Dobrý až nejlepší moderní čeští autoři a jejich díla

12. září 2017 v 14:07 | Tánička
Vybrala jsem takových 7 autorů co teď jsou docela populární. Knihy jsem od nich ani od jednoho nečetla, ale slyšela jsem a viděla hodně propagace takže by měli být dobrý.

1.Radka Třeštíková
Narodila se v roce 1981 na jižní Moravě, ale od svých devatenácti let žije v Praze. Vystudovala práva na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a sedm let působila ve funkci firemního právníka. Žije s manželem, fotografem Tomášem Třeštíkem a mají spolu dvě děti - Elu a Jonatána. Ve volném čase se věnuje psaní a čtenáři se s jejími texty mohli seznámit již dříve na blogu časopisu Respekt, na stránkách psychologie.cz nebo v časopisu ELLE, kam čas od času přispívá. Kniha Dobře mi tak byla její prvotinou.

Ale spíše jí proslavila její druhá kniha tím byli bábovky, které prorazili a její jmeno od té doby znal skoro každý čtenář. Nedávno Radka vydala svojí další knihu a tí je osm, která je hodně oceňovaná.


2.Petra Stehlíková
Petra Stehlíková (nar. 1976) vystudovala střední zdravotnickou školu - obor zdravotní laborant. Vystřídala několik zaměstnání, naposledy pracovala jako hotelová recepční. Své knihy nejprve vydávala vlastním nákladem (např. trilogie Zrozena z popela). Román Naslouchač vyšel roku 2014 na internetu a teď autorka připravuje pokračování.


3.Evžen boček
Evžen Boček se narodil v roce 1966 a vystudoval Masarykovu univerzitu v Brně. Nejprve učil na základní škole Červené Domky v Hodoníně. Dnes pracuje jako kastelán milotického zámku spravovaného Národním památkovým ústavem. Svůj první román Deník kastelána vydal pod pseudonymem Jan Bittner. Svůj druhý román Poslední aristokratka rozdělil do dvou knih. Za Poslední aristokratku získal Cenu Miloslava Švandrlíka.

Já jsem jen trošičku poslouchala první díl aristokratky, ale hned ty první kapitoly se mi zalíbily.


4.Patrik Hartl
Vystudoval filmovou a televizní režii na pražské FAMU, kterou absolvoval TV filmem Adam a Eva 2001. Střídavě se věnuje divadelní, filmové a televizní režii. V divadle režíroval řadu divácky velmi úspěšných inscenací (Otevřené manželství, Caveman, Absolvent, Půldruhé hodiny zpoždění, Madame Melville) a jeho vlastní divadelní hry Hovory o štěstí mezi čtyřma očima (2004), Klára a Bára (2006) a Soukromý skandál (2011) se staly hity. Ve filmu debutoval komedií Taková normální rodinka (2008). Kniha PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA A KAREL je jeho literární prvotinou.

Asi bych si od Patrika nejradši přečetla okamžiky štěstí, protože to je kniha která mě zajímala strašně moc jednu dobu ale pak mě opustil zájem a přesunula jsem se dál, ale je to dobrýnápad mít dvě strany.


5.Aňa Geislerová
Jedna z nejobsazovanějších českých hereček Anna Geislerová se narodila 17. 4. 1976 v Praze. Má dvě sestry: Lenku a Ester, která je taktéž herečka.
Dva roky docházela na konzervatoř Jaroslava Ježka. poté ale studia zanechala. Věnovala se také úspěšně modelingu.
V roce 1999 získala Českého Lva v kategorii nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli za film Návrat idiota a za svou roli Elišky ve filmu Želary (2003) si odnesla Českého Lva za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli.
Z dalších filmů jmenujme např. Pějme píseň dohola, Requiem pro panenku, Jízda, Válka barev, Výchova dívek v Čechách, Kuře melancholik, Štěstí od Bohdany Slámy a Kráska v nesnázích Jana Hřebejka. Ve filmu Sklapni a zastřel mě... (2005, režie Steen Agro) si zahrála špatně naloženou Líbu Zemanovou, manželku Pavla Zemana (Karel Roden), která má slabost pro nakupování.
Aňa Geislerová účinkovala rovněž v řadě televizních inscenací a seriálů, mj. Přítelkyně z domu smutku nebo Prima sezóna, Soukromé pasti (Malý terotista).
Má tři děti. Syna Bruna Fidélia, dceru Stellu Ginger a nejmladšího syna Maxe. Je vdaná za divadelního režiséra Zdeňka Janáčka.

Taky napsala knížku P.S., která má podle mě překrásný desing. Soubor fejetonů, kterými herečka Aňa Geislerová přispívala do magazínu ELLE, nyní vychází knižně. V souhrnném vydání vyvstává příběh, který mohl dříve čtenářům snadno uniknout; příběh části života, ve které jako by se odehrálo úplně všechno. Příchod nových členů rodiny, odcházení těch starých, lásky, pády, úspěchy, problémy. Pět podivuhodných let, k nimž autorka přidala ještě několik dříve nepublikovaných textů


6.Alena Mornštajnová
Alena Mornštajnová vystudovala angličtinu a češtinu na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. V současné době pracuje jako lektorka anglického jazyka a překladatelka. Žije ve Valašském Meziříčí. V roce 2013 vyšel její debutový román Slepá mapa, který byl nominován na Cenu Česká kniha 2014.

Kniha, která proletěla českem a nechala velký "bům" se jmenuje hana autorka před toutou kihou napsala ještě dvě ale hana překonala vše co spisovatelka dosud napsala.7.Jaroslav Kalfař
Jaroslav Kalfař se narodil a vyrůstal v Praze, od patnácti let žije USA. Studoval na New York University, kde navštěvoval přednášky renomovaného amerického spisovatele Jonathana Safrana Foera, a získal prestižní stipendium E. L. Doctorow Fellowship. Žije v Brooklynu a jeho literární debut se jmenuje Spaceman of Bohemia, který byl vydán u Little, Brown and Company v roce 2017.


Všechny životopisy jsem čerpala z databáze knih a když se mi něco nelíbilo tak jsem je trošičku upravila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš rád/a citáty?

ano 83.3% (10)
ne 16.7% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama