byla taková historická kniha. Každou chvíli jsem čekala zvrat, kdy kniha začne být nedomyšlená kde děj už čeká jenom konce, ale ne jakoby autorka měla na každou stránku esa v rukávu a kniha byla stejně napínavá jak na začátku, jakoby autorka nevěděla že kniha zrovna končí a psala tak jakoby byl začátek. Historické prvky byli úžasné, prostě úžasné a všem nám otevřeli výhled na dobu, kdy lidi se plahočili takové dálky za bohatstvím. Kniha byla velice upřímná ukázala nám, jak krutá tato doba byla a jak nezáleželo na tom kdo jste, zemřelo tisíce lidí než se dostali tam kam chtěli, proto kniha ve mně vzbuzovala dojem vážnosti jakoby jsem nečetla jen smyšlený příběh, ale něčí osudy. Pět z pěti a to pro to že jsem od knihy nečekala tak dobré pozdvižení… Čekala jsem, že to bude rádoby další knihy a přitom mě tak dostala. Jedna z knih kde jsem byla nadšená z díla autorky.

Kdyby jste měli zájem knihu koupit nebo se jen podívat na cenu tady.

Vánoční knihy aneb co si číst když máte záchvaty vnoční atmosféry

25. října 2017 v 13:51 | Tánička
Asi každý by chtěl na Vánoce číst něco vánočního, alespoň já to tak mám. Bohužel takovích zimních až vánočních knih je v poměru na tak skvělý a velkolepý svátek málo, proto vám představuji článek "vánoční knihy aneb co si číst když máte záchvaty vnoční atmosféry".

1. Sněží, sněží
Sněží, sněží jsou povídky od mnoha autorů, ale povětšinou je vytíkaná hlavně Johnu Greenu. Sice tohle není zrovna můj favorit, ale obálka je překrásná. co jsem slyšela tak v knize nám jsou psány několik povídek, které se pomaličku všechny proplítají do jednoho velkého děje.

oficiální anotace:
Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány - a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé...

2.Dash & Lily - Kniha přání
O knize toho moc nevím, ale ze štítků na databáziknih.cz jsem zjistila že je to něco s New Yorkem a vánoci. A taky to má vánoční obálku.

oficiální anotace:
Dash tráví v knihkupectví Strand dlouhé hodiny a jednoho dne najde mezi ostatními knihami červený zápisník, v němž je série úkolů souvisejících s knihami. Samozřejmě mu to nedá (taky který knihomol by odolal?) a pustí se do jejich plnění. Na závěr pak napíše do zápisníků svůj vlastní úkol a nechá ho na smluveném místě. A v tom okamžiku vstupuje do hry Lily (jak už jste asi uhodli, právě ona je majitelkou zápisníku i autorkou úkolů). A následuje série šifer, dopisování, vtipných míjení se i setkávání.

3.Zůstaň se mnou, Kam jsi odešla
Kniha Zůstaň se mnou a její druhý díl Kam jsi odešla je zejména slavná (podle mě) spíše z filmové adaptace stvárňující hlavní postavu Chloe Mortez (moje oblíbená herečka). Sice to není nic zas tak vánočního, ale děj se odehrává v zimě a přitom kniha je tak romantická?!?!

oficiální anotace:
Sedmnáctiletá Mia, talentovaná cellistka, jede s celou svou rodinou na výlet, když do nich narazí auto. Mia se vzbudí a nic necítí, jen vidí své mrtvé rodiče - a nakonec samu sebe. Její tělo je v kómatu, ale ona sama může vidět a slyšet vše, co se kolem děje. Skrze její vzpomínky pomalu odkrýváme její dětství, poznáváme její rodinu i jejího kluka Adama, se kterým sdílela lásku k hudbě. Pohnutý příběh citlivě mapuje duši dospívající dívky, která je nakonec postavena před těžké rozhodnutí - odejít, anebo zůstat.


4.Dárek z pravé lásky: 12 zimních políbení
Víte o tom že jsem teď zjistila že nějak nečtu povídky? A víte jak jsem to zjistila, protože naše další kniha jsou opět povídky. Psali žeprý tyto povídky sepsalo 12 nejlepších autorů teens literaturi, která by nás měla přímo naladit na vánoce tak jak to potřebujeme.

oficiální anotace:
Jestli máte rádi vánoční příběhy, vánoční filmy, vánoční pořady v televizi a speciální vánoční díly vašich oblíbených seriálů a především, jestli máte vánoční antologie, pak se do téhle knížky rozhodně zamilujete. Dárek z lásky sepsalo dvanáct těch nejlepších autorů young adult knih a jejich redaktorkou se stala Stephanie Perkinsová, jejíž příběhy o Anně a dalších už dávno znáte. Takže se uvelebte někde, kde máte pohodlí, teď na vás čeká dvanáct důvodů, proč za dlouhých zimních večerů zůstat doma a zamilovat se nad stránky příběhů.

5.Můra noční, předvánoční
O títo knize existenci jsem zjistila teprve když jsem luštila hádanky na martinusu (taky jestli chcete se zůčasněte). Přesně nevím oč jde něco s Halloweenem a Vánoci?

oficiální anotace:
Seznamte se s Jackem Skelingtonem, pánem Halloweenska! Po více než dvaceti letech od prvního vydání vychází také u nás legendární Můra noční, předvánoční kultovního režiséra Tima Burtona. Bizarní královstvíčko, kterému Jack vládne, se každoročně stará o "hladký" chod Halloweenu. Ale co dělat, když jedinečný večer skončí? Když Jack objeví Vánoční město, dostane fantastický nápad, jak zahnat nudu: letos ušetří Santovi práci. Ale může vzejít něco dobrého z toho, když si slavný červený oblek natáhne kostlivý hubeňour? To se dočtete v Můře noční, předvánoční. Filmu Tima Burtona, který český divák zná (většinou) jako Ukradené Vánoce, předcházela tato báseň, již autor sepsal v šerém dávnověku, kdy ještě otročil jako animátor u Disneyho, někdy kolem roku 1982. Je jiná než film, který zachoval hlavní postavy, přidal fůru dalších a rozvinul zápletku, aby bylo o čem 76 minut animovat. Ze samotného textu v něm ale nezbylo skoro nic, texty filmových písniček se psaly znovu a o něčem jiném, takže původní Burtonova báseň vám přináší spoustu nových, avšak neméně makabrózních a strašidelných písmenek, která z filmu neznáte. A sám autor jako bonus k vlastním původním ilustracím s dvacetiletým odstupem připojil pár dalších, stejně pěkných. Výsledkem je knížka hravá i dravá a sršivá i děsivá... prostě burtonovská. Spousta hrobečků, příšer a něžných citů. Burtonův text, který se dnes dostává českému čtenáři do rukou, vznikl před dvaceti lety. V té době měl v českých zemích stále ještě monopol na rozdávání vánočních dárků zcela jednoznačně Ježíšek a o dušičkách se prostě jen chodilo oprášit hroby zesnulým, zapálit svíčičky a případně se pomodlit. Halloween a legrace s ním spojené byly věcí známou jen hrstce zasvěcených. Kdyby překlad, který držíte v ruce, byl pořízen tehdy, málokdo by u nás vůbec pochopil, oč běží a co že je tak zábavného na tom, že jakési halloweenské strašidlo pojalo nápad vyměnit si roli se Santou. Jak ten čas letí... Uplyne dvacet let a české děti ve školách koncem října pod vedením svých učitelek pilně vydlabávají dýně, převlékají se do strašidelných hábitů a halloweensky se baví a o vánocích jsou zas obchody plné zavalitého vousáče v červeném odění a legrační čapkou - jinými slovy, bezmála každé malé dítě už dnes u nás velmi dobře tuší, oč tu se Santou a Halloweenem běží. Co se nepodařilo komunistům s jejich z východu importovaným Dědou Mrázem, se zkrátka bez problémů podařilo... komu vlastně? Neviditelné ruce trhu? Každopádně díky tomuto posunu ve vnímání Vánoc a Dušiček, je u nás dnes půda připravena pro tuto navýsost zábavnou knihu, navíc navýsost zábavně přeloženou

5. Polibek v New Yorku (Catherine Richer)
Pátá a taky poslední kniha co bych vám doporučila je "Polibek v New York"

oficiální anotace: Tu jsem nenašla takže se omlouvám. Je to tak že by kniha měla vyjít v říjnu, alespoň to psala slečna na blogu.

To si myslím, že je vše, jen chci dodat, že všechni anotace mám z databázeknih kde mě také můžete sledovat.

20 faktů co mě napadlo při čtení Proč 13x proto neboli 13 reasons why + seriál vs. kniha

17. října 2017 v 13:58 | Tánička |  recenze
Podle mě je tohle jeden z mých nejpropracovanějších článků na tomhletom blogu, takže si to pozorně přečtěte. Pro to aby jste věděli jak dlouho na článku pracuji začala jsem ho psát 6. října a ani nevím kdy ho konečně vydám, ale konec blbých žvástů a jde se na článek.


Clay je jedenáctý (devátý) člověk na seznamu? Ptáte se na jakém seznamu? Na žádném na jakém by jste chtěli být, ale i přesto na něm Caly je i když je to slušný a hodný kluk. Na seznamu, který určuje kam až vaše mysl dohlédne, co všechno se vám odhalí o Hannah Beaker smrti. Třináct kazet, třináct lidí, třináct důvodů proč. Lidé, kteří doženou Hannah dohnat na okraj svoji propasti až nebude mít šanci kam jít,.... než seskočit, 13 příběhů, kterým se odhalí proč? A mezi němi je i náš poctivý Clay, který jako jediný z třinácti nechce vše nechat v tajnosti...

Tentokrát máme recenzi trochu výjimečnější než obvykle. Tentokrát jsem místo shrnutí sepsala po dobu čtení věci co mě prostě napadly, trkly přímo do očí. Když tak první jsem viděla seriál a až potom četla knihu.

1. Fakt? Není to snad tak že Clay ví uplně celý příběh dopředu. (str.19)
2. Cože erekce jen s polibku nebo abych to upřesnila z návrhu na polibek? Přehnaný Ne?! ??! (str. 27)
3. Ano je zvláštní že by Hannah se zabila jen kvůli pouhému polibku, ale vše má svůj nevinný a neočekávaný začátek a pak drsný a nepoddajný konec. (str. 29)
4. Pan Valach to se v originále jmenoval Mr. Walnut ? (str. 44)
5. Nemůžu se dočkat co bude dál i přesto že jsem viděla seriál tak se nemůžu dočkat co bude dál.... (str.49)
6.To znám kamarádky, které vás stejně vždycky zradí a sklamou (str. 51)
7. Příjde mi že nějak rychle to začal brát vážně. No jo asi když se zabila!!(str. 53)
8. To je teda hnus. Proč jí šmíroval. (str. 75)
9. Jak si mohl poslechnout 3 kazety za sebou, to nějak uspěchává ne?!? (str.85)
10. Tahle část mě rozesmála. Cituji: "Jasně, zaškrtl jsem sice, že jsem rád venku, ale kdo není? A přece to neznamená, že jsem nadšený z kácení stromů?"(str.100, test k povolání)
11. Zvláštní jak z jedné kazety se může změnit celý úhel pohledu na jednoho člověka. Proto není dobré vědět vše, všichni z nás děláme chyby a buď za nimi stojíme a snažíme se je opravit a nebo ne. (str.110)
12. Dělají si ze mě srandu proč ta stránka je vytrhlá? Jako ona tam prakticky je, ale jenom založená mezi stránkami kam by měla patřit. (str.112-113)
13. Cítím strašnou úzkost jako bych to s Hannah prožívala taky. (str.118)
14. Měla bych sidát asi kafe (str. 122)
15. Sebevražda docela pesimistické a morbidní téma pro náctileté. Ale i přesto zavzpomínejte kdy jste o tomto tématu nepolemizovali? Nedávno jsem seděla na okně a naskytla se mi příležitost skočit. Byla to vzrušující představa, asi jaké by to bylo jen tak skočit nic neřešit a jen a pouze skočit? Jenže za prvé jsem neměla k tomuto dílu důvod a ani bych si nedázala představit co všechno by se stalo kdyby mi 7. patro nestačilo. Neskočila jsem kvůli svým rodičům, kvůli kamarádce co natírala zrovna zeď vedle na bílo,
kvůli své sestře, ale hlavně kvůli sobě. Nevím co bych vám tímto faktem chtěla říct, ale tohle ..... (str.140)
16. Též mám ráda poezii a aby jsem si mohla tuto knížku připomenout, až budu si recenzi někdy číst. Napíši sem citaci jedný básně z knihy pokud nevadí?

Potkám tvý oči
A ty mne ani nevidíš
Jen sotva odpovíš
Když zašeptám
Ahoj
Mohli bysme si bejt blízký
Dvě spřízněný duše
Možná nejsme
A zdá se mi, že se nikdy
nedovíme

Má vlastní matko
Nosila jsi mě v sobě
A teď nic nevidíš
Jen to, conosím já
Lidé se tě ptají
Jak se mám
Ty se jen usměješ a přikývneš
Nenechme to takhle
Skončit

Polož mě
Pod Boží oblohou a
Poznej mě
Nejen očima
Sejmi
Masku masa a kostí a
Pohlédni
Na mou duši

Osamělou
(str.157)
17. No a jde nářadu naše Romeo. (str. - )
18. Všechno..... působí na všechno.(str.165)
19. Jenny jako Sheri v seriálu? Poprvé co se postava jmenuje jinak v knize. Ale znovu není zvláštní jak všechno působí na všechno? (str.202)
20. Brays ten nechtnej a hnusnej, Brays. Já bych ho rozkopala. Fakt mám na něj vztek. (str.215)
, i když je toi jen pouhá mystická postava
+ 21. Pochopila jsem co nám celou dobu chtěla autorka vzdělit, něco co jsme neměli přehlížet. Že všechny drby a fámy jsou pravdivý jen z půlky a někdy ani to ne, a vše by jsme si předem měli ověřit než začneš o tom polemizovat a šířit je dál.(str.KONEC)

Název: Proč? 13 x proto
Autor: Jay Asber
Nakladatelství: Cooboo
Rok vydání: 2009
Počet stran: 232
Žánr: YA

Kapitoly se dělí na kazety, zajímavý způsob. Zjistila jsem to tak když na další stránce bylo napsáno 4A, ale žádný tučný text, který by naznačoval spouštění další kazety. Ale teď k dalšímu bodu naší recenze serial vs. kniha. Kniha se odehrávala jeden pouhý den za kdy Caly shlídl kazety všechny až do poslední, paradoxně ve filmu v seriálu to poslouchá nejdíl ze všech. V seriálu vše bylo tak trošku více přehnané a zvětšené, všechno. Claye si mohl zahrát Dylan Minnette, který podle mě nebyl vůbec špatný, ale někdy jakoby předbíhal děj jakoby neměl tušení že se něco takového stalo (s jeho kazetou). Naší hlavní postavou kolem, které se i slunce otáčí je Katharine Langford, kterou taky můžeme vidět ve filmu, který bude přicházet příští rok na scénu a to je Probuzení Simona Spiera. Mě se teda herečka líbila více se zastřiženými vlasy, které jí více slušely než ty dlouhé.

SHRNUTÍ:
Kniha byla jiná to 100%. Dokonce mě i v některých chvílích bavila a nemohla jsem se dočkat až jí začnu číst. Ale i přesto mě kniha velice zklamala nezajímavím koncem, což já hodně na knihách nemám ráda musí mě bavit od začátku do konce ne jen když má akční scénka směny. Hlavní postavy mi byli i sympatické zvlášť Clay, který se mi líbil jelikož si vzpomeňte na knihu v které učinkuje kluk (to jo), ale hodný kluk (mmm...) Takže bych dala knize tři hvězdy.


Když tak knihu nejdete nejlevně ji na srovnáme.cz tak bych tam určitě zašla a mrkla se jen tak kolik stojí.

15 otázek otázek o knihách aneb Harry Potter nebo Twilight sága

12. října 2017 v 20:28 | Tánička |  tagy
Tag? Jo, mám jich ještě pár v kapse tak proč jeden z nich nevytáhnout? Dneska to bude 15 knížních otázek a protože je to tag, taguji Baruš, LM a Nikys.
1) Dělá se ti špatně v autě když čteš?
Jo v autě se mi docela blbě čte, vlastně já nemůžu ani koukat se do mobilu nebo cokoli podobnýho, dělá se mi pak pěkně blbě. Ale v autobusu tuto špatnou zkušenost nemám. Vysvětluji si to jakože ten autobus (StudentAgenci) je vyvýšený než auto, takže asi proto, lepší vysvětlení pro sebe nemám.

2)Který z autorů má pro tebe originální styl a proč?
Asi moje oblíbená autorka Ruta Sepetys, jelikož mě její téma vždy tak trochu vezmou do depresí, ale i tak se těším co to bude?

3)Série Harry Pottra x Twilight? Sepiš tři body, které obhalují tvou odpověď.
  • No, nečetla jsem ani jedno, ale pokud jste viděli můj instagram tak jsem si tohle úterý kupovala první díl twilight ságy.
  • Ale zase k narozeninám, které mám 20.11. což není za dlouho, si přeji celý box Harryho, takže?
  • Ale i přesto sem teď koukala na twilight a přišlo mi to strašně trapný (Schválně podívejte se teď na ten první film příjde mi jak úplně s jiného století. Když jsem byla menší a zrovna u nás frčel tak mi přišel v pohodě dokonce se mi líbil, ale teď to není už ono). Takže Harry ....
4)Kniha s ilustracemi nebo bez nich?
Snad neznám skoro žádnou knihu s ilustracemi, která by byla nějak zvláštní abych si jí přečetla. Ale v celku bych chtěla nějakou tu ilustraci po dlouhé době.

5)O které knize sis myslela že je skvělá, ale potom zjistila že tak to není?
No, tak to je určitě je "Kruh" kde mě tak anotace unesla že se mi kniha líbil i když nebyla dobrá. Čekala jsem akci a nemohla jsem nakonci fakt uznat že tam žádná nebyla a bylo to takové převyprávěné. Tak proto po tom co jsem napsala recenzi jsem si vlastně uvědomila že kniha nebyla tak dobrá jak jsem to napsala.

6)Kdy jses do čtení knih zamilovala?
Asi na začátku tohohle roku přesněji někde kolem toho když jsem si začala zakládat blog.

7)Jak jsi na tom byla s literaturou ve škole,
Asi myslíte povinnou četbu? Tu my nemáme. Ale samozřejmě že něco někdy přečteme z tak zvané čítanky, ale to není ono.

8)Pokud by jsi k narozeninám dostala knihu co jsi už četla co by jsi dělala?
No naštěstí se mi nic takového nestalo, ale pokud bych jí ještě neměla doma tak nechala. Jinak bych jí asi předala dál někomu bych jí věnovala k Vánocům, nebo k narozeninám tak stejně jak přišla mě.

9)Čteš na nějakém specifickém místě?
Asi zpíš ne. Ale na posteli, v lavici ve škole.....

10)Zakládáš do knih záložku nebo kus papíru?
Jak kdy když objevím svou dávno ztracenou záložku tak budiž. Když ne tak co se dá dělat.

11)Můžeš v knize skončit kdekoliv nebo na určité kapitole?
Asi bych si nemohla vybírat když si čtu ve škole, ale kdybych mohla tak na nějakém bodě kde by se mi dobře začínalo.

12)Jíš nebo piješ při čtení?
Ráda piju přeslazené kafe. Čaj moc nemusím, ale když není to kafe tak co se dádělat. Ale 100% nejím, protože nechci aby mi drobky napadali do knihy.

13)Dokážeš při čtení něco poslouchat?
Jo, ale většinou už když si pustím nějakou tu písničku tak hodně potichu. Nebo ve škole to jinak nejde.

14)Dokážeš přeskakovat stránky?
No u normální knížky jsem ještě nikdy nepřeskočila, ale.....

15)Jak hledáš knihy které budeš číst?
Povětšinou ty knihy znám a proto si je třeba půjčim z knihovny, protože jsem už viděla recenzi nebo někde jsem o nich slyšela.

To je vše doufám že se vám tag líbil a příště ahoj.

Humbook, fronty nebo milé občerstvení

8. října 2017 v 15:52 | Tánička
Tenhle článek píší jen proto aby ostatní co na humbook nebyli věděli co a jak, protože já nevím co bych dala za to kdybych to věděla před tím. Můj první ročník humbooku a druhý celé akce začal asi tak:

když jsme přišli stáli jsme takových patnáct minut než jsme se vlastně dostali do vnitř na humbook. Dostali jsme se tam na první přednášku Martina Bočana kde jsme se dozvěděli o jeho nově vydané knize Kaziměsti. Na další přednášku jsme se s Barčou vytratili což teď toho docela lituji a postavili jsme se zase do řady, teď, ale jsme čekali na humbook merch a na nějakou tu knihu kterou by jsme si koupili. Kdyžtak koupila jsem si Selekci a placku humbooku, ale zapomněla jsem na tašku takže smůla. Baruš si koupila Divotání druhý díl Šepotání a Píseň zimy. Při čekání jsem se trochu zaposlouchala do přednášky, které nesla název blogeři, ale pak jsme se zase dostavili do hlavního sálu takže jsem vlastně pochitila jen málo z rad blogerek, které měli tuto přednášku.
Po přednášce Vilmi Kadlečkové a Joelle Charbonneauové, přišla nejvíce žádaná A.G. Haward já jsem od ní nic nečetla, ale vlastně ani od jedné z zahraničních autorek jsem nic nečetla jen jsem si měsíc předtím koupila od Janny Han Všem klukům, které jsem milovala, kterou jsem si nakonec nechala také podepsat. Ale k samotné přednášce, zjistila jsem že Anita má ráda hřbitovy z 18 století a pravděpodobně teď co já píšu tento článek se prochází po pražskích hřbitovech a zkoumá náhrobní kameny. Po títo přednášce jsme měli dost, bylo kolem čtvrté a my jsme byli vyřízené a tak jsme se na čas ubytovali v Chill out(u), kde většina lidí spalo a četlo. Jenže pak jsme zjistili že se dají udělat ještě fotky, které poustnete na instagram dáte pod ně #humbookfest2017 a vyjedou vám v tiskárně hned tady na humbooku, tak jsme si jich pár udělali. A pak jsme se nemohli dočkat autogramiádi. Na řadu na autogramiádu jsme se postavili v 18:00 přitom že to začínalo v 18:30 tam stálo docela dost lidí a za námi ještě víc.


(Na srovnáme.cz najdete kde nejlevněji koupit Selekci)

Nakonec já jsem stihla podepsat si knížku Barča bohužel ne. Abych vám vysvětlila jak se stalo to že já měla knížku podepsanou a Barča ne, správně a podle pravidel bych jí taky neměla mít, ale stáli jsme v tom záhybu kde kdybych přeskočila zábranu byla bych rovnou hned vedle Janny, ale my jsme správně ještě museli čekat až projdeme celou zatáčku. Paní co tam dělala securiti nebo vlastně co, se mě zeptala "nechceš to podepsat od Jenny" protože většina lidí co byla na řadě tam bylo pro ostatní spisovatele a Jenny neměla co dělat tak mi knížku podepsala. Ale protože by jsme nestlihli autobus tak jsme museli vyjít i bez podpisu Haward. Bylo mi sice Barči líto, ale co bych dělala kdyby mi ujel autubus a další už nejede.

Byla jsem z celý akce celá vyklepaná co a jak, ale všichni byli milý a když mohli tak vám i pomohli. Sice jsme nestihli si udělat tetování ani svíčku a ani jsme nebyli skoro v galerii 1,2 a 3, a i tak jsme si to celkem užili a příští rok pojedeme

taky aspoň já určitě. Autobus jsme nakonec stihli a dojeli domů včas na to abych vstávala ráno ve 12:00. Jedním slovem bych popsala akci milý, fronty a dobrý drbání. Poslendí věc asi nechápete, ale promluvit si s úplně vám cizím člověkem byla hračka asi s každým jsem se bavila jak s vlastním a to jsem teda nečekala a měla jsem z toho docela radost. Být váma pokud jste tento rok nejeli jeďte alespoň příští.

P.S: Mám spoustu fotek a všechni je sem dávat určitě nebudu takže pokud máte zájem ta všechny najdete na mém instagramu

Prázdninový opožděný book tag

3. října 2017 v 20:28 | Tánička |  tagy
Protože jsem neměla lepší námět tak tu máme po strašně dlouhé době tag. A, protože ještě někteří s povzdálím vzpomínáme na prázdniny tak tady máme prazdninový book tag.

1.Čteš o prázdninách více, nebo méně než přes rok?
Více stoprocentně více, normálně přečtu tak za měsíc dvě knihy a za prázdninový měsíc čtyři až šest knih. A je k tomu logické vysvětlení více času.

2.Když si vybavíš prázdniny s jakou knihou je spojíš?
Přemýšlela jsem jestli to mám pojat jako nejlepší kniha za prázdniny, co jsem přečetla. Nebo jako jenom knihu co si vybavím když se řeknou prázdniny. Oblíbená kniha na prázdniny za moje prázdniny byla určitě "láska & gelato". Jedna z mých oblíbených co jsem přečetla za tyto prázdniny. Ale ta druhá možnost to je určitě "hvězdy nám nepřály" i když jsem knihu nějak nemusela spíš bych si dala reading oprázdninách než kdy jindy.

3.Kolik jsi si schopná vzít knih na dovolenou?
Po většinou mám dovolenou u babičky kam jsme většinou jezdili na celé dva měsíce takže většinou takových deset. Ale některé někdy stejnak nepřečtu. U mojí babičky se moc toho nedá dělat není tam internet ani dobrá společnost což mě vysazuje jenom na knihy.

4.Čteš o prázdninách nějakou povinou čtbu?
My ve škole určitě žádnou povinou četbu zatím nemáme, ale chtěla bych začít číst oprázdninách alespoň jednu klasiku abych dohnala ty vědomosti co ještě nemám.

5.Preferuješ klasické knihy (papírové), nebo e-knihy (elektronické) ?
Ten kdo mě zná tak, jak skoro každý klasické, ale někdy bych chtěla vyzkoušet i e-.

6.Jakou knihu by jsi ráda vyděla zfilmovanou?
Dobrá otázka, když na tím budu trošku přemýšlet tak "Legendu" od Marie Lu. Za prázdniny to byla moje nejoblíbenější kniha, akční a přitom ta romantická linka k tomu to mě fakt bralo.

7.Kdyby jsi měla prožít den s jednou knížní postavou jaká by to byla?
Šeherezáda s "Pomsta & rozbřesk". Vtipná, chytrá a k tomu královna celého státu s tak zajímavým manželem. Proč ne?

8.Které místo z knih by jsi ráda navštivila?
Jak jednou jsem zmiňovala "Láska & gelato" tak ho budu zmiňovat i podruhé. Florencie závan croasanů a Itálie kam se podíváš (, protože to je Itálie) není to žádné fantasy, ale normální město. Což o to více mám naději že ho navštívím.


No sice jsem nebyla zatagavaná, ale i tak doufám že se vám článek líbil. Zdroj tagu Michalka.