.

#sknihouspolecne 1

11. května 2017 v 21:14 | Tánička
Jak určitě všichni víte Rodaw z Knihánkova vymyslela nový žánr.
Jde o to jak sjednotit všechny bookblogery a bookyoutubery dohromady
Irča bude vždy zadávat témata, které zmíní ve videu a ten kdo chce se může zúčastnit buď video formou nebo napsat článek,
články máme posílat Verče (projektknihovnicek@seznam.cz) a videa Irence (knihankovsvetknih@gmail.com)
A já jsem se tedy chtěla zapojit sice nevím jestli se zapojím do všech témat ale ty které mi budou připadat sympatické tak se do nich rozhodně zapojím.
A první téma je moje čtecí rutina.
De o to že napíšeme svoje čtecí zvyky, zajímavosti jakoby vaše zvláštnosti při čtení.

Moje čtecí rutina by se nedala nazvat rutinou čtu si vlastně kdekoliv kde si zrovna zamanu škola, restaurace, doma.
Rutinou by se to nazvat nedalo protože nemám vytříděné časové pásmo pro čtení kdy mám chuť a čas tak tam čtu, ale nejradši si čtu doma v posteli kde mám svou lampičku stolek na který si dávám ......
A teď se dostáváme do fáze kdybych vám měla vydělit že si k tomu dávám čaj jenže máme tady menší problém a to že já čaje nepiju připadají mi takový trpký a nerada si je dávám když už něco tak radši kafé ale úplně nejčastěji nepiju nic při čtení a nějak mi to nevadí.

Při čtení mi nevadí pouštět si hudbu ale nesmí být nová abych jí neposlouchala pozorně a musím ji mít stišenou tak abych slyšela svoje myšlenky.
Taky v letních dnech si chodím číst ven většinou u nás před bytem je taková lavička na který si ráda čtu a jelikož hned je tam hlavní silnice tak jsem začala poslouchat hudbu 1.jsem tím nepozorovala lidi kteří vedle mě procházeli a víc jsem si jich nevšímala a 2.Jsem nemusela poslouchat neustálí ruch aut a dalších dopravních prostředků a i tak jsem se naučila si číst při hudbě.


Hodně lidí by mě za tohle zabilo ale já si čmárám do knížek sice ne fixou ale tužkou a to z důvodů že když neznám význam slova udělám si něho hvězdičku zjistím co znamená a napíši si to dolů na konkrétní stranu význam slova, abych příště až budu číst knihu nemusela hledat význam slova.

Nesbírám záložky většinou moje záložky jsou různé lístky, účtenky ....
Sice mám jednu, dvě záložky co jsou jako záložky ale ty většinou ztratím nebo si je prostě nechám doma a zapomenu je proto používám vše co najdu.


Jak jsme se zabývali kde čtu a teď kdy většinou čtu po celý den po malých douškám a přitom uklízím nebo dělám nějaké domácí věci
Na čtení se zaměřím někdy večer kdy si takhle lehnu do postele a jsem schopná číst až do půlnoci do vyčerpání
Čtu i ve škole většinou o přestávkách ale i o hodinách když neděláme nic velice zajímavého tak si čtu.
V MHD jen občas já vlastně dojíždím do školy do vedlejšího města četla bych si jenže vedle naší školy je základní škola a jezdí s námi malý děti který mluví vulgární různě na sebe pokřikují a já při tak velikým rámusu si nemůžu číst.

Knihy si většinou kupuji v našim malým knihkupectví nebo když nemají tak přes různé internetové stránky.
Taky občas přijdu do knihovny ale až tak hodně tam nechodím nějak chci mít knihy přece jen doma na své poličce.

Můj takový zvyk je to že vždy když neznám danou osobu v kníce nebo jakoukoli věc tak si to hned vygooglim a zjišťuju jestli je to co napsal sutor pravda nebo lež.

K tomu dobrému počasí já strašně ráda v létě někam lezu doslova lezu někam kde nejsou lidi ne jen unás před barák ale i za město a takhle říkám tomu moje tůry.


To je vše kniha kterou vidíte na fotkách se jmenuje Deník Anny Frankové a nevím jestli na ní budu dělat recenzi když tak si napište.

A napište i vy vaší čtecí rutinu ráda si jí přečtu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čteš ?

ano 100% (17)
ne 0% (0)
chci 0% (0)
začínám 0% (0)
trošku 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama