Haul book #3

6. září 2017 v 22:20 | Tánička |  Book Haul
Tento měsíc jsem musela být obzvlášť hodná protože jsem dostala dvě knihy místo jedné. První do mojí nádherné sbírky jsem dostala potrhaná křídla a byla to poslední kniha z vydaních knih od Ruty Sepetys, která mi ještě chyběla. Knížku jsem dostala od zoubkové víly s věnováním.New Orleans padesátých let - zábava, saxofony, intriky i černá ruka mafie. Josie Moraineová přišla do města "velké pohody" s matkou. S matkou, která jí slibovala panenku, když bude hodná, ale nikdy si na to pak nevzpomněla, s matkou, která byla prostitutkou a milovala drahé šperky, s matkou, která se o ni neuměla a možná ani nechtěla postarat. Josie se ale dokázala postavit na vlastní nohy a má hlavu plnou snů. Dokáže si je však splnit? Dokáže se vymanit z bahna Čtvrti, které se jí snaží stáhnout dolů? A dokáže se vyrovnat s lidskými slabostmi, zradami a křivdami a poznat, kde je pravda? Další kniha od autorky světově uznávaného románu V šedých tónech, která vás nenechá chladnými, s postavami, které vám budou ožívat před očima. Ruta Sepetysová svou druhou knihou dokázala spisovatelsky vyspět a právem se zařadila mezi významné autory současnosti.

A další knižku kterou jsem si koupila v levných knihách je 1984 od George Orwela za nějakých sto korun.


1984 (v anglickém originále vypsáno slovy Nineteen Eighty-Four) je významný antiutopický román anglického spisovatele George Orwella z roku 1949. Popisuje svět, v němž vládne absolutní totalita a podporuje ji permanentní válka. Cokoli proti kolektivnímu myšlení Strany je krutě trestáno, lidská individualita se stává zločinem. Z tohoto díla pochází známý výrok "Velký bratr tě sleduje!"

A to by bylo vše co jste si pořídili vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rainorchid rainorchid | Web | 7. září 2017 v 15:05 | Reagovat

Presne toho Georga Orwela mám tiež! Úplne rovnaká obálka a tiež zakúpené v Levných knihách akurát pred mnohými mnohými rokmi :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama