Září 2017

WRAP UP - září 2017

30. září 2017 v 15:38 | Tánička |  WRAP UP
Za tenhle měsíc se dělo spousty věcí. Ujednala jsem svoji první spolupráci s portálem srovnáváme.cz, začala škola a spousty testů a k tomu mi začala sezona ve hrách takže spoustu promarněních víkendů na cestách. Takže ani nečekejte velký počet přečtených knih, vlastně je to normální počet přečtených knih za školný měsíc. Takže dvoje knihy.

Pro nové návštěvníky mého blogu jelikož teď jich mám obzvlášť víc než kdy dříve, tak do wrap up(ú) nevlkádám anotace to si musíte rozkliknout recenze nebo vám někam hodím odkaz. A už k samotné knize, Město z kostí je první díl velkolepé serie
Cassandra Clare, memorial instruments a proto jsem ani nedělala recenzi jen porovnání knihu k filmu. Knihu jsem ohodnotila jako průmněrnou jelikož tam bylo několik absurdních částí a nedávala na mě znát tolika akčnosti jak vyplívá z anotace, proto tři.


Druhá kniha, kterou jsem dočetla teprve včera je poušť v plamenech, které jsem dala čtyři hvězdy. Akčnosti měla teda více než první kniha a ta poušť a vše kolem na mě totálně dosedlo a byla jsem totálně .... ani slova k tomu nedokážu připsat.... Ale určitě se ptáte tedy proč jenom čtyři, konec mi dal zabrat, moc jsem to nechápala a byla tak trochu na vážkách. Kniha má být prvním dílem trilogie, kterou autorka teprve tento rok rozjela, takže se určitě těším na další dva díly.


Poušť v plamench

29. září 2017 v 13:35 | Tánička |  recenze
Název: Poušť v plamenech
Autor: Alwyn Hamiltonová
Nakladatelství: Cooboo
Rok vydání: 2017
Počet stran: 288
Žánr: fantasy

Teda nečekala jsem že tu knížku dokážu ještě tento měsíc
dočíst, ale taky by byla velká ostuda že jsem
přečetla jen jednu knížku za tento měsíc.

Kniha vypráví o Amání. Dívce co žije v posledním kraji státu Mirdáž, jediné čeho tu mají dostatek je písek a zbraně, ale takhle žít Amání nechce. Chce jet do Izmánu hlavního města a tam žít líp než doposud, když pozná Jina cizince, který jede pryč tak se vydá s ním, přece je jedno nakonec kam pojede lepší než zůstávat tady. Ale pak se dozvídá že Jin je hledaný za velezradu a nic není tak jak si představovala. Ani to že se nakonec do něj zamiluje a on jí pomůže odhalit že není tou dívkou s revolverem v ruce, ale někým úplně jiným.


Kniha mě zezačátku strašně bavila a nemohla jsem se dočkat pokračování, asi nejlepší části byli s Jinem kdo by to by řekl... A taky prchání před gallanskými vojáky. Když jsem odhalila nebo spíše autorka mi odhalila kdo Amání je tak jsem to nečekala, ale zároveň to nebylo až takový že bych k tomu se nepřikláněla. Konec byl zvláštní moc jsem mu nerozumněla a neorientovala jsem se, spoustu frází jsem dokonce musela číst dvakrát. Na přebalu knihy je napsáno trilogie, ale nevím tahle kniha mi na trilogii nesedí takže by bylo zvláštní kdybych četla další díly. Ale líbilo se mi ten písek a revolvery a všechno kolem, dokonce mi bylo někdy Amaní líto že musela žít v kraji kde mají práva jenom muži (ještě že nikde takhle nežiju). Džinové, demdži, búraqi a spoustu další magie najdete v této zajímavé knize. Dávám čtyři hvězdy, za konec.

"Nejlevnější cenu knihy poušť v plamenech naleznete na Srovname.cz.
Srovname.cz vám poradí, kde nakoupíte knihu poušť v plamenech nejlevněji"Haul book #4

25. září 2017 v 18:00 | Tánička |  Book Haul
Přijela jsem z Plzně ze zápasu a abych nepřivezla jen sama sebe tak jsem sestře koupila už dlouho žádanou knížku "všem klukům, které jsem milovala". Jo, a jsem docela i sama spokojená že jsem si (segře) jí koupila, protože si jí teď alespoň můžu podepsat od autorky, která bude na humbooku.


Milostné dopisy mají mnoho podob. Lara Jean nikdy žádný nedostala, ale pár už jich napsala - na rozloučenou. Lara žádnému klukovi nedala najevo, že se do něj zamilovala. Místo toho mu napsala dopis o tom, jak se cítí, pečlivě ho zapečetila a schovala do krabice pod svou postelí. Ale jednoho dne dopisy z krabice zmizí a Lara zjistí, že je někdo rozeslal. A najednou musí čelit všem svým pocitům, které před světem - a hlavně přímo před adresáty - pečlivě ukrývala! A jak se postupně vyrovnává s minulostí, zjišťuje, že něco dobrého to rozeslání dopisů přece jen přineslo.

Teda mě se ze všeho nejvíc líbí obálka, která je témněř okouzlující a ty dopisy, četla jsem jich pár abych nepředbíhala od textu až jí začnu oficiálně číst, ale i tak jsem strašně nedočkavá. Ale na mě je tich dopisů tak docela málo.

Kdyby jste se zajímali o cenu tak na srovnáme.cz si shlídněte kde jí můžete najít nejlevněji.

film vs. kniha - Město z kostí

15. září 2017 v 18:40 | Tánička |  film vs. kniha
Konečně jsem dočetla město z kostí. První díl od Cassandry Clare a její serie nástroje smrti. Aby jste se dostali do děje tak vám povím o čem kniha vypráví.

Clary je obyčejná puberťačka, která si žije svůj poklidný život v Brooklynu. A jak to tak náctiletý dělají si jednou i Clary vyšla se svým nejlepším kamarádem do klubu, jenže to ještě netušila že se stane svědkem kruté vraždy. Jenže jak to má nahlásit policii když oběť se jen tak vypařila a vraha vidí jenom ona. Clary se následujíc dozvídá že v našem světě je ještě jeden svět lovců stínů do kterého asi zapadá i Clary jak jinak by viděla všechno to co vidí? Dozvídá se že všechno tohle nadání se dědí po krvi kterou má od své matky, která v tu nejtěžší dobu zmizela nebo spíše jí někdo unesl, ale kdo. Vždyť do posud její matka byla obyčejná jak všichni ostatní matky bývají a ona taky?

Clary ve filmu mohla ztvárnit Lily Collins a Jace Jamie Bower. Teda herci mi nějak nesedli Jamie Bower … mmm ... ne určitě bych ho netipla na Jace. Láska mezi Clary a Jace byla dobře zahraná asi to tak bylo, protože herci spolu už dříve chodili. Ale obávala jsem se milostného trojúhelníku a incestu což nakonec vše zahrálo svou roli a chci vidět nebo spíš číst pokračování. Knihu bych ohodnotila jako průměrnou tedy třemi hvězdami a film asi taktéž, ale když na to tak koukám spoustu věcí ve filmu mi nedávaly smysl a byly tam tak postavené jakože tak to bude a jinak ne. Proto pro více otevření tady toho světa bych vám doporučila knihu kde vše mělo své proč.

Při čase čtení jsem se rozhodovala jestli bude ve skupině příznivců či nepříznivců, ale jak sama vidím nejsem ani na jedné straně.


Kdyby jste se náhodou sháněli po knize nebo se jen tak chtěli podívat za kolik tak knihu můžete najít. Tak se podívejte na Srovnáme.cz kde můžete stejné věci najít ve více cenách což podle mě se docela vyplatí protože víme že třeba foťák můžete najít za 8 tisíc ale také za 30. Takže proč se neobhlédnout po slušné ceně?


"Nejlevnější cenu knihy město z kostí naleznete na Srovname.cz.
Srovname.cz vám poradí, kde nakoupíte knihu město z kostí nejlevněji"

Humbook je už tady!!!

15. září 2017 v 17:14 | Tánička
Teď už oficiálně můžu říct že jedu na humbook. Můžete mě tam potkat s mojí kamarádkou Barčou.

Co je to humbook? Humbook je YA knížní akce která se pořádá už druhým rokem. Můžeme na ní potkat různé autory slavných YA knížek jako například tento rok budou Joelle Charbonneau která napsala univerzitu výjiimečných a také Anita G. Howard která vám může býti známá také podle její úspěčné trilogie šepotání a spoustu dalších autorů známých vám knížek, které se můžete dozvědět na humbook stránkách. Program je tedy pěkně napěchovaný takže jestli chcete také dorazit a vidět mě a autory slavných knih tak neváhejte a na stránkách humbooku si objednejte lístky do 15.9. jsou levnějí než kdy jindy.

Bohužel jsem od žádný autorky která bude na humbooku ještě nečetla žádnou knížku a myslím si že se ani nedostanu. Kdyby se někdo ptal akce se pořádá 7.10. v MeetFactory, Praha. Taky se podívejte na humbook instagram, protože teď tam běží hodně soutěží kde můžete vyhrát nové knihy a svíčky humbook. Tak šup.


Haul book #3

6. září 2017 v 22:20 | Tánička |  Book Haul
Tento měsíc jsem musela být obzvlášť hodná protože jsem dostala dvě knihy místo jedné. První do mojí nádherné sbírky jsem dostala potrhaná křídla a byla to poslední kniha z vydaních knih od Ruty Sepetys, která mi ještě chyběla. Knížku jsem dostala od zoubkové víly s věnováním.


WRAP UP - srpen 2017

2. září 2017 v 14:00 | Tánička |  WRAP UP
Za tenhle měsíc jsem myslela že přečtu víc a bude tak hojnéj jak minulý měsíc, ale zmílila jsem se. Ale i přesto podle mě čtyři knihy je krásný počet.

Můj první reteling a podle mě taky jedenz nejlepších. Kniha mě neskutečně dojala. Poslední dopis adresovaný šeherezádě jsem četla snad čtyřikrát a vystavila na svůj instagram. Nenacházim žádné mínusy na knize. Možná se vám ze začátku bude zdát že kniha je psáná těžkou formou řeči, ale po čase si na tuto formu zvyknete. Šeherezáda byla moje nejoblíbenější postava z celé knihy. Nebyla naivní, namyšlená ani nezodpovědná, byla chytrá a dokázala si pohrát se slovy. Dokonalá kniha v srpnu by měl vyjít další díl, který doufám že si přečtu.

Kniha o geovy co to nedokáže říct svímu okolí mě docela překvapila. Nic jsem nečekala a to asi bylo to nejlepší. Popravdě? Recenze byla pro mě hodně náročná. Vysvětlit všem oč tu běží, není tak jednoduché jak se zdá. Ale teď k samotné knize. První polovinu jsem se s knihou docela dobře nudila, a vůbec jsem neočekávala takový konec. Nevím proč ale taky se mi docela dost pletli jména kamarádů Simona. Ale pak to bylo skvělý, kniha rychle odcípala a já jsem jen byla nedočkavá na odhalení Bluena. Nakonec si mě stejnak kniha získala a dala bych jí čtyři hvězdy.

3.Legenda
O legendě jsem ani nedělala recenzi jelikož chci udělat jenu velkou až dočtu další dva díly. Ale abych vás navnadila Je to o Dayovi a June. June je zázračné dítě jediné co prošlo zkouškou z plným počtem bodů naopak Dayovi je patnáct a už v tak mladém věku je nejhledanějším kriminálníkem v Americké repblice. Ale i přesto jak jsou tito dva rozlišní se spolu v jednom bodu setnou a zamilují a pak přichází boj o žívot. Kniha je jedna z mích nejoblíbenějších. A tahle série se stane "moje".

Víte že fantasy nemám nějak v lásce? Ne. Ale tahle fantasy mě teda dostala teda nebyla lepší jak škola dobra a zla, ale celkem ušla.Pro mě kniha byla takové průměrné pěkné počtení. Někdy to zavání skoro až na thriller a povětšinou jenom fantasy, která vás nenechá oddychnout. Někdy mi vadilo uvažováni Serafíny jako kdyby jí bylo pět a nevěděla co dřív. Ale přiznejme si ano byla jsem v posledních stránkách natěšená kdo to je ten muž v tajemném černém plášti. Ale i tak mi tam chyběl ten šok, protože snad pět kapitol před přepadením a odhalením zločince jsme věděli kdo to je a to bylo takový (mmm) blbý...?