Červen 2017

Knihomolka LM #2

27. června 2017 v 20:39 | Tánička |  knihomolové
Máme tady další díl rubriky "knihomolové" a tentokrát mi napsala moje milá čtenářka LM a ještě připomínám kdo má zájem ať mi napíše na můj e-amil.

Jméno: LM
Co tě přivedlo ke čtení:
Ako malá som sa nikdy neponevierala po dome s knihou v ruke. Práve naopak, ak som nejakú už držala, tak v druhej som mala nožničky a akurát som ich ničila, lebo sa mi páčili obrázky :D Bola som malý kazisvet.
K čítaniu bez deštrukčných úmyslov ma priviedla až učiteľka na základnej škole v 8.-9. ročníku. Tu som si zamilovala medzivojnovú literatúru a Shakespeara.

Proč čteš:
Čítam, lebo si pritom odpočiniem. Baví ma cestovať z jedného sveta do druhého a prežívať dobrodružstvá svojich hrdinov. Okrem toho to vnímam ako cestu k spoznaniu autora samotného :)

Píšeš příběhy:
Príbehy píšem od malička. Pamätám sa, že sme doma mali starý písací stroj a na ňom som vymyslela svoju prvú rozprávku o dievčatku, ktoré žije s dinosaurami :D Časom sa žiaľ stratila, ale písaniu som zostala verná. Na mojom blogu môžete nájsť zopár ukážok a v blízkej dobe sa chystám na vydanie svojej prvej e-knihy. Píšem žáner fantasy, lebo mi to umožňuje popustiť uzdu svojej fantázii a zároveň to vnímam, ako sebarealizáciu a psychohygienu. Rovnako ako čítanie kníh, pomáha mi to odpútať sa od všedných problémov.

Tvůj nejoblíbenější citát:"Člověk má v hlavě vždycky lepší knihu, než jakou potom dokáže napsat na papír."(Michael Cunningham)
Tvoje nejoblíbenější kniha:
Fuh, som veľká milovníčka a zberateľka kníh, takže vybrať len jednu je nad moje sily, no v poslednej dobe asi vyhráva séria Zaklínač od Andrzeja Sapkowského, či klasická literatúra od Jane Austenovej, ale nepohrdnem ani knihami od Cassandry Clare, série Pekelné stroje a Nástroje smrteľníkov + poviedkové špeciály.

Nejoblíbenější kniha v dětství:
Určite Herkules, milovala som Pegasa :D

Kniha co tě přivedla k pravidelnému čtení:
K pravidelnému čítaniu kníh ma nalákala kniha "Na západe nič nového"

Nejoblíbenější spisovatel:
Aj tých mám veľmi veľa a nerada by som komukoľvek z nich ukrivdila, ale štýly Cassandry Clare, Holly Black, Sapkowského, Shakespeara a Jane Austenovej mi učarovali.

Jaká kniha ovlivnila tvůj život:
Hm, ťažko povedať, lebo takmer každá z kníh, ktoré som prečítala mi ponúkli niečo nové a iný uhol pohľadu na určité situácie. No pravdepodobne to bola kniha Musaši od Eidži Yošikawa. Táto kniha má skutočne čo ponúknuť :)

Jseš členem Knížního klubu:
Áno som :)

Chodíš do knihovny:
Do knižnice som chodila naposledy na základnej škole, ale ja som škrečok a preto som sa rozhodla knihy škrečkovať, asi by ma roztrhalo, ak by som mala dobrú knihu vrátiť :D

Byla jsi někdy na nějaký book akci:
Chodím sa pozrieť len na Bibliotéku, lebo sa tam dajú zohnať dobré tituly za príjemné ceny :)

Knížky z knihovny nebo koupené:
Jednoznačne kupované a ideálne žiaden e-book :D

Jaký je tvůj nejoblíbenější bookbloger/booktuber:
Priznám sa, že booktuberov vôbec nesledujem, ale recenzie si vždy rada prečítam. Nemám obľúbeného bookblogera, lebo medzi nimi cestujem a porovnávam si ich recenzie, ale vždy sa rada pozriem na blog k Daramegan (http://darameganknihy.blogspot.sk) a Chensie (http://www.svet-mezi-radky.cz/)

Máš nějakého book boyfrienda/girlfriend:
Mám priateľa, ale book boyfriend by som ho nenazvala, lebo on takmer vôbec nečíta :D

Podpoř lidi ke čteí řekni nějakou motivační řeč která by měla přimět lidi ke čtení:
Nie je nič krajšie ako nová kniha so skvelým príbehom. Knihy uvoľňujú, motivujú, inšpirujú k tvorivej činnosti a ponúkajú nám možnosť popustiť uzdu vlastnej fantázii. Zažiť dobrodružstvo bez nutnosti cestovať, milovať - znova a znova, nenávidieť a plakať - až nám trhá srdce, vedia pobaviť a umožňujú nám cestovať v čase. Kto tvrdí, že nemá na knihy čas, ten sám seba klame - čas máme vždy, je však na nás, ako sa ho rozhodneme využiť ;)

2.Exkluzivní otázky přímo na tebe:
Za jaký příběh si na sebe nejpišnější:
Práve teraz asi za príbeh "V labyrinte Temnoty", lebo to bude moja e-book prvotinka a tak mám z tohto príbehu nesmiernu radosť. :)

Čteš aktuálně nějaký příběh od nějaké blogerky:
Čítam Letopisy Lacrie od Keavy (http://letopisy-lacrie.blog.cz/) a Dračiu Perlu od rainorchid (http://moje-farby.blog.cz/), momentálne žiaľ nemám viac času, popri čítaní kníh a písaní :)

Co je protebe tvůj blog:
Môj blog je pre mňa formou sebarealizácie. Je to taký môj malý odkaz a spôsob, ako sa podeliť o svoju tvorbu, vypočuť si spätnú väzbu, ktorá je pre mňa mimochodom veľmi dôležitá, bez konštruktívnej kritiky, by som sa nikdy nikam nedostala :)

Co by bylo kdyby si neměla kam dávat příběhy:
Uf, asi by sa mi rozpadol môj malý, snový svet, ale asi by som prešla na staré spôsoby a hádzala to len tak na papier. Ak bude treba, pokojne to naškriabem aj do jaskyne :D To by bolo prekvapenie o pár tisíc rokov :D

Knihy nebo příběhy:
Oboje má svoje kúzlo. Napísať poviedku považujem za o niečo ťažšie, lebo zhrnúť dej, tak aby mal hlavu aj pätu do 1. - 2. normostrán dá zabrať :D Knihy sú však komplexnejšie a zanechávajú dojem bez akýchkoľvek nejasností (väčšinou), takže asi skôr knihy. Já osobne som teraz zaťažená na písanie noviel, čo považujem za taký zlatý stred medzi poviedkou a plne rozvinutou knihou :D

WRAP UP - červen 2017

27. června 2017 v 12:18 | Tánička |  WRAP UP
Ahojte moji milí knihofilové, mám tady pro vás další wrap up a to za měsíc červen. Nepřečetla jsem nějak moc knih spíše jako obvykle tedy dvě ale musíte uznat že kruh byla fakt záživný.

1.Dopisy na konec světa

Knihu jsem si vypůjčila od kámošky takže nemůžu s ní udělat fotku takže se omlouvám. Kniha je vlastně jenom o dospívání a o tom jak zvládnout sám sebe když vám umře někdo blízký. Byla to taková oddechovka nic náročného. Udělala jsem ke knize recenzi tak to skoukněte.

2.Kruh

Ten jsem dočetla v pondělí, je to o tom jak se sociální sítě můžou vyhrotit a jak pak vás díky nim můžou sledovat, je to v celku skvělí příklad toho co by se mohlo stát někdy v budoucnu a k tomu když je kniha napsaná roku 2013 tak o to víc se mi začal líbit spisovatel asi si od něho přečtu také Hologram pro krále vypadá to zajímavě. Jinak recenzi jsem udělala taky.

Jinak, ano bylo to krátký jenže kvůli tomu tady máte ty recenze.


Kruh

26. června 2017 v 17:13 | Tánička |  recenze

Název: Kruh (The circle)
Autor: Dave Eggers
Nakladatelství: Plus
Rok vydání: 2013
Počet stran: 416
Žánr: thriller

Abych řekla pravdu jsem nadšená ale zároveň zklamaná. Vše se týká kruhu ano knihy jinak v angličtině the Circle.

Mea pracuje v práci která není až tak podle jejích představ, lidi kolem ní nenávidí ale i přesto se na ně usmívá. Oni nečekají že by přestoupila ale ona to udělá. Její kamarádka Anni s kterou se seznámila na vysoké pracuje v Circlu nejlepší, nejhezčí, nejkomunitnější a další nej.... firmě vůbec a tak Mea najde fleka. Ale firma má svůj háček "transparentnost", lidé musí být veřejní a Mea je tomu příkladem. Jenže čím víc budete ukazovat svoje já a čím víc budete transparentní a lidé uvidí vše ne jen že se zabrání zločinům ale také se stane něco co se stát nemělo a nesmí...Máme ještě ve světě soukromí? Je vše zatím jenom tajemstvím? Už nežijeme za zdí žijeme veřejně. Tajemství jsou lži. Sdílení každý ocení. Soukromí je krádež.

Kniha na mě udělala dobrý dojem hned od začátku, málo knih se zabývá tak pestrobarevným tématem jako je pohlcení sociálních sítí vlastně kvůli tomu jsem si taky knihu koupila. Obálka je pěkná není přeplácaná ani na ní nic nechybí je prostě pěkná. K tomu bych vám strašně ráda řekla konec který mě zaskočil a doslova šokoval ale ne. Je spoustu plusů na knize ale taky spoustu mínusů, na knihu musíte mít trpělivost popisuje se tam každá vteřina a příběh i když se nezdá je velice zdlouhavý ale vše k ničemu patří a to zdlouhavé téma k
Které vlastně ani nechápeme k čemu spisovatel napsal je tam užitečný, i já jsem knihu četla fakt dlouho k tomu se čte velice těžko, jsou tam slova která jen tak v běžném jazyce nepoužíváme ale i přesto jim rozumíme nebo alespoň porozumíme. Ale i přes ten velký plus mě kniha trochu zklamala, čekala jsem že to bude napínavé, akční ale ne, čekala jsem strašně dlouho ale ne nic takového spíš to bylo takové převyprávění.


Dopisy na konec světa

15. června 2017 v 21:16 | Tánička |  recenze
Název: Dopisy na konec světa
(Love Letters to the Dead)
Autor: Ava Dellaira
Nakladatelství: YOLI
Rok vydání: 2015
Počet stran: 272
Žánr: YA

Dneska jsem dočela "dopisy na konec světa". Kniha se mi hrozně líbila ne jen to že byla něčím poučná například tím že jste mohly poznat spůstu známích jmen ale také byla velmi smutná, málem mě rozbrečela.

Kniha vypráví o Laurel, která měla sestru May která ji umřela před rokem. Aby nemusela vyprávět jak se to stalo nastupuje na novou školu kde se sezamuje s jedním klukem Skyem, který May znal. První se zamiluje do Laurel jen zdůvodu že je hodně podobná May ale pak zjišťuje že tomu tak není a že i ona je něčím jiným. Laurel se mezitím musí vypořádat s faktem že její sestra nebyla tak dokonalá jak si jí představovala, ale měla několik chyb. Jednoho dne dostane Laurel na angličtině úkol aby napsala mrtvému člověku a tak začíná její celý příběh, stovky dopisů které posílá na "poštu pro duchy". A možná když se někdy odhodlá napíše i ...

Kniha se mi hodně líbila. Pointu jsem zjistila hned uprostřed knihy což mě hnalo vpřed. S Laurel jsem se sžila pochopila jsem její velkou strátu a někdy mi jí bylo fakt líto. Knihu musím doopravdy doporučit nebyla to jenom romantická kniha dala mi nějaký potenciál, byla něčim jiná. Asi jediné co mi vadilo a zároveň se mi líbilo bylo to že na každé stránce byl ten dopis někomu adresován jenže, když nevíte kdo to je musíte si to vygooglit což jak říkám se mi líbilo zjišťovat nové informace ale zároveň ne. Také díky knize jsem našla jednu z mých oblíbených písní a tou je somewhere over the rainbow od Judy Garled. Asi bych jí hodnotila 4 a půl hvězd, protože nemůžu tomu dát pět, protože
to by potom knihy z pěti hvězdičkami museli mýt 6.

Knihomolka Baruška #1

14. června 2017 v 20:15 | Tánička |  knihomolové
Máme tu novou rubriku a je to o tom že knihomolům zadám otázky a oni odpoví jako první knihomolku jsem si vybrala Barušku moji nejlepší kamarádku, kdo by se chtěl do rubriky dostat stačí mi napsat na můj e-amil.

Jméno: Baruška
E-amil: BarcaValtova@seznam.cz
Věk: 12
Co tě přivedlo ke čtení: Moje nejlepší kamarádka Tánička (Já)

Proč čteš: Protože mě to baví a díky tomu si můžu vyčistit hlavu a nevnímat nic okolo... je to prostě něco co tě stáhne do nového světa... světa kde je všechno nemožné možným... světa kde se všechny příběhy míhají kolem tebe :3
Kdy nejvíce čteš: Když mám čas :3 nejčastěji asi večej nebo když jsem nemocná ale klavně čtu u mojí babičky kde je strašná nuda :D

Píšeš příběhy: Ne:3

Tvůj nejoblíbenější citát: ,, bez bolesti by člověk nepoznal radost"

Tvoje nejoblíbenější kniha: Nejoblíbenější kniha?....těžké protože každá kniha je něčím výjmečná a zvláštní :3 ale zatím se mi moc líbily DOPISY NA KONEC SVĚTA a teď dočítám ŠEPOTÁNÍ které se mi také moc líbí :3
Tvoje první přečtená kniha: asi první taková větší kniha byla LUMPÁRNY DAREBÍKA DAVIDA které jsem jako malá četla pořád dokola :3

Nejoblíbenější kniha v dětství: Asi ta LUMPÁRNY DAREBÁKA DAVIDA :3

Kniha co tě přivedla k pravidelnému čtení: Asi nejspíš kniha PŘÍLIŠ MNOHO KATEŘIN :3

Nejoblíbenější spisovatel: Nevím ... knihy jsi vybírám hlavně podle obsahu a ani na spisovatele moc nekoukám :) ale mám celkem ráda A.G.Howard :)

Jaká kniha ovlivnila tvůj život: Asi žádná kniha mi neovlivnila život.. tedy aspoń myslím :D

Jseš členem Knížního klubu: Samoždřejmě že ano :D

Chodíš do knihovny: Ne nechodím... možná jen tak výjmečně ale to se moc často nestává :D

Byla jsi někdy na nějaký book akci: Nikdy jsem neměla žádnou příležitost :/ do doby kdy jsem se začala bavit s táničkou jsem ani pomalu nevěděla že něco takového existuje .D

Knížky z knihovny nebo koupené: za mě stoprocentně koupené protože mám ráda ten pocit když mám tu knihu u sebe v pokoji a kdykoli se k ní mohu vrátit a třeba někdy v budoucnu jí mohu předat třeba svým dětem :) a taky když se mi ta knižka zničí tak toho nebudu tolik litovat :D

Jaký je tvůj nejoblíbenější bookbloger/booktuber: na tyhle věci moc nekoukám ale mám celkem ráda SVĚT PODLE MARILLEE :)

Máš nějakého book boyfrienda/girlfriend: Ne :D

Podpoř lidi ke čteí řekni nějakou motivační řeč která by měla přimět lidi ke čtení: Takžeee... podle mě by měl každý člověk alespoň trochu číst nebo se alespoň trochu zajímat o literaturu... čtení je činnost při které si odpočinete , odreagujete a zapomenete na všechny problémy :3 je to jako droga... jednou žačneš a potom už nemůžeš přestat :3 mě čtení dost pomohlo rozšířit svoji slovní zásobu :) a proto lidi říkám.... ČTĚTE!! :D :) :3

Na vrcholu TBR

7. června 2017 v 7:12 | Tánička |  TBR
Dneska vám bych chtěla ukázat jakéknihy jsem si nepřečetla a potřebuji to a sand úplně každýje čet.

1.Šepotání
První takovou knihou je šepotání ale nebojte se moje
kamarádka ho teď čte a pak jdu na řadu já takže je už
zarezervovaný.


2.Mé sladké šestnácté století
Tato kinha už ušla svojí slávou ale pořád jí všude vidím
a i podle anotace vidím že musí být pěkná.

3.Pátá vlna
Abych se pochlubila film s hlavní herečkou Chloe Mortez
je můj nejoblíbenější film a herečka je moje favoritka,
takže bych si to měla přečíst.

4.Ty
Tenhle thriller se mi šíleně líbí víte o tom že v americe nebo
kde se už tvoří stejnojmený film, znám ho už dlouho ale ještě
jsem se k němu nedostala.


5.Zmizelá
Tak ano jedna z knih co by si každý knihomol musel přečíst, jenže já si jí ještě nepřečetla je zmrzlá.
Já si jí ještě nepřečetla, a film jsem také film ještě neviděla ale ......


dětské čtení

2. června 2017 v 22:25 | Tánička
Tenhle článek už mám několik týdnů předepsaný ale hezky se to hodí na MDD

1)Od 12 jsem přešla na knihy pro starší.
Moje první taková dá se říct dospělá kniha byla Papírová města od Johna Greena která mě pro takvé čtení nadchla a v zápětí jsem dočetla školu dobra a zla

2)Když jsem byla mladší tak jsem taky četla a dělala spoustu zajímavých věcí které bych vám chtěla říct a ukázat knihy které byly pro mě nějak zajímaví.
Dospělých knih těch který znáte jsem moc nepřečetla to je taky paradox tady toho blogu když dostpělých knih jsem přečetla jenom 4 a 2 čtu.
Jinak jsem četla knihy od Jamese Pattersona ale od něj jenom knihy pro mládež proto taky moje knihovnička vypadá takhle.


Ale ani moc dětských knih nemám nějak jsem je nekupovala a chodila do knihovny kde jsem se je půjčovala proto taky můžete na databázeknih pozorovat to že tam mám spoustu napsaných přečtených knih pro děti.

3)Taky jsem sbírala jako malá letáčky od albatrosu které nám jako dětem rozdávalive škole a odtamtud jsem taky se inspirovala co budu číst, které mám doteď doma.


4)Možná jste si všimly a možná ne že v mé knihovničce v té horší půlce mám taky knížky které normální Čech nepřečte a to Ukrajinské a Ruské knihy je to z důvodu že moje mamka je Ukrajinka a když jsme byli menší se sestrou předčítala je nám a pak jsem je taky uměla číst taky i sama.

Teď nevím jestli bych to dokázala si ano ale zabralo by mi to spoustu času čtu po písmenech takže ne nijak plynule už jsme se to odnaučila uměla jsem když mi bylo 5 nebo tak něco takový předškolní věk možná bych to nějak pře chroustala ale dalo by mi to zabrat.

Napište jestli chcete nějaký článek jenom o tady tich knihách.


Zrovna ta série tu mi kupovala teta a já jsem jí četla a jelikož k babičce jezdíme na 2 měsíce prázdnin tak mi jí dokonce posílaly domů má strašně krásné ilustrace a mapy.

5)Zrovna tady ta kniha kterou teď vidíte(Wilma detektivka ta první) se k ní váže pěkný příběh a jde o to že jsem jí viděla v těch letáčkách a strašně se mi zalíbila a tak jsem poprosila mamku aby mi jí koupila.

Přišli jsme tedy do takového dá se říct soukromého knihkupectví a ta paní se ptá chcete tuhle knihu nebo tu druhou protože byl tam 1 a 2 díl co já neudělám protože tenhle se mi líbil víc a taky jsem ho viděla v letáčkách vzala jsem si 2 díl a jedničku jsem si před rokem půjčila v knihovně.


Zkušebna rodičů ( to je ta druhá ta červená knížka) je moje poslední dětská kniha líbil se mi ten přední obrázek a dostala jsem ho k těmhle vánocům.

Jmenuji se Stilton, Geronimo Stilton (3.) jsem přečetla všechny díly i u jeho sestry které na to jakoby navazovaly a mám k ní taky vtipnou historku.

Tu knihu jsem dostala na táboře asi za to že jsem tam přežila a teď si vychutnejte knížku jenže chtěla jsem se tam cítit dospěle jakoby hele já si vyberu tu nejdospělejší knihu co tam je a vybrala jsem si nějakou která vypadala strašně drsně jenže když jsem si přečetla první odstavec zjistila jsem že mluví o smrti a natolik jsem nebyla vyzrálá že tak se mi ta kniha zhnusila že jsem prosila jednu kámošku která si pak se mnou tu knihu vyměnila dokonce jsem jí už měla s věnováním takže ta holka si to musela nechat přebělítkovat a nechat napsat něco jiného a tady věnování nebylo tak jsem si ho nechala udělat a šla.


A k tí další nic nemám.


Tuhle knížku mám tak trochu odbouchanou díky mojí sestře která si knih neváží a hází s nimi.

Dostala jsem jí od rodičů a jsem strašně za ní ráda nechci tady nic připisovat jestli si chcete vyslechnout názor na ní tak jděte na mojí databázeknih.


Druhou knihu mám ještě jednou jenže ji teď nemůžu najít mám jí v novější verzi.
6)Nemám protože ty věnování máte v článku 5) takže tak a 7) zadáváte jenom vy

A to je vše jinak mějte se krásně