Červenec 2017

WRAP UP - červenec 2017

29. července 2017 v 13:11 | Tánička |  WRAP UP
Dnešní měsíc byl velice jak říct "úrodný" přečetla jsem šest knih což je o čtyři více než normálně. Doufám že další měsíc to bude alespoň podobně. Budu je brát tak jak jsem je přečetla.

1.Sůl moře
- Autorka knihy se stala jednou z mých oblíbených a hned pár dní nato jsem si koupila další její román a tím je v šedých tonech, který zrovna čtu. Kniha bila milá a hodně jsem se o ní dozvěděla. Jsem ráda že jsem si jí vytáhla. Vy to asi nechápete co, z mamkou jsme se rozhodovali co si koupím buď nic víc od Patrica Nesse a nebo sůl moře a já si vylosovala z papírků které jsme měli připravené sůl moře za které jsem moc ráda. A abych nezapoměla taky jsem dělala recenzi tak si jí přečtěte.

2.Popelčina kletba
- Zajímavá výplod Německé autorky. Vlastně jsem poprvý četla něco z německé literatury zvlášní, že ano. Kniha se mi líbila ale ten konec to byl úděs jak jako, to si nemohla vymyslet nic lepšího? recenze

3.After
- Celkově je to hrozná oddechovka vlstně v tom celém dílu nic není ale oproti předchozí knize mě nejvíc dostal konec. Do 300 stran mě kniha bavila a dokázala jsem jí přečíst za dva dny jenže potom po 300 mě to začalo nudit pořád to dokola a neviděla jsem nic proč bych to měla dočíst ale nakonec dočetla. Kdo měl to stéjné nebo když to budete číst překousejte se nakonec a pak vás to dojme. Recenzi jsem udělala hned když jsem to dočetla.

4.Dcery světla a temnoty
- Moc po fantasy nesahám a radši sáhnu po něčem co mi něco dá víc jako například můj oblíbený žánr historické romány. Ale tentokrát jsem sáhla obyčejná oddechovka dalo by se říct v některých chvílí mi to přišlo klišovité jinak v pohodně. Od české autorky jsem taky nikdy nic nečetla moje prvotina. Recnze xxxx

5.Láska & gelato
- Kniha mi pořát třísní v hlavě bylo to strašně dobré čtený, které vás dojme. A nemám žádný bod co bych knize vytkla. Doporučuji jako letní čtení. Recenze je nasvětě.

6. V šedých tonech
- Vůbec jsem nepočítala s tím že na poslední chvíli bych mohla přečíst ještě šestou knihu. Kniha tak smutná že ve vás probudí něco neskutečného. Zavedla bych to jako povinnou četbu. Na svoji recenzi jsem zvlášť hrdá.


V šedých tonech

28. července 2017 v 21:14 | Tánička |  recenze
Název: V šedých tonech
Autor: Ruta Sepetys
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání: 2013
Počet stran: 288
Žánr: historický román

Myslela jsem si že za měsc přečtu jenom pět knih ale ono šest?

Asi jak všichni víte píše se rok 1941 a v proudu je druhá světová válka. Na Lininích dveřích se ozívá zaklepání a její matka jde otevřít. Sovětská armáda unáší lidi na Sibiř do pracovních táborů a snimi deportují Linu a její matku a Joanse. Lina v postupu knihy nám odkrývá její minulust vzpomínkami. Chtěla jít na uměleckou školu, chtěla malovat jenže doba jí to neumožnila a tak teď se nesmí nechat zlomit urážkami a posměchem NKVD a sovětů. Musí zůstat silná pro Joanse a pro matku.


Určitě až budu dělat článek 6 knih, které mě rozbrečely v šedých tonech bude jedna mezi prvními. Knihu doporučuji všem vlastně nedoporučuji je to odemě povinná četba. Uvědomíte si jak bylo strašné co udělali lidem a budete rádi že nejste v jejích době, v jejich kůži, na jejich místě. Ve školách se učíme to jak tisíce lidí umíralo za druhé světové ale nikomu nedají konkrítní příběh rodiny kterou večer jen tak zbalili a odvezli na Sibiř. Učíme se čísla a datumi jména neznímích nám osobností, místo toho aby nám řekli právé osudy lidí a to by měli udělat. Dokonce si ani nepamatuji že by nám zmínili jméno Stalin vše se u nás v evropě otáčí kolem Hitlera a přitom tu byl ještě drsnější pán světa. U knihy dostanete pocit jako že, potřebujete všem tim neviním lidem pomoct otkrýváte pocty ketré vám dosud nebyli známé a proto by jsme tohle měli vyučovat ve školách.


Láska & Gelato

25. července 2017 v 11:07 | Tánička |  recenze
Název: Láska & Gelato (Love & Gelato)
Autor: Jenna Evans Welchová
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání: 2017
Počet stran: 288
Žánr: YA

Chcete poznat Itálii, Florencii a Řím a nemáte na to finance přečtěte si Láska & Geleto. Kniha není jen o klukovi který celou knihu trhá naší hlavní postavě srdce, kniha mi dala spoustu znalostí o Itálii.

Lině zrovna zemřela matka a její poslední přání bylo aby Lina jela do Itálie navštívit svého otce o kterém do teď nevěděla. Jenže když přijela našla mámin deník to by asi nebylo zvláštní ta jich měla spousty ale tenhle byl o pobytu tady. Lina se dozvídá že máma měla tajnou lásku. Kdo je X? A je vlastně Haward její otec? A ktomu si tady udělala přátelé a možná i kluka? Chce tady zůstat nebo se vrátí zpátky do států?

Kniha fakt není jenom YA hodně se toho dozvíte o Itálii a k tomu popřemýšlíte o své mámě..... Skvělé čtení na léto, spíše to z toho přímo vyzařuje a moc ráda bych se vydala do Florencie. Zamyslíte se jestli vaše máma kterou znáte celý život, jestli vlastně o ní víte vše a nemá nějaké tajemství....? Ale i přesto to nebylo těžké čtení obyčejná oddechovka.


Dcery světla a temnoty - démon stínů

19. července 2017 v 16:40 | Tánička |  recenze
Název: Dcery světla a temnoty
Autor: Lenka Dostalová
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2016
Počet stran: 288
Žánr: Česká fantasy

Asi před dvěma měsíci jsem si půjčila od kamarádky tuhle knížku. První měsíc a půl jsem knihu ani nerozečetla přišla mi nudná a ne nejlepší jenže pak mě to chytlo a od knihy jsem se neodtrhla.

Lea a Sára jsou sestry, přesněji - dvojčata, která bydlí v sirotčinci už od narození. Jednoho dne si pro Sáru přijde adoptivní matka která si ji odveze domů tam se seznámí se zahradníkem který tam pracuje jenže jak to vychází ani ona ani on tam nejsou jen tak náhodou. U Sári se začíná vyjevovat její síla kterou zdědila po matce, a začíná pomalu zjišťovat že ve světě nejsou sami. Jenže nejsou tu jenom dobří čarodějové jsou tu také démoni a jejich hlavní velitel démon stínů (nápadité jméno), který je chce zabít a zastavit, jenže holky to takto nenechají. A přesouvají se o 30 let zpátky na planetu která už v naší časoví linii zanikla a snaží se tam démona stínů zastavit. Dokážou ho zastavit? Prohraje zlo nebo dobro? A kdo je zrádcem?

Zajímavá kniha podle anotace je strhující jenže to se vám může jenom zdát je to jenom taková oddechovka nic špatného ale nic bez čeho nejde žít. Na knize mi vadil románek mezi Leo a Anirem, to mi přišlo zbytečné a moc sladké. Taky mi to v některých pasáží přišlo až moc klišovité (POZOR SPOILER) jak Leo může vyhrát zkoušku, proti někomu o hlavu většímu a silnějšímu?(KONEC SPOILERU), ale jinak fajn kniha. Musím podotknout že kniha je od české autorky takže zírám!!!


Marry Kiss Cliff tag

18. července 2017 v 17:54 | Tánička |  tagy
Co jsem koukala naposledy jsem dělala TAG se sestrou a to 26.května. Dneska jsem se teda připravila Marry Kiss Cliff tag, teda jde o to že si z hrníčku vylosuji tři postavy z knížek a řeknu kterou bych nejradši schodila z útesu, políbila se a vdala se. Sice nejsem tak odvážná jak ostatní a nenatočim ani za boha video budete my muset věřit že to vybírám z kelímku.

1.kolo
Jako první tady máme Tedrose z Školy dobra a zla, Tya z knihy kruh a Nikolaje z knihy popelčina kletba. Asi bych hodila z útesu Nikolaje, protože mi nebyl nějak v knížce sympatický, Tedrose bych políbila protože jak popisovala Sofie musí to být báječné a za Tya bych se vdala.

2.kolo
Máme tady Floriana z soli moře, Frencise z kruhu a Augusta z hvězdy nám nepřály. S Florianem bych se vdala protože v knize bylo popisované jak je to statečný muž který není jenom bojovníkem ale také má něco v hlavě, Augusta bych políbila jelikož je jeden z hlavních hrdinů který mě připadají sladký, a bohužel bych Frencise hodila z útesu jelikož mi přišel dotěrný a nevispitatelný.

3.kolo
Teď tady máme Alfréda z Soli moře,Herdina z Afteru a Toma z Dívky ve vlaku. A teď je to těšké jak Alfréd tak i Tom a Herdin ve své knize nehráli nějak dobrou roli Tom zabil svojí milenku, Alfréd byl sociopat a nacista, Herdin prodal panenství své holky. Herdina bych shodila z útesu protože to co udělal v prvním dílu bych mu nikdy neodpustila (četla jsem jenom první díl). Toma bych políbila, asi bych byla jednou z mnoha jeho milenek. A Alfréda bych si vzala ale to nevím jak by to mezi náma bylo.

4.kolo
A jsou tady!!! Lukáš z Dcery světla a temnoty, Sky z Dopisů na konec světa a Quentin z knihy Papírová města. Asi bych Quentina si vzala, protože byl takový milí a hodný, Sky bych políbila a Lukáše bohužel shodila z útesu sice nerada ale jinak to nešlo.


A to je vše, teg jsem udělala za podpory #humbookteg(u) který jsem viděla u ostatních.

After - polibek #1

16. července 2017 v 23:46 | Tánička |  recenze
Název:After
Autor:Anna Todd
Nakladatelství:Yoli
Rok vydání:2015
Počet stran:528
Žánr:pro dívky, YA

Tohle je první recenze na knihu z knihovny!! Asi bych knihu začala číst jako poslední, protože je strašně tlustá, ale jednoho dne jsem potřebovala nějakou tu YA knihu na oddechnutí z namáhavích treninků a všeho kolem mě a tak jsem s řekla že nakoustnu after, protože to bylo co jevíc YA z mích knih z knihovny. Když jsem se ponořila do čtení nemohla jsem přestat za dva dny jsem měla přečteno 300 stránek a to nejsem nějaký rychlo čtenář. Samozřejmě kniha je jenom oddechovka, romaňtárna pro dívky jak se i řadí kniha v knihovně, ale i tak jsem se sama mile překvapila.

Tess zrovna nastupuje na vysokou školu přesněji na WCU - Washingtonskou centrální univerzitu -. Ale její spolubydlící neni zrovna podle její představ narozdíl od Tessi hodné, chytré dívky která má ráda pořádek, čtení a plánování dopředu je Steph a její parta úplný opak jsou to burani co milují tetování kterých mají možná až dost, piercingema všude možně. Tess by nikdy nečekala že by se s němi spřátelila natož by ještě s někým z nich cítila něco víc.(A to jak to v YA chodí) přichází na scénu Hardin přesný opak Tessi, do kterého se Tessa zamiluje a on do ní možná také. Jenže Hardin má tolik tajemství, které Tess musí postupně odkrívat a ty neustéléhádky. Jak Tessa s tím popere a dá Hardinovi novou šanci ?

Kniha mě neskutečně bavila ale pak jsem měla přelom a kniha mi přišla neužitečná a k ničemu. Musim říct že to bylo jedno velké klišé ale autorka umí fakt dobře dělat konce, a proto mě konec hodně překvapil. Asi bych to nedoporučila ale pro konec by jste si to mohli přečíst. Tess hlavní postavu mě bylo strašně líto jak jí zneužili vlastně to je spojler takže sorry!!! Nevím jestli si chci přečíst další díl ale možná až mě chytne chuť, al docela mě zajímá co bude dál.
Popelčina kletba

12. července 2017 v 10:49 | Tánička |  recenze
Název: Popelčina kletba (Aschenputtelfluch)
Autor: Krystyna Kuhn
Nakladatelství: Víkend
Rok vydání: 2011
Počet stran: 224
Žánr: YA

Knihu jsem dostala od mamky snad v devíti letech ale, protože se mi čtení knih zas tak nelíbilo knihu jsem až doteď nepřačetla

Jula se přes svoje skvělé známky dostane na internát havraní hnzdo. Hned první den co tam byla, mladá žačka skočila z hoděnic. A Jula díky tomu že její otec je policajt začíná to vyšetřovat a najde kiřin deník. Jenže najednou začíná chápat proč jí neustále lidi říkají že je jako Kira ona se jí stává. A začíná předvídat že vše se opakuje. Jenže ona se nevzá, jako Kira, ona to vydrží, nebude jako ona, ona není ona, ona je Jula.

Zajímavý námět, kniha mě bavila. Docela dost byla i napínavá a četla se dobře. Jenže ten konec?? Taky mi strašně vadilo že autorka to neudělala záhadnější, aby vedleší postavy pro svoje činy měli větší vzpomínky a ne jen kvůli hovadině. Podle mě to bylo až moc přeslazený celý děj se stavěl jen na jediném na klucích a lásce. Dalo by se to přirovnat dívčím naschválům jenže ty naschváli byli extrémní. Asi bych dala 2 hvězdy.Film v šedých tonech

11. července 2017 v 13:34 | Tánička
Když jsem tak hledala něco o "v šedých tonech" našla jsem inoformaci že od roku 2015 se kniha natáčí a tento rok nebo další by měl vyjít film. Když jsem pátrala dál našla jsem fotky z natáčení. Chete je vidět?

A "sůl moře" se taky má zfilmovat jenže žádný fotky ještě nepořídili.

Na filmu se podílí USA a Litva. Ve filmu si zahraje Lisa Loven Kongsli, James Cosmo, Peter Franzén, Jonah Hauer-King, a litevsští herci Aistė Diržiūtė, Gabija Jaraminaitė, Darius Meškauskas a Ramūnas Cicėnas.

Book haul #2

9. července 2017 v 17:58 | Tánička |  Book Haul
V sobotu jsme s rodiči jeli do Prahy. A samozřejmě jsem neváhala a šla do knihkupectví si koupit knížku. A koupila jsem si "v šedých tonech" od Ruty Sepetys, protože autorčin román sůl moře mě mile překvapil a autorka se začíná stávat jednou z mých oblíbených autorů. Chtěla jsem si knihu obědnat, protože u nás v knihkupectví ji neměli ale tak měla jsem možnost si jí koupit v Praze. Stoprocentně vám až dočtu knížku napíšu recenzi a koupím si od autorky i její pro mě poslední knihu "potrhaná knřídla". Četli jste v šedých tonech a jaká pro vás kniha byla?

Píše se rok 1941. Lině je patnáct let a těší se, že po prázdninách půjde na uměleckou školu. Jednoho večera k nim domů ale vrazí sovětská tajná policie a společně s její matkou a malým bráškou ji odvlečou pryč. Čeká je deportace do pracovních táborů na Sibiři.
Lina se musí naučit bojovat o život, přijímat obtížná rozhodnutí, spolknout ponižování a bití a hlavně se nenechat zlomit, udržet si vlastní lidství. A to se jí daří díky rodině a také lásce k výtvarnému umění. I přes ohromné riziko si kreslí a zapisuje, co všechno ona a ostatní lidé okolo ní zažívají. Nejdříve kreslí, protože doufá, že se díky obrázkům a vzkazům jejímu otci podaří je najít a zachránit. Později proto, aby uchovala paměť národa a vzdala tak poctu tisícům nevinných lidí, kteří byli odsouzeni k smrti, ať už okamžité při popravách, nebo pomalejší v pracovních táborech.
Linin pohnutý příběh je plný lidské krutosti a nenávisti, ale zároveň lásky a naděje. Otázkou zůstává, zda naděje a láska dokáží udržet člověka při životě a s hlavou vztyčenou dostatečně dlouho…Sůl moře

7. července 2017 v 23:57 | Tánička |  recenze
Název: Sůl moře (Salt to the Sea)
Autor: Ruta Sepetys
Nakladatelství: Coo Boo
Rok vydání: 2016
Počet stran: 352
Žánr: historický román

Když jsem dočetla knihu byla jsem v rozpacích, nebo spíš pořád jsem. Asi jsem člověk co nedokáže se koukat jak někomu ubližují proto jsem taky nikdy nedokoukala Titanik příběh znám ale film byl pro mne až moc drsný. Jednou jsme si takhle s kamarádkou povídaly a ona mi řekla že se bojí toho že by utíkala a nemohla utéct pronásledovateli, já jsem jí na to odpověděla že se bojím nemít kam utéct. Naděje je poslední věc co nás drží nad vodou a proto můžeme do bezkonečně utíkat ale když nemáš ani nadějí a tvoje myšlenky ví že nemáš kam utéct seš v .....
Neznámá válečná a námořní tragédie. Wilhelm Gustloff loď na kterou se chtělo dostat tisíce lidí ale ti který se dostaly měli tak říct též smůlu loď se potopila. Píše se rok 1945 a válka skoro končí poněvadž Hitler prohrává. Z východu se žene sovětská armáda a nacisti začínají nalodňovat svoje lidi. Operace Hannibal (je pojmenovaná po slavném vůdci z Římu) je operace která se podle lidí který si jí zúčastnily zapíše do dějin, jenže zvláštní je jak o tak velké tragédii - za kterou se může i Titanic a Lusicania jen krčit - nikdo neví. Do Wilhelma Gustloffa (vyhlídkové loďi) se nacpalo 10 000 lidí (cca 9 000 lidí zemřelo), kapacita byla 1 500 lidí. A do něho i naše čtyři hlavní postavy Florian, prušák co v baťohu nese Jantarovou komnatu, Emilie, i když její jen patnáct je těhotná a je odevzdaná své zemi Polsku, Joana, zdravotnice (Litva), Alfred námořník spíše sociopat jehož stránky jsou z 90% dopisy pro Hannelore (Němec). Každý z nich si na loď nese nějaké to tajemství a tým se proplítá celá kniha. Půl knihy je popisované jak jdou a nalodňují se (30.ledna) je tam podrobně psáno jak několik tisíc lidí přijíždí z celé země aby odplulo na neokupovanou část Německa. Jak lidi byli tak bezradní že mohli si koupit dítě jen aby se na loď dostali (je větší pravděpodobnost že se na loď dostanete když máte dítě) proto taky z většiny zemřely děti. Loď neplula ani den a zasáhla jí sovětská torpéda, čtyři na každé z nich bylo napsané věnování : Za vlast, Za sovětský klid, Za Leningrad, Za Stalina. Lidé dřív než se utopili zemřeli na šok z ledové vody. Na lodi bylo jen 22 člunů z toho deset nefunkčních, 12 člunů pro 10 000 lidí. Vím že jsem poměrně málo řekla o příběhu ale nejde nic víc dodat omlouvám se.

Kniha se četla poměrně rychle líbilo
se mi autorčino psaní styl jak psala. Kniha se mi líbila ale znáte pocit kdy na knihu nemůžete říct že se vám líbila protože to bylo takové utrpení že to by jste byli za necitového člověka (Alfred vlastně byl). Líbilo se mi jak autorka rozdělila text na čtyři hlavní postavy jak jsme si mohli přečíst co si každý myslí. Sůl moře je kniha kterou by si měl přečíst každý. A určitě brzy čekejte další recenzi na autorčin druhý román.


"Historie nás rozděluje, ale skrz čtení se můžeme sejít v příběhu, studiu a vzpomínání. Knihy nás spojují v celosvětovou komunitu čtenářů, a co je ještě důležitější, v celosvětové společenství lidí toužících poučit se z minulosti. (Sůl moře - poznámka autorky)"

""Je pošetilé se domnívat že jsme mocnější než moře nebo nebe" (sůl moře)"


Půjč si v knihovně

4. července 2017 v 17:21 | Tánička |  půjč si v knihovně
Moji milí knihomolové, vítám vás u akce, kterou pořádám já a kdykoli chcete se smíte zapojit. "Půjč si v knihovně" je akce v který jde o to že půjdeme si půjčit 5 knih do knihovny. Já zajdu do krajské knihovny Karlovy Vary, ale předem na jejich stránkách se podívám zda mají knihy o který bych stála. Ale protože až tam přídu nemusí je tam mít napíšu si na můj seznam, knihy navíc. Snažila jsem se vybírat zvlášť YA, protože těch mi nebude tolik líto až je budu vracet. Teď jenom jedeme do knihovny.


Seznam knížek které si půjčím najdete na mém instagramu a na twittru.


Seznam byl sice úplně jin jedině co je na seznamu a co je u mě jsou Aftrer a legenda jinak vše je jiné.

1.Láska & Galeto

Lina tráví prázdniny v Toskánsku, ale rozhodně nemá náladu na pláže nebo slavné památky. Je v Itálii jenom proto, že si máma před smrtí přála, aby poznala svého otce. Ale proč by měla poznat otce, který se za šestnáct let jejího života ani neukázal? Jediné, po čem Lina touží, je jet domů.
Pak se jí ale dostane do rukou deník, který si její máma
vedla, když žila v Itálii. A Lina najednou objevuje magický
svět tajných lásek, nádherného umění a skrytých pekáren.
Svět, který ji okouzluje a vede k tomu, aby odhalila tajemství, které změní vše, co si Lina myslela o mámě, otci,
a dokonce i sama o sobě.

Knihu jsem si z knihovny vzala z důvodu že jsem jí znala na pohled. Ale také mě přitáhla její krásná obálka která zářila na celou knihovnu. Abych se přiznala o anotaci nic nevím ani jsem si jí nečetla když jsem jí sem vkládala takže to bude takové překvápko.2.Serafína a černý plášť

Nevstupuj nikdy do temného lesa, číhají tam mnohá nebezpečí, která si budou chtít podmanit tvou duši.

Serafina vždy poslouchala svého tatínka a toulala se pouze po usedlosti Biltmore. Ale i tam - na chodbách obrovského domu - bylo vždy co objevovat, jen ji nikdo nesměl spatřit. Ale když začnou v domě mizet děti, jedině ona ví, kdo za tím stojí: hrozivý muž v černém plášti, který se po nocích toulá chodbami. Při děsivých zmizeních se Serafina spřátelí s Braedenem, synovcem majitelů usedlosti. Společně musí odhalit, kdo se pod černým pláštěm skrývá, dříve, než polapí všechny děti. Pátrání je ale přivede do lesa a teprve tam přijde Serafina na to, kým je, a zjistí, že jen ona může zachránit všechny děti. Ale podaří se jí přemoci tajemného muže v černém plášti?

Dobrá fantasy mi dlouho chyběla ale sice teď čtu dcery světla a temnoty a to není nijak špatné. Kniha stejně jako první má krásnou obálku a není co dodat.3.After - polibek

Tessa má všechno - žije v láskyplném prostředí, má chápající rodiče a taky kluka snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát potkat. Tessin snový svět ale náhle změní jediné setkání. Hardin je pořádně drzý kluk, s nepřeslechnutelným, nafoukaným britským akcentem, nezapomenutelným rozcuchem, tetováním a piercingem ve rtu. Tessa si nemůže pomoct - Hardin je zkrátka jiný než ostatní...
A to po všech stránkách - dovede být i pěkně krutý. Neměla by ho spíš nenávidět? Neměla by jím Tessa pohrdat? Jak to, že se od něj nemůže odpoutat? Nedokáže to - i přes všechny jeho chyby a prohřešky. Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení. Může takhle vůbec vypadat láska? Tessa sama nevěří, že by takový vztah mohl fungovat. Ale jde odolat jeho polibku?

Strašně mě zarazilo že tento román jako první svět uviděl na wattpadu, to vzalo mojí touhu si knihu přečíst. Věděla jsem o ní už dřív ale nezajímala jsem se o to co to za knihu je a teď jsem vlastně ráda že si ji budu moct přečíst.4.Legenda

Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika - stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day naproti tomu vyrůstal ve slumu a už ve svém mladém věku je nejhledanějším zločincem Republiky.

Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu.

Anotace se mi vůbec nezalíbila ale teď jsem si přečetla první stranu a kniha je úžasná.5.Pomsta & rozbřešek

V zemi Chorásán si násilnický kalif Chálid každou noc bere novou dívku, aby ji ráno nechal oběsit na hedvábném provazu. Když se šestnáctiletá Šíva stane jeho obětí, rozhodne se její nejlepší přítelkyně Šeherezáda, že se pomstí, a dobrovolně se stane jeho další ženou. Šeherezáda je nejen rozhodnutá zůstat naživu, ale ukončit hrůzovládu kalifa jednou provždy.

V tomto napínavém převyprávění Tisíce a jedné noci okouzluje Šeherezáda noc za nocí kalifa svými příběhy, a získává tak další dny života. I když ví, že každá noc může být její poslední. Avšak Chálid je jiný, než jakého si ho představovala. Za zrůdou se skrývá ztrápený kluk a Šeherezáda, aniž by chápala, jak je to možné, se do něj zamiluje. Jak jen mohla? Vždyť je to neodpustitelná zrada. V honosném paláci zjistí, že ne vše je takové, jaké se jeví, ale i přes svou lásku je rozhodnutá pomstít svou přítelkyni. Může v tomto světě plném příběhů a tajemství přežít láska? A znamená vůbec něco?

Abych řekla pravdu nemám co napsat.Asi tento typ článků rozjedu jako novou rubriku protože se mi zalíbilo chodit zase do knihovny sice nadále bych si chtěla kupovat knihy ale tohle je bezva.

Jak být (ne)správný knihomol?

3. července 2017 v 12:56 | Tánička
Neberte to jako definici knihomola, to je prostě taková blbost prostě berte to z nadhledem. Spíš je to něco co dělají knihomolové ale také nemusí.

1.Knihomol musí sebou vždy tahat svojí rozečtenou knihu
No já jich mám rozečtený tři takže vždy je takhle tahám, ale někdy je ani neviužiji ale tak co.


2.Knihomol musí mít doma snad 20 knih které ani nezačal číst a jen se už půl roku chystá
Já tedy takový problém nemám mám doma maximálně dvě knihy co budu číst a jednu co bych nejradši prodala.


3.Knihomol musí vydržet v knihkupectví alespoň 45 minut až pak může z klidem odejít
Tak tohle dělám a někdy si ani žádnou knihu nekoupím jen tak procházím regáli a koukám.


4.Knihomol musí fotit nádherné fotky jak čte všude možně a pak je vkládat na svůj bookinstagram
To nědělám tolik často a k tomu nemám žádný úžasný fotky tak je tolik nepřidávám.


5.Knihomol musí .........

Napište mi 5 fakt do komentáře