.

Duben 2017

citáty vám dají naději na nový začátek

30. dubna 2017 v 19:42 | Tánička
Už jsem napsala kde jsem přišla k vášni k citátům ale ještě jste neslyšely moje oblíbené citáty a tak je tady máte:

1."Jak je smutné utěšovat se myšlenkou, že jiní jsou na tom hůř." Oscar Wilde
- Tento citát od Oscara Wilde se mi líbil protože vždy když jsem si otci na něco ztěžovala říkával že ostatní jsou na tom hůř ale když jsem mu řekla tento citát jako odpověď na jeho slova byl ticho nemohl nic dodat

2."Správně vidíme jenom srdcem, to nejdůležitější je očima neviditelné." Antonie de Saint-Exupéry
- Člověka nemůžete poznat z pohledu jak vypadá, protože v ten moment jsou vaše oči zaslepeni a musíte ho poznat blíž aby jste poznali kdo sám doopravdy je.

3."Proměňte svůj život v sen, a své sny ve skutečnost" Antonie de Saint-Exupéry
- K tomu snad není co dodat.

4."Ze země ke hvězdám nevede vyšlapaná cesta." Seneca
- Tu cestu si vyšlapat musíš ty.

5."Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá." Jan Werich

6."Není to ve hvězdách, je to v nás." William Shakespeare

7."City se projevují o to méně, čím jsou hlubší."
- Líbí se mi to protože to samé se mi stalo umíral mi děda ale nijak jsem nemohla vyjádřit svůj pocit jednak jsem se zlobila neptejte se proč jednak se mi chtělo brečet ale jednak taky ne

citáty a story s klukem v autobuse

30. dubna 2017 v 16:02 | Tánička
Citáty jsem až teď začala vnímat jako otevřenou věc kolem mě.
Do teď jsem citáty nenáviděla asi to bude tím že ve škole nás učily spoustu básniček a pak jako normálnímu člověku vám to už bude lézt krkem ale znala jsem jen pár dětských autorů jako např. Jiří Žáček, Ondřej Sekora či Pavel Cmíral jiný jsem neznala ale ani nepotřebovala znát nezajímali mě.
Až do jednoho osudného dne kdy jsem jela autobusem domů z Prahy kde jsem byla u tety na víkend vedle mě seděl krásný 16 letý kluk nepromluvila jsem s nim ani slovo jenom když jsem vycházela tak se mě zeptal "ty vystupuješ?" a co udělám já místo toho abych nějak dá se říct zapůsobila jsem jenom řekla MMMM....
Skvělý no ale když tak jmenoval se Albert nebo A.... prostě něco na A chodil do 1.C (do prváku) a byl na návštěvě u své matky a vystupoval v Chebu.
Ptáte se jak tohle všechno vím když jsem s nim nepromluvila ani slovo víte já jsem takový tajný agent vše dokážu vyčíst a asi každý, měl sebou sešity fyziky a měl na nich jméno, třídu.¨
Jak jsem poznala že byl u svojí matky nenápadně jsem mu někdy koukla do mobilu a psal svojí matce děkovací SMS a jak vím že vystupoval v do Chebu protože jsem vystoupila na předposlední zastávce a ten autobus jel jenom do Chebu dál.
Ale jak tohle všechno souvisí z citáty no asi znáte Papírová města od Johna Greena hodně se tam řešil Walt Whitman, něco jsem si o něm přečetla byl to novinář, básník a spisovatel zejména se tam řešila jeho básnická sbírka stébla trávy.
No a v ten moment se mi začaly líbit jeho citáty btw můj nejmilejší je "Ani já, ani nikdo jiný nemůže jít tou cestou za tebe. Musíš po ní jít sám.
Protože přesně to mi od jak živa říkala moje matka ale přebrala to posvém ale v celku to zní stejně.
V ten den jsem se začala zajímat o mnoho jiných básníků jako např. Jan Werich, Antoine de Saint-Exupéry, Oscar Wilde a tak dále a tak teď miluju citáty ze všeho nejvíc a proč? dávají mi naději že vše je v mích rukách, že můžu vše změnit.

Škola dobra a zla

26. dubna 2017 v 20:20 | Tánička |  recenze
Název: Škola dobra a zla (The Shcool for good and evil)
Autor: Soman Chainani
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání: 2014
Počet stran: 416
Žánr: Fantasy

Škola dobra a zla v originále The School for Good and Evil se mi hodně líbila krásná pointa.
Od spisovatele Somana Chainania jsem tuhle knížku četla jako první protože je to jeho taky první knížka kterou napsal a kterou se taky proslavil kniha mě vtáhla do děje prvních 5 kapitol jsme se seznamovali a nějak mě ta knížka přestala bavit sice tam bylo trochu drama jak se dostali vlastně do školy ale potom mě to prostě začalo nudit a knížku jsem odložila na příště ale pak za pár měsíců jsem si k ní sedla a přečetla za 2 dny což bylo na 400 něco stránek dost.
Tato kniha mě především zaujala tím že se o ní hodně mluvilo a i ta pointa byla dokonalá škola čar a kouzel, škola dobra a zla.

Kniha vypráví o dvou dívkách Sofii a Agátě, Sofie se vždy chtěla dostat do školy a i přesto že její otec to nechtěl nechtěla totiž zkysnout v Gavldonu (když tak ten název si pamatuju na zpaměti)neviděla totiž tady budoucnost na rozdíl od Agáty.
Sofie se teda pokouší skamarádit s Agatou aby je dvě odnesl školník do školy Agátu samozřejmě do školy zla protože to k ní zcela pasovalo zlá, nepřátelská, špinavá čarodějnice zato Sofii do školy dobra a i tak se stane jak se dozvíme z názvu knížky.
Jenže je tady omyl Agátu dají do školy dobra a Sofii do školy zla jak se s tím poperou?

Kniha se mi líbila především dějem jak spisovatel dokázal vyjádřit svůj projev, to drama jsem cítila s hlavními postavami kniha vám taky dá takové dá se říct přece vzetí neznamená že člověk který vypadá laskavě, krásně, milosrdně nemůže být zevnitř zlý a ukrutný zvíře o tom se dozvíme v teto knížce nebo dá se taky říct jak jen to je to přísloví "nesuď knihu podle obalu" přesně nesuďte lidi podle obličeje dá se říct což se mi strašně líbilo zrovna s takovou věcí se potýkám i v mém životu.
Knihu bych určitě doporučila si přečíst asi pokud máte rádi fantasy a pohádky to mě přivádí na otázku.
Věříte pohádkám?
Já sama nevím pokud to bereme tak že pohádky nám mají něco předat a jestli v to věřím tak ano ale jestli jsou dopravnické asi ano určitě alespoň z půlky musí být pravda třeba se to nestalo zrovna princezně a princi ale alespoň půl pravdy tam určitě je.
Určitě si radostí přečtu 2 a i 3.Dala bych asi 4 a půl bylo to dokonalý ale znám i lepší a taky za ten začátek ten mě moc nechytl.


film vs. kniha - Dívka ve vlaku

22. dubna 2017 v 16:22 | Tánička |  film vs. kniha

Určitě jste si všichni povšimly mojí nové knihy kterou jsem hodně vystavovala na svém instagramu "Dívka ve vlaku" a, protože byl i natočen film podle této předlohy, který jsem viděla rozhodla jsem se pro vás napsat film vs. kniha.

V knize se vypráví o třech ženách které postupně spojuje jeden a tentýž muž.
Rachel alkoholička kterou podvedl její muž a už 2 roky se stým nemůže vypořádat.
Každý den projíždí kolem domků u trati a každý den se kouká na tentýž dům, dům číslo 15 bydlí tam Jess a Jason a Rachel dochází jaký mají dokonalí pár a jak ona o tomhle vždy toužila ale doopravdy neví jak se jmenují, jestli se mají doopravdy rádi jen si to představuje.....
Jednoho dne když si Reachel normálně projíždí vedle domků u trati a kouká se jako každý den na svůj dům číslo 15 uvidí něco neskutečného zastaví se jí dech a je ochromená jak ona mohla tohle udělat jak mu to mohla udělat!! a hned nato Megs neboli Jess zmizí a Reachel se chce dozvědět co se jí stalo zvlášť po tom co viděla a tak začne pátrat jenže ona ví celou dobu se jí stalo v hloubi myšlenek ale jak byla ten den opilá nic se jí nechce vybavit, co se stalo?

Kniha mi přišla stejná jako film napínavá, svérázní.
Jen se mi nelíbilo jak ve filmu nebily některé detaily které mě se osobně hrozně líbily.
Sice je možná lepší si první pustit film a až pak knihu, protože pak víc pochopíte děj je hrozné dělat nějaký popis něčeho co nejde slovy vyjádřit.
Paula Hawkins která napsala už mnoho děl ale žádné nebylo napsane pod jejím opravdickým jmenem nýbrž pod jejím pseudonymem Amy Silver, byly to většinou humoristického děje a teprve teď zašla někam jinam do trillerů.
Kniha se mi líbila a navnadila mě pro další knihu která vyjde 9.6. 2017 pod jménem "Do vody" též thriller

Bookblog newbie tag

21. dubna 2017 v 15:34 | Tánička |  tagy
Takže máme tu nový tag jak jsem v minulem tagu říkala.
Většina tagů je na YouTube takže je převádím do blogu jakoby takže originál tag se jmenuje "Booktube newbie tag" no a já protože nenatáčím jsem si ho předělala na "Bookblog newbie tag" no takže vše co má smiřovat k natáčení mám k psaní atd. a bude to u všech tagů a tak dále takže jen tady vám to vyděluji jinak deme na to.

1.Proč sis založila tenhle blog?
- Tak já jsem před pár lety si založila blog který mě nakonec omrzel (vlastně jsem tam nenapsala ani tečku a nebyl o knihách) no a pak po pár letech mi přišel e-amil "chcete vlastní domenu" a v ten den mě hrozně chytlo čtení měla jsem takovou čtecí náladu no a tak jsem si řekla založím si nový blog a potom jsem sem přizvala i moje nejlepší kamarádky.

2.Co můžeš zajímavého poskytnout do scény bookblog?
-Takže různé články :recenze, book tagy, film vs. kniha, TBR ....

3.Na co se těšíš na tomhle blogu?
-Asi nejvíc bych chtěla aby mi lidi víc komentovali články jsem za každý komentář ráda.

4.Proč čteš knihy
-Protože, knihy je něco takového že i když danou věc neděláte máte stejný pocit jako hlavní hrdina a já například hned se vžiju do role a cítím společně strach, lásku, adrenalin ...
-Je víc knih než filmů což mě taky přivedlo že miluji YA a distopie a těch je ve filmové verzi málo.

5.Jaká knížka nebo knižní série tě dostala ke čtení
-Papírová města, papírová města byla moje taková první kniha která mě vžila do čtení ale do toho opravdového čtení předtím jsem taky četla ale spíše dětské knihy od Jamese Pattersona a dalších spisovatelů pro mládež.

6.Co by ses zeptala svého oblíbeného bookyoutubera/blogera?
-Moje nejoblíbenější bookyoutuberka je Markéta z kanálu "svět podle Marillee" a ráda bych se jí zeptala na:
1)Jaká je tvoje nejoblíbenější fantasy kniha? (nepočítá se Harry Potter)
2)Kolik knih si přečetla za svůj život?
3)Četla si někdy nějaký román a jaký se ti nejvíce líbil, co vím tak moc jich nečteš?

7.Co podle tebe musí člověk překonat když si založí blog?
-Asi přestat se neustále koukat na blog.
-Když jsem napsala svůj první článek každých pět až deset minut jsem se koukala na to jestli to někdo nekomentoval a to musí přestat

8.Kdy si začala číst?
-No nevím na téhle okamžik si vlastně vůbec nevzpomínám
-Jako malá mě matka nutila číst i když mě to vůbec nebavilo a ráda jsem dělala jine věci možná to je dobře a možná ne ale nevím.

9.Kde čteš?
- Jak jsem říkala v "Book tagu" na posteli

10.Jake knížky čteš nejraději?
-fantasy, romány, dystopie asi nejvíc mám ráda tyhle žánry kdyby jste měli nějaký typ tak pište do komentářů ráda si je přečtu.


Book tag

20. dubna 2017 v 21:15 | Tánička |  tagy
Takže připravila jsem si tady článek "Book tag" sice mě nikdo nezatagoval ale co to bych se asi nedočkala doufám že vám to nevadí tak deme na to.

1.Máš doma místo na čtení?
- Moje místo na čtení jak většina lidí ví postel moje postel protože když vstanu ráno tak si něco přečtu když jdu večer spát tak si taky něco přečtu a při tom ležím v posteli tady není co debatovat.

2.Záložka nebo kousek papíru co se válí poblíž?
- Jak kdy ale většinou ten kus papíru, kapesník nebo účtenka, tužka a cokoli co se na mým nočním stolku najde někdy dokonce nenajdu nic tak prostě knížku položím na zem otevřenou obalem nahoru.

3.Můžeš prostě jen tak přestat číst, nebo nejprve dokončíš kapitolu?
- Jak kdy někdy se mi chce tak spát že už nemůžu a prostě knížku zaklapnu ale zase někdy je mi to líto a snažím se jí dočíst alespoň ke stránce nebo k nejbližší kapitole.

4.Piješ nebo jíš během čtení?
- Většinou ne pokud mi sice mamka neudělá čaj ale ten stejnak během čtení nepiju vadí mi to pak ztratím kde jsem skončila a nebo vlastně zapomenu že jsem vlastně měla pít a k tomu ležím v posteli.

5.Posloucháš u čtení nějakou hudbu?
- No když už jo tak ji mám na strašně malí hlasitosti že to skoro neslyším ale jinak ne.

6.Čteš vždy jednu knihu?
- Bohužel nemám nějaký sponzory (ale kdyby někdo měl zájem nemám problém) takže asi ne kupuju si je postupně takže ani nemám nějak 2 knihy doma a jedna čeká na čtení a jednu čtu to ne.

7.Preferuješ čtení doma nebo kdekoli?
- Spíš čtení doma protože celý den nemám čas a vím to takže je zbytečné tahat si knížku ale chtěla bych

8.čteš některé pasáže dopředu nebo dokonce přeskakuješ cele kapitoly?
- Ne, jakoby někdy se podívám na to co je poslední věta v knížce nebo co bude na tý kapitole co mě hodně zajímá ale určitě to nepřeskočím ale přečtu si to všechno.

9.čteš nahlas nebo pouze ve své mysli?
- Možná někdy si přečtu slovo nahlas když ho nedokážu přečíst nebo když mi věta nedává smysl ale abych četla celou knihu nahlas no tak to by mi jazyk potom nestál na místě

10.Lámáš hřbet nebo se jej snažíš uchovat jako nový?
- No, snažím se u tich měkkých vazbách je nepřehýbat ale někdy bohužel jsem tak začtená že si to ani neuvědomuji?

film vs. kniha- Papírová města

19. dubna 2017 v 18:49 | Tánička |  film vs. kniha
Nedávno jsem dočetla "Papírová města" od Johna Greena a taky si pustila film a tak jsem se rozhodla udělat poprvé kniha vs. film.

Kniha vypráví o Quetinovi a o Margo kteří se znali od dětství ale postupem času se odcizily a tak Q jen procházel vedle ní ve škole a jen přemýšlel proč se asi tak krásně směje.
Byli úplně odlišní Margo dobrodružná, nebojácná rebelka která milovala záhady a pak Q slušňák který koukal do budoucnosti.
Jednoho večera na Q zaklepe na okno Margo a vezme ho na jedno ze svých dobrodružství ale po tak krásním večeru Margo zase uteče.
Všichni myslí že jen na chvíli jak to má v oblibě než ji nedojdou peníze a jídlo ale Q tuší že to není na chvíli a jde po stopách co mu zanechala aby jí našel ale co když je mrtvá co když někde teď leží a umírá musí jí najít co v nejbližší době.

Ve filmu si zahrály Shailene Woodley a Cary Delevingne, podle mě si roli zahráli velmi dobře film se mi líbil.
Kniha samozřejmě vede nejen proto že je to kniha ale i proto že některé úseky kdyby jste si nepřečetli knihu jste nenašli ve filmu a ani se nedivím nešlo by to tam dát tak hezky jak do knihy.
Proto dávám knize 3 a půl hvězdy.


Věř sám sobě

10. dubna 2017 v 17:16 | Tánička |  téma týdne
- Nevím jak začít vlastně mě ani k tady tomu tématu nic nenapadá
- Je někdy dobrý mít slovo jako první vest skupinu a mít ve všem svůj názor a ty ostatní ať buď jdou s tebou nebo ať si dělají co chtějí
- Jo, je to dobrý jenže ne každý tohle dokáže
Chci mluvit o tom že člověk by nikdy neměl jít z davem
Měl by dělat věci jak jemu se chce a jak on potřebuje
- Jenže ono to není zdaleka tak lehké jak se z počátku zdá
- Uveďme příklad "Já"
1.jsem slabý povahy
2.snažim se hodně zapadnout
3.bojim se abych měla nějaké přátele
4.nechci být středem pozornosti
5.nechci být odlišná

Co z toho vyplívá "Já" nikdy nebudu mít slovo a když jo nikdo se mnou nesouhlasí
ale máme tu 1. problém "Já" si nevěřím no a takhle nikdy nebudu mít slovo
- Lidi ať budete sebehorší a všichni ve vás budou vidět jen zlo vy sebe takhle vidět nesmíte
vy jste ty nejlepší tohle není ego tohle je respekt k sobě

(PS.:jj, fakt jsem nevěděla co napsat tak mě trošku omluvte :)

Štěstí to je jen iluze je to jen pocit

7. dubna 2017 v 20:20 | Tánička |  téma týdne
Život ti propadá mezi prsty?
snažíš se ho vytáhnout.
Ale nejde to je konec
a proto "Zavři oči, a něco si přej"

- Když se člověk někdy zastaví a podívá se za sebou kolik řek přeplaval a kolik hor přelez kolik polí přešel a stojí zrovna tady na tomhle místě a otáčí se dozadu.
- Život je krásný když ho žijete na plno když využíváte všeho co vám život dal když to umíte.
- Lidi by toho chtěli drahý baráky, auta, telefony ale neuvědomujeme si to že o všechno tohle můžeme rázem přít ze dne na den, z měsíce na měsíc, z roku na rok
- Štěstí, zdraví každý rok tohle slyším a ještě dlouhou budu, ale proč ?
to je to samý jako na zdraví nebo dobrý den - vyslovujeme je protože je to zažitý v naší generaci
Když projde vedle vás člověk tak mu řeknete dobrý den ale přesto mu ten dobrý den ani přát nemusíte je to jen pozdrav to samý jako na zdravý když si někdo pšíkne tak mu řeknete na zdraví ale ani mu to zdraví přát nemusíte a to je to o čem jsem myslela s tím štěstí a zdraví.
- Nevím co je víc potřebnější jestli zdraví anebo štěstí podle mě asi zdraví protože když tě nic nebolí tak jsi šťastný a když jsi nemocný nemůžeš být přece šťastný
- Koukáme na nebe na tisíc hvězd který svítí na kilometry a přesto že jsou to jenom šutry dáváme jim prostor být tu nás výjimečnými (např.: Hvězdy nám nepřály)
- Člověk by měl mít radost i z maličkostí protože jinak tenhle šutr padající na zem mu nesplní jeho přání který ho může udělat šťastným